В управлінні з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації відбулася прес-конференція, присвячена підведенню підсумків спортивного життя регіону в 2011 році. В ході прес-конференції начальник управління Віктор КІРБАБА розповів журналістам про виконану роботу.
Про підсумки підготовки до літніх Олімпійських ігор в Лондоні
З метою координації роботи в області побудована організаційна структура підготовки спортсменів регіону до Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні, в якій керівним органом є координаційна рада з олімпійської підготовки.
Згідно з рішенням координаційної ради 80 спортсменів-олімпійців з 14 міст та 4 районів регіону з 15-ти видів спорту вели підготовку до Олімпійських ігор 2012 року, з яких:
- елітна група - 23 спортсмена
- провідна група - 57 спортсменів.
Для кожного спортсмена-олімпійця були розроблені і затверджені старшими тренерами збірних команд України індивідуальні плани підготовки на 2011 рік згідно з календарем змагальної діяльності, участі у навчально-тренувальних зборах і їх фінансовим забезпеченням, де передбачалася поетапна підготовка на місцях.
Згідно індивідуальних планів спортсменів-олімпійців у офіційних міжнародних змаганнях 2011 року взяли участь 58 осіб у 104 видах спортивних програм.
Ними завойована 31 медаль, з яких 11 золотих, 7 срібних і 12 бронзових, в тому числі:
- На чемпіонатах світу - 4 медалі (2 золоті - Ольга Саладуха, Дмитро Кирпулянський (в естафеті), 2 бронзових - Тетяна Лазарєва і Марія Ремінь);
- На чемпіонатах Європи - 13 медалей (золотих - 4, срібних - 4, бронзових - 5);
- На етапах Кубка світу та Європи - 11 медалей (золотих - 5, срібних - 2, бронзових - 4);
- На молодіжних чемпіонатах світу та Європи - 3 медалі (золотих - 1, срібних - 1, бронзових - 1).
Головним завданням 2011 року було завоювання олімпійських ліцензій.
На сьогоднішній день 23 спортсмена Донецької області завоювали ліцензії на участь в Олімпійських іграх 2012 року:
- Кирпулянський Дмитро - іменна ліцензія з сучасного п'ятиборства;
Шість спортсменів у складі збірної команди України забезпечили для країни олімпійські ліцензії:
- Тетяна Лазарева - боротьба вільна;
- Артем Удачин - важка атлетика;
- Юлія Калина - важка атлетика;
- Ігор Радивилів - гімнастика спортивна;
- Ольга Маслівець - вітрильний спорт;
- Максим Оберемко - вітрильний спорт
16 спортсменів з легкої атлетики виконали олімпійські нормативи.
(Норматив «А» - 11 спортсменів, норматив "Б" - 5 спортсменів)
Норматив «А»
1. Саладуха Ольга - потрійний стрибок;
2. Лобанова Лілія - біг на 800 м;
3. Кревсун Юлія - біг на 800 м;
4. Мазурик Максим - стрибки з жердиною;
5. Єфремова Антоніна - біг на 400 м;
6. Казанін Олексій - спортивна ходьба на 50 км;
7. Дмитренко Руслан - спортивна ходьба на 20 км;
8. Шумкіна Олена - спортивна ходьба на 20 км;
9. Тобіас Наталія - біг на 1500 м.;
10. Ремінь Марія - біг на 100 м., 200 м., естафета 4х100;
11. Сітковський Олександр - марафон.
Норматив «Б»
1. Лосєв Іван - спортивна ходьба на 50 км;
2. Шевченко Анжела - біг на 1500 м;
3. Шмідт Світлана - біг на 3000 м. з перешкодами;
4. Семенова Наталя - метання диска;
5. Юрченко Денис - стрибки з жердиною.
Для забезпечення організації підготовки спортсменів до Олімпійських ігор організовані і працюють 15 комплексних наукових груп з олімпійських видів спорту. Щотижня проводяться засідання штабу олімпійської підготовки, на якому розглядаються питання про хід виконання індивідуальних планів спортсменів з доповідями лікарів, психологів і наукових фахівців, - для визначення того, наскільки кожен спортсмен психологічно і фізично здатний виконувати поставлені цілі та завдання.
На персональне фінансове забезпечення підготовки елітної та провідної групи спортсменів області до Олімпійських ігор за підсумками 2011 року було залучено понад 8 млн. грн., з яких 45 відсотків - кошти обласного бюджету і близько 30 відсотків - позабюджетні кошти.
На сьогоднішній день 135 провідних спортсменів області отримують стипендії місцевого рівня, з яких 23 спортсмена-олімпійця в містах Донецьку, Артемівську, Макіївці, Маріуполі, Горлівці, Мар'їнському районі.
Про розвиток матеріально-технічної бази в 2011-му році
У 2011 році вся робота з розвитку та зміцнення матеріально-технічної бази велася відповідно до чинної програми розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2007-2011 роки, обласної програми економічного і соціального розвитку Донецької області, а також через відповідні програми, затверджені на місцях .
