В області 29700 платників податків – фізичних осіб обрали спрощену систему оподаткування. Зокрема, найбільше підприємців – 58 відсотків від загальної кількості під час реєстрації за новими правилами обрали другу категорію, 25 – першу, 17 відсотків платників вирішили працювати за правилами третьої категорії. Про це повідомив голова ДПС у Черкаській області Петро Хукаленко.
За його словами, порівняно з минулим роком кількість фізичних осіб – підприємців суттєво не змінилась.
– Не зважаючи на побоювання окремих представників малого та середнього бізнесу про те, що нова спрощена система оподаткування “зажене їх в тінь”, на Черкащині цього не відбулось”, – наголосив Петро Хукаленко.
Причина цього дуже проста – нововведення стало результатом компромісних рішень, досягнутих між суспільством і владою, внаслідок чого “спрощенці” отримали практично таку систему оподаткування, на якій вони і наполягали. Держава врахувала більшість пропозицій, наданих ними для вдосконалення спрощеної системи оподаткування.
– Зі свого боку податкова служба області створила необхідні умови для комфортної перереєстрації підприємців. Так, у січні 2012 року податківцями подовжено робочий день до 20.00 год., організовано чергування у вихідні та святкові дні, проведено широкомасштабну роз’яснювальну роботу,”– зазначив Петро Хукаленко.
На всіх інформаційних стендах розміщено максимальну кількість необхідної інформації: починаючи з оголошень про тематичні семінари і закінчуючи зразками заповнення бланків відповідних заяв. Податкова служба області максимально використовувала і допомогу волонтерів – добровільних помічників (молодь, колишні працівники податкових органів), які допомагали поширювати серед платників пам’ятки, листівки, зразки заповнення заяв та інші необхідні документи.
У листопаді – грудні 2011 року в усіх районах області фахівцями податкової служби проведено 107 тематичних семінарів, 54 засідання “круглих столів”, випущено 79 видів друкованої продукції, надано майже 4 тисячі усних консультацій, проведено 153 сеанси телефонного зв’язку “гаряча лінія”. Окрім цього, щоденно надаються консультації в режимі on-line та по СКАЙПу.
На ініційованому ДПА в Черкаській області в серпні 2011 року сервісі “Швидка податкова допомога” було зроблено особливий наголос і в період роботи з новою спрощеною системою оподаткування. У листопаді – грудні 2011 року в рамках цього сервісу мобільні бригади здійснили 112 виїздів, в тому числі і до найвіддаленіших сіл області, на ринки.
Петро Хукаленко окремо подякував регіональним засобам масової інформації.
– Завдяки спільним зусиллям у листопаді 2011 року – першій половині січня 2012 року проведено 56 прес-конференцій та брифінгів, у газетах опубліковано більше 100 роз’яснювальних матеріалів, на радіо прозвучало близько 180 повідомлень та виступів, на телебаченні вийшло в ефір 84 матеріали. Додатково ми залучили газети рекламно-інформаційного змісту, що розповсюджуються безкоштовно, локальні мережі зв’язку на транспорті, ринках, вокзалах тощо, – підсумував головний податківець Черкащини.
– Прийняття даного закону є яскравим свідченням того, що розвиток малого бізнесу – один з пріоритетів сучасної державної політики, а реформа спрощеної системи оподаткування спрямована на стимулювання розвитку економіки у відповідності з комплексними реформами, які провадяться сьогодні в Україні, – вважає голова ДПС у Черкаській області Петро Хукаленко.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Підприємці Черкащини оцінили та підтримали оновлену спрощену систему оподаткування"