Схвалено рекомендації власникам веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти : 970277 : Местные новости

Местные новости Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Схвалено рекомендації власникам веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти

Схвалено рекомендації власникам веб-ресурсів,  цільовою аудиторією яких є діти

На виконання вимог Закону України «Про захист суспільної моралі» та з метою врегулювання питання безпеки дітей в Інтернеті, Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі схвалено рекомендації власникам веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти.
Рекомендації спрямовані на створення умов для отримання дітьми з веб-ресурсів такої інформації, яка відповідала б рівню їх психічного, інтелектуального, морального та фізичного розвитку, сприяла йому та належному їх вихованню, а також на забезпечення додержання встановлених національним законодавством та міжнародно-правовими нормами прав і свобод дітей під час користування веб-ресурсами.
Для ширшого ознайомлення громадськості з цим документом оприлюднює далі текст рекомендацій.

I. Загальні рекомендації
1. При створенні та функціонуванні веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти, доцільним є врахування вікових психофізіологічних особливостей останніх та характеру дитячого сприйняття, відмінними рисами якого є недостатність досвіду і критеріїв оцінки, підвищена активність і результативність сприйняття, низький рівень психологічного захисту, який виявляється в недостатній спроможності протиставляти інформаційному впливу власні установки, погляди, моральні критерії.
Тому з огляду на роль контенту веб-ресурсів у формуванні світогляду дітей, їх розуміння правил поведінки в суспільстві, такий контент має бути позбавленим недружнього інформаційного впливу на дітей, корисним для їх інтелектуального, психічного та етичного розвитку, а також бути викладеним з дотриманням правил правопису.
2. Стиль комунікування з користувачами, елементи дизайну і навігації сайту мають відповідати віковим психофізіологічним особливостям його цільової аудиторії.
3. При наданні користувачу пропозиції передати веб-ресурсу його особисту інформацію чи розмістити її на такому ресурсі, користувач має бути повідомлений про спосіб використання такої інформації, її доступність для інших осіб, а також вимоги законодавства щодо згоди батьків чи осіб, які їх замінюють, на передачу або оприлюднення приватної інформації.
4. При розміщенні інформації на веб-ресурсі слід врахувати, що законодавством України забороняється обіг продукції, яка:
пропагує війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну шляхом насильства конституційного ладу або територіальної цілісності України;
пропагує фашизм та неофашизм;
принижує або ображає націю чи особистість за національною ознакою;
пропагує неповагу до національних і релігійних святинь;
принижує особистість, є проявом знущання з приводу фізичних вад (каліцтва), з душевнохворих, літніх людей;
пропагує насильство та жорстокість;
пропагує наркоманію, токсикоманію, алкоголізм, тютюнопаління та інші шкідливі звички;
належить до продукції порнографічного характеру.
5. Неприйнятним є опублікування контактних даних дитини (адреса, номери телефону). Опублікування фотографій дитини, а також інформації про школу/клас, в якій вона навчається, допускається лише за згодою батьків.
6. На веб-ресурсах варто надавати користувачу можливість самостійно, остаточно і у будь-який момент видалити розміщену на веб-ресурсі особисту інформацію.
II. Зворотній зв'язок
1. З метою запобігання розміщенню неприйнятної інформації чи такої інформації, що викладена без дотримання правил правопису, на веб-ресурсах, які надають можливість користувачам коментувати інформаційні матеріали або відкривати дискусійні клуби, рекомендується регулярно перевіряти розміщені користувачами записи на предмет дотримання вимог забезпечення інформаційної безпеки дітей.
2. Бажаною є наявність на веб-ресурсах зручної, простої у використанні анонімної форми зворотного зв'язку, за допомогою якої відвідувач (дитина) може передати модератору ресурсу свої пропозиції, зауваження, скарги та поставити йому запитання.
3. На веб-ресурсах, які надають можливість онлайн-спілкування, доцільно розмістити контакти модератора, а також має бути можливість повідомлення про СПАМ або інші порушення етикету.
4. Для оптимізації роботи веб-ресурсу рекомендується дізнаватися думку користувачів про якість послуг, які надаються ресурсом (наприклад, шляхом проведення опитувань).
5. З метою створення умов для здійснення стороннього контролю за діяльністю модератора веб-ресурсу, такому ресурсу доцільно інформувати своїх відвідувачів про можливість повідомлення про випадки порушення їх прав та свобод інші веб-ресурси із зазначенням посилання на такі ресурси.
III. Безпека в Інтернеті
1. Недопустимим є розміщення на веб-ресурсах будь-яких матеріалів (текстів, зображень, аудіо-, відеопродукції тощо), які можуть завдати шкоди дитині, її психічному, фізичному та моральному здоров'ю, процесу її розвитку та соціалізації.
