Допомога соціально незахищеним категоріям населення, особливо захист прав дітей і підтримка дітей-сиріт, знаходиться на постійному контролі голови Донецької облдержадміністрації Андрія ШИШАЦЬКОГО. Діти - це 20% населення України, і 100% - її майбутнє. На цьому не раз акцентував увагу губернатор.
Про те, як в регіоні підвищують ефективність і якість надання соціального захисту дітям, розповіла начальник служби у справах дітей Донецької облдержадміністрації Віра САГАЙДАК в ефірі програми «Шляхом реформ + Ваше право» 27 каналу 2 лютого.
Віра САГАЙДАК акцентувала увагу на цілеспрямованій і послідовній роботі щодо вирішення проблем соціального захисту дітей, яка проводиться в області. Пріоритетним напрямком роботи служб у справах дітей є забезпечення дотримання інтересів дитини, а саме: влаштування дітей на виховання в сім'ї, усиновлення, під опіку, піклування, в прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу.
В області існує стійка тенденція зменшення загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Слід зазначити, національне усиновлення в області більш ніж удвічі перевищує іноземне.
Протягом 2011 року в області усиновлено 400 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 230 - національне усиновлення, 170-іноземне.
В кожному місті та районі області є дитячі будинки сімейного типу. Тільки протягом минулого року в області створено 6 дитячих будинків сімейного типу (все на базі раніше існуючої прийомної сім'ї) і 42 прийомні сім'ї, в які влаштовано 124 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування.
В області діє 7 центрів, розрахованих на 255 дітей, і 5 притулків, розрахованих на 225 дітей. Це свідчить про підвищення в регіоні ефективності та якості надання соціального захисту дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, оскільки центри на відміну від притулків мають для цього більше можливостей. На відміну від притулків робота центрів більш ефективна, тому що в них діти отримують комплексну допомогу та повноцінну реабілітацію, час на проходження якої може досягати 9 місяців. І термін перебування дитини в таких притулках визначається індивідуально для кожного.
Важливою темою, що обговорювалася в ефірі, було питання захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області складає 10 373, з них: 4909 (47%) - мають житло, 5464 (53%) - не мають житла взагалі. Службами у справах дітей міських рад та райдержадміністрацій постійно здійснюються перевірки житла, яке зберігається за тимчасово відсутніми дітьми. Проводяться всі необхідні заходи в рамках законодавства щодо збереження житла тимчасово відсутніх дітей.
Тема захисту прав дітей викликала живий відгук телеглядачів. Протягом прямого ефіру жителі регіону активно брали участь в обговоренні, висловлювали свою думку і задавали запитання гостям студії Вірі САГАЙДАК- начальнику служби у справах дітей Донецької облдержадміністрації, Ользі ВОЛКОВІЙ - директору Донецької загальноосвітньої школи-інтернату №1 для дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування та Сергію СТАВЦЕВУ - батьку-вихователю дитячого будинку сімейного типу.
Наскрізною думкою цієї передачі було те, що захистити дитину можна тільки у співпраці - співпраці служб у справах дітей, органів освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, правоохоронних органів. І результат такої роботи - не стільки у службових звітах, а в щасливих очах дитини.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Діти - це майже чверть населення України, і 100% - її майбутнє"