![У Черкасах відбулась обласна конференція громадськості з питань захисту прав споживачів фінансових послуг](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/171.jpg)
8-го лютого у м. Черкаси в приміщенні Федерації профспілок Черкаської області відбулась обласна конференція громадськості з питань захисту прав споживачів фінансових послуг.
Ця подія пройшла за участі членів Оргкомітету з’їзду членів громадських організацій та об’єднань, заступника начальника Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин, начальника управління розвитку підприємництва облдержадміністрації Миколи Папуші та представників ЗМІ.
Основним доповідачем заходу виступив Федір Олексюк – голова асоціації антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія». Він повідомив про те, що аналіз законодавчого та інституційного забезпечення захисту прав споживачів фінансових послуг в Україні свідчить про відсутність єдиної державної політики та системності у цій сфері. Спостерігається недостатність, фрагментарність та неузгодженість законодавчого регулювання прав споживачів на всіх без виключення ринках фінансових послуг. Елементи законодавства у даній галузі розроблялись безсистемно, а практика застосування відповідних норм є неоднозначною та у більшості випадків працює не на користь споживача. Не повною мірою реалізуються такі права споживачів, як право на достовірну інформацію про фінансові послуги, умови договору та вартість кредиту, належне виконання учасниками фінансових ринків прийнятих договірних зобов’язань тощо.
Кількість зловживань та фактів порушення прав споживачів значно зросла в період кризи 2008-2009 років, про що свідчить велика кількість скарг та звернень до регуляторних, правоохоронних органів та судів. Як показують соціологічні опитування, довіру українців до фінансових інститутів повернути нелегко.
Сьогодні значно зросла потреба в інформуванні та якісному захисті прав споживачів фінансових послуг, отже і потреба розробки відповідних державних та регіональних програм на довгостроковий період.
Організатори першого всеукраїнського з’їзду фінансових послуг пропонують створити в країні орган захисту прав споживачів фінансових послуг, спеціальне законодавство, що їх регулює, вирішувати проблемні питання вкладників банківських і небанківських установ, вкладників Радянського Союзу, позичальників, вперше ввести фонд гарантування вкладів, регулювати діяльність страхових компаній та багато ін. Рекомендується ввести факультативи фінансової грамотності учнів та студентів з метою запобігання шахрайства.
Задля консолідації зусиль, обміну досвідом та поширення фінансової грамотності створюється фінансова соціальна мережа finnet.info.
На з’їзд оргкомітету 2-3 березня кожна область має представити п’ятьох делегатів, тож на конференції насамкінець було обрано їх склад від Черкаської області.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Черкасах відбулась обласна конференція громадськості з питань захисту прав споживачів фінансових послуг"