![Енергозбереження в будівлях – практичні рекомендації фахівців](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/88.jpg)
Цій актуальній темі було присвячено засідання експертного клубу, яке відбулося вчора в прес-центрі CherkassyNewsTV під головуванням його директора Тетяни Єщенко. За участі фахівців відбулося обговорення проблем енергозбереження в будівлях та практичні рекомендації фахівців з приводу раціонального використання енергоносіїв.
Як відомо, фундація ПАУСІ за фінансової підтримки Посольства Польші в Україні протягом липня-грудня 2011 року реалізувала проект «Покращення умов для школярів. Реалізація демонстраційних проектів з підвищення обізнаності та зміни поведінки щодо енергоспоживання у школах». Метою цієї ідеї стало встановлення теплових лічильників, які за прикладом європейських країн дозволяють здійснювати облік теплової енергії, спожитої у школах. Оскільки майже у 90% навчальних закладів відсутня погодна регуляція тепла на лічильниках, то в зв’язку з цим школа витрачає ще 50% тепла марно. Проект, який реалізувала фундація ПАУСІ, покликаний встановити погодну регуляцію у школах та показати глибину і можливості економії енергії. Для участі в заході були відібрані дві школи: одна в Житомирській області та школа №28 в місті Черкаси. Головні результати проекту, а саме точні цифри економії стануть відомі в кінці зими, тобто наприкінці опалювального сезону. Проте достовірно відомо, що теплові лічильники з регуляцією тепла допомагають знизити енергоспоживання мінімум на 25%.
Як заявив В’ячеслав Гусєв-координатор програм з енергозбереження фундації, захід, що проводить ПАУСІ, був запроваджений для того, щоб на наявному прикладі пояснити дітям про можливість та раціональне використання електроенергії, а дорослим – про доцільність самої ідеї.
Директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась зазначив, що по рівню заміни електромереж Черкаси займають одну з найвищих позиції в Україні. Так, було замінено близько 15% мереж, і планується наблизити цю цифру до 22%, що є показником у Польщі та країнах Прибалтики. Також він зауважив на необхідності створення ОСББ та можливості приватизації власності кожного.
Говорячи про позитивні зміни, як зазначив, заступник директора КП «Служба енергоефективності» Евген Букань, починаючи з 3 січня 2012 року, міською владою була запроваджена служба енергетичного менеджменту. Під контролем даної служби знаходяться 280 абонентів, і як вже показують звіти, відбулось близько 10-15% економії.
На конференції був присутній заступник головного інженера «Черкаської ТЕЦ» В’ячеслав Желдубовський, який зазначив, що у Черкасах вже змінена значна ділянка теплотраси, але ще більша її частина потребує значних фінансових вкладень.
Також обговорювалось питання енергозбереження житлового комплексу та доцільного використання енергії. Зокрема, В’ячеслав Гусєв акцентував увагу не тільки на раціональнішому споживанні тепла, а й на зміні нашої ментальності. Координатор програм з енергозбереження порадив значно відповідальніше підходити до заміни вікон (ставити двокамерне скло, щільніше утеплювати відкоси), а також утеплювати будинки зі сторони фундаменту, стін та дахів не менше, ніж як на 10 сантиметрів.
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Енергозбереження в будівлях – практичні рекомендації фахівців"