![Під опікою влади - діти із найвіддаленіших районів області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/25.jpg)
Обласна влада Черкащини приділяє першочергову увагу реалізації сімейної та молодіжної політики на теренах Шевченкового краю.
Аналізуючи 2011 рік, справедливо наголосити, що зроблено в цьому напрямку багато добрих справ. І головне, що належними умовами виховання, навчання та дозвілля забезпечені не лише діти міст і районних центрів, а й навіть з глибинки області. Звісно ж, велика роль у турботі та відповідальності про майбутню долю дітей належить, насамперед, батькам.
Найскладніше в усі часи доводиться багатодітним родинам. Як повідомляє заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Вікторія Кара, в області значно активізовано роботу з такими сім’ями, яких у регіоні проживає 5892, в них виховується 19905 дітей. До речі, 10 родин мають по 10 і більше неповнолітніх дітей; у 26 – по 8-9 дітей; 418 – по 5 і більше дітей та 4497 сімей мають по троє дітей.
Такі родини користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг, палива, за користування телефоном, а діти – безплатного проїзду в міському та приміському транспорті.
Скажімо, у найвіддаленішому – Монастирищенському районі, станом на 01.01.2012 , проживає 245 багатодітних сімей, в них виховується 817 дітей.
2011 року згідно з указами Президента України Віктора Януковича 455 жінкам області присвоєно звання «Мати-героїня», з яких 31 жінка мешкає на Монастиришині. Сім'я має величезне значення в житті дітей і суспільства, адже саме сім'я є головним соціальним інструментам. Будучи членом сімейного колективу, дитина вступає у взаємодію з оточуючим світом, осягає норми суспільної поведінки. Чи буде початковий досвід спілкування дитини з дорослими позитивним, залежить від того, які знання вона отримає і як поставиться до їх використання у своєму житті. І тут на допомогу батькам приходять вчителі.
Черкащина на всю Україну славиться педагогічними кадрами. А випускники шкіл успішно конкурують при вступі до вищих навчальних закладів України навіть із столичними учнями. Реформування освітньої галузі торкнулося лише тих закладів, які його потребували вже не один рік. Не виключенням в цьому плані є й Монастирищенський район. Про це свідчать конкретні результати роботи освітян району, в якому за інформацією Головного управління освіти і науки облдержадміністрації створено належні умови виховання дітей.
Зокрема, у 2002 році Коритнянська школа одна із перших в районі пішла по шляху створення комплексу школа-дитячий садок. На її базі був проведений Всеукраїнський семінар з питання створення комплексів «Школа-дитячий садок». Такий підхід до виховання підростаючого покоління дає певний результат.
За 10 останніх років школу закінчило із медаллю 9 учнів (золотою – 7, срібною – 2). У 2008 році переможцем обласного конкурсу юних поетів «Тарасовими шляхами» стала Лайтер Діана, учениця Коритнянського НВК. У 2011-2012 році в районних предметних олімпіадах І місце з фізики отримала Завірюха Людмила, ІІІ місце з історії – Лайтер Діана, ІІІ місце з географії – Мельниченко Іван.
Стабільно працює сільська бібліотека, яка широко використовує інноваційні форми роботи. Значна увага приділяється роботі з молоддю та найменш захищеними верстами населення, робиться все можливе, щоб забезпечити читачів необхідною інформацією. Допомагають у виконанні будь-якого запиту періодичні видання та систематичні картотеки статей, є навіть можливість отримати будь-яку інформацію через міжнародну мережу Internet.
У навчальних та культурно-освітніх закладах району педагогічні працівники намагаються дати дітям не лише знання, а й прищепити загальнолюдські цінності – такі, як взаємопідтримка і взаємодопомога, відданість ідеалам і любов до ближнього, повага до батьків, піднесене розуміння відчуття такого поняття, як Батьківщина.
На знімку: учениця 6 класу Коритнянського навчально-виховного комплексу Вікторія Крук шукає інформаційні матеріали про олімпійську чемпіонку Яну Клочкову.
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Під опікою влади - діти із найвіддаленіших районів області "