2. На веб-ресурсах (особливо на тих, які надають можливість онлайн-спілкування), рекомендується розміщати повідомлення про необхідність дотримання користувачами правил особистої безпеки під час роботи в Інтернеті та посилання на інформаційні ресурси з даного питання.
3. Потрібною для користувачів може бути також інформація про можливість здійснення заборони доступу до сайтів з небажаним змістом за допомогою функції "Батьківський контроль" та про захист персонального комп'ютера з посиланням на ресурси, з яких можна завантажити відповідні програми та сучасне й надійне антивірусне програмне забезпечення.
IV. Рекламні повідомлення на веб-ресурсі
1. Власнику веб-ресурсу, що фінансується із держбюджету, рекомендується не розміщувати пряму рекламу товарів та послуг. Винятком можуть бути рекомендації книг для дітей, електронних носіїв інформації та послуг культурно-освітньої спрямованості, а також реклама меценатів та спонсорів власника ресурсу.
2. Власнику приватного веб-ресурсу доцільно утриматися від "агресивної реклами", у тому числі такої, яка накладається на опубліковану інформацію або у вікно, яку користувачу важко закрити. На веб-ресурсах, цільовою аудиторією є певна вікова група користувачів, оптимальним є розміщення реклами тих товарів та послуг, які призначені саме для цієї вікової групи.
V. Стилістичне оформлення веб-ресурсу
1. Веб-ресурс рекомендується створювати стилістично цілісним за кольоровою гамою та навігацією. Виняток можливий лише для окремих проектів, розташованих на ньому, проте й вони повинні підтримувати стилістичну єдність на своїх сторінках.
2. Кольори веб-ресурсу та його логотипу доцільно узгоджувати один з одним, наприклад, шляхом використання кольорів однієї кольорової гами.
Для спрощення сприйняття інформації, розміщеної на веб-ресурсі, рекомендується використовувати на одній його сторінці до трьох-чотирьох кольорів.
При цьому текст і фон, на якому він розміщений, бажано робити контрастних кольорів: синій на білому, чорний на жовтому, зелений на білому і т. п. Будь-який фоновий малюнок ускладнює сприйняття тексту, тому краще його уникати або зробити мінімально контрастним, в межах однієї кольорової гами.
3. Текст, набраний великими і малими буквами, сприймається легше, ніж набраний літерами однакового розміру. Особливо варто уникати великих обсягів тексту, набраних у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ КЛАВІАТУРИ.
4. Вирівнювати текст бажано по лівому краю, за винятком тих випадків, коли це є творчим завданням (наприклад, фігурні вірші).
5. Текст великого обсягу рекомендується не представляти єдиним блоком, а розбити його на абзаци, відділені один від одного рядком без тексту. Не бажано, щоб довжина електронної сторінки значно перевищувала висоту екрана монітора комп'ютера. Якщо це зробити неможливо, доцільним буде розмістити в нижній частині веб-сторінки кнопку повернення до її верхньої частини, щоб читачеві не було потрібно довго "скролінгувати" до початку сторінки.
6. Графіка (фотографії, малюнки) прикрашає веб-ресурс, проте надмірне використання мультимедіа робить сторінку об'ємною для завантаження. Середньостатистичний користувач, тим більш дитина, готові чекати завантаження сторінки протягом кількох секунд, після чого він може залишити ресурс. Тому розміщувати картинки варто у зменшеному розмірі, який дає можливість отримати попереднє враження про графічний об'єкт. Для надання користувачу можливості повноекранного перегляду зображення доречно використовувати гіперпосилання, бажано із зазначенням розміру файла, що завантажується. Варто передбачити систему динамічного підвантаження мультимедіа у порядку його важливості та інформативності (лого сторінки, піктограми об'єктів управління мають завантажуватись раніше, ніж рекламні банери та декоративні елементи), анімація підвантажується останньою.
7. Не рекомендується перевантажувати веб-ресурс анімацією, оскільки вона, будучи привабливою на перший погляд, невдовзі може почати дратувати користувачів. Анімацію краще використовувати у достатній кількості, щоб зацікавити користувача, проте вона має бути простою і містити мінімальну кількість кадрів (3 - 5).
8. Навігацію по сторінках веб-ресурсу доцільно зробити простою і зручною, щоб під час користування ресурсом не треба було виконувати зайвих дій.
Спрощує навігацію серед іншого карта веб-ресурсу.
На веб-ресурсах, інформація на яких викладена мовою, в якій написання слів відбувається зліва направо, навігаційне меню рекомендується розташовувати з лівого боку екрану.
Наявність такого меню на кожній сторінці веб-ресурсу надасть користувачу можливість без зайвих дій переходити до наступного розділу.
Збереження рядка історії відвідання сторінок ресурсу спростить повернення користувача до вже переглянутих сторінок.

Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації




Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Схвалено рекомендації власникам веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 2
Новых вестей вчера: 13

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта