У Донецькому регіоні почалася спільна робота громадськості та влади щодо розробки Обласної цільової програми з робочою назвою «Здоров'я людини - вибір Донбасу 2020». Круглий стіл, присвячений новій регіональній Програмі, відкрила заступник голови-начальник головного управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олена ПЕТРЯЄВА.
Під час відкритого діалогу з представниками громадських організацій Олена ПЕТРЯЕВА підкреслила, що регіональна Програма спрямована на затвердження пріоритету здорового способу життя для кожної людини: «На сьогоднішній день населення не мотивоване в нас до здорового способу життя. Показник суспільного здоров'я тільки на 10% залежить від системи охорони здоров'я. Переважно це результат здорового способу життя. Сьогодні в нас здоровим бути не модно, не престижно, на жаль.
На сьогоднішній день закінчилася дія всіх обласних програм по охороні здоров'я, які приймалися в різні роки. У них не завжди були враховані всі потрібні аспекти. Був відсутній моніторинг, цільові індикатори. Міжсекторальный підхід, міжвідомча взаємодія при їх підготовці не враховувалися. Цю помилку - проаналізовану - ми хочемо виправити, залучаючи до роботи й громадські організації, і бізнес-структури, і нашу науку, і наших партнерів з управлінь освіти, культури, спорту».
Презентуючи макет нової Обласної програми з робочою назвою «Здоров'я людини - вибір Донбасу» («Здоров'я Донеччини»), заступник голови-начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації уточнила, що якщо міжсекторальна взаємодія припускає спільну роботу представників влади, громадських організацій, ЗМІ, бізнесу, то міжвідомча взаємодія вже означає аналогічну роботу усередині сектора державної влади.
Особливий акцент був зроблений на одному з основних напрямків майбутньої програми - переорієнтації системи охорони здоров'я з лікування на профілактичну роботу.
Після обговорення механізмів подальшої взаємодії для подальшої розробки Програми було ухвалене рішення про створення до 10.02.2012 року робочої групи, у яку ввійдуть представники всіх секторів, задіяних у розробці та реалізації нової Обласної цільової програми, спрямованої на поліпшення здоров'я населення регіону.
Для довідки:
Макет Програми
«Здоров`я людини – вибір Донбасу-2020»
Аналіз ситуації ((SWOT – аналіз)
• Медико-демографічна ситуація.
• Очікувана тривалість життя.
• Екологічні та техногенні чинники, що впливають на стан здоров`я.
• Стан системи надання медичної допомоги.
Мета програми – досягнення позитивних зрушень у стані здоров`я населення шляхом формування здорового способу життя та покращення доступності до якісної медико-санітарної допомоги
Цільові групи спрямованості програми
• Здоров`я матері та дитини.
• Здоров`я школярів.
• Здоров`я працездатних людей.
• Здоров`я людей похилого віку.
Основні напрями
І. Міжсекторальна взаємодія щодо створення безпечного середовища шляхом зменшення несприятливих чинників, що впливають на загальне здоров`я людини, та формування громадськістю прихильності населення до здорового способу життя:
Чисте повітря.
Чиста вода.
Безпечне харчування.
Безпечна життєдіяльність.
Епідблагополуччя.
Зниження виробничого та невиробничого травматизму.
Скорочення розповсюдженості соціально обумовлених хвороб (алкоголізм, наркоманія, табакокуріння, ожиріння).
ІІ. Переорієнтація системи охорони здоров’я з лікування на профілактичну роботу.
Скорочення розповсюдженості інфекційних хвороб, інвалідності та смертності від них.
Скорочення розповсюдженості неінфекційних хвороб (серцево-судинні, онкологічні, ендокринні, органів дихання, психічні розлади).
Вдосконалення системи управління та фінансування системи охорони здоров’я.
Формування ефективності системи охорони здоров’я, заснованої на розмежуванні медичної допомоги за рівнями, з пріоритетним розвитком соціально орієнтованої первинної медико-соціальної допомоги, створення єдиної системи екстреної медичної допомоги.
Забезпечення доступності високоякісної медичної допомоги.
Вдосконалення медичної освіти, впровадження високотехнологічних методів лікування, комп’ютеризації.
Підвищення доступності і якості лікарських препаратів, поліпшення оснащення закладів охорони здоров’я сучасним медичним обладнанням.
Шляхи реалізації Програми
Етапи реалізації Програми
І етап – 2012-2014 роки
ІІ етап – 2015-2017 роки
ІІІ етап – 2018-2020 роки
Ресурсне забезпечення Програми
Державний бюджет
Місцевий бюджет
Позабюджетні кошти
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Здоров'я людини - вибір Донбасу"