В рамках реалізації вищезазначених програм на території області збудовано та введено в дію льодовий комплекс в Пролетарському районі міста Донецька, 10 майданчиків зі штучним покриттям (6 майданчиків по лінії федерації футболу Донецької області, 2 майданчики за кошти обласного бюджету на базі шкіл-інтернатів для дітей- сиріт), три тенісних корти, 4 спортивні майданчики за місцем проживання. Триває будівництво ще 3 майданчиків зі штучним покриттям в Першотравневому, Добропільському і Володарському районах. На ці цілі з обласного бюджету виділено 900,0 тис.грн. для придбання штучного покриття.
Згідно обласного конкурсу міні-проектів місцевого розвитку, в 2011 році було виграно і реалізовано 139 міні-проектів на загальну суму 3,3 млн. грн., З них обласний бюджет склав 2,1 млн.грн. (2010 рік - 26 міні-проектів на суму близько 1 млн.грн.)
У січні поточного року, введено в дію плавальний басейн у місті Торезі (сума реконструкції склала близько 10 млн.грн. Позабюджетних коштів), проведено реконструкцію Палаців спорту «Дружба», «Шахтар», «Олімп» в Донецьку. Проведені ремонтні роботи на 4 спортивних комплексах (СК «Текстильник», «Лідіївка», шахти «Трудовська» і шахти № «4-21» в Донецьку), легкоатлетичного манежу «Донецьк». Проведено косметичний ремонт шахово-шашкового клубу в Маріуполі. Триває будівництво льодової споруди в м. Краматорську. На 2012 рік заплановано будівництво ще двох льодових комплексів у мм. Артемівськ і Красноармійськ.
Триває будівництво 25-ти метрового плавального басейну в Петровському районі м. Донецька. Підготовлено проектно-кошторисні документації на відновлення плавальних басейнів у мм. Димитров, Дружківка, Селідове (всього в області не діє 11 басейнів). Вже розпочато ремонтні роботи палацу спорту «Олімп» з 50-ти метровим плавальним басейном у м. Димитров (загальна сума реконструкції складе 45 млн.грн.)
Згідно прийнятих програм економічного і соціального розвитку на 2012 рік заплановано залучити кошти в сумі 408679,3 тис.грн., З них 172553,7 тис.грн. - Державний бюджет, 11964,0 тис.грн. - Обласний бюджет, 101919,8 тис.грн. - Бюджет міст і районів, 10018,6 тис. грн. - Кошти підприємств (з них 7058,6 тис.грн згідно соціальних контрактів), 112065,6 тис.грн. - Позабюджетні кошти. У 2011-му році планувалося з усіх джерел фінансування залучити 138 млн.грн.).
Про бази олімпійської підготовки
Першочергове значення набувають питання реконструкції, капітального ремонту та приведення спортивних баз до міжнародних стандартів. Постановою Кабінету Міністрів України на території області визначено 13 об'єктів, яким надано статус баз олімпійської підготовки державного значення.
Про участь спортсменів Донецької області в VI літніх юнацьких спортивних іграх України 2011
Злютого по листопад 2011 року проходили VI літні юнацькі спортивні ігри України. Вперше за всю історію участі в комплексних змаганнях спортсмени Донецької області в загальнокомандному заліку вийшли на I місце, набравши 5 731,5 очок у змаганнях з індивідуальних видів спорту та 1794 очки у змаганнях з олімпійських ігрових командних видів спорту.
Фінальні змагання літніх юнацьких спортивних ігор України проводилися з 31 індивідуального виду спорту та 16-ти командних ігрових олімпійських видів спорту. Командна першість з видів спорту та загальнокомандне місце серед областей Україні визначалися за найбільшою кількістю набраних очок.
425 спортсменів Донецької області взяли участь в 27 індивідуальних олімпійських літніх видах спорту, 126 спортсменів - в 10 командних ігрових олімпійських видах спорту. Усього від Донецької області в VI літніх юнацьких спортивних іграх України взяв участь 551 спортсмен.
Збірні команди області з олімпійських видів спорту були представлені з 22 міст та 6-ти районів. У командних ігрових олімпійських видах спорту - з 11 міст і 1 району.
Призові командні місця завоювали 13 збірних команд з індивідуальних олімпійських видів спорту:
перше місце: боротьба греко-римська, важка атлетика, велоспорт-МТБ, легка атлетика, теніс;-
друге місце: боротьба вільна (дівчата), гімнастика спортивна, дзюдо, плавання (відкрита вода), плавання синхронне, сучасне п'ятиборство, триатлон;-
третє місце: велоспорт-шосе.-
5 команд з ігрових олімпійських видів увійшли до трійки призерів:
перше місце: баскетбол (юнаки), регбі-7 (юнаки);-
друге місце: гандбол (юнаки), волейбол (юнаки);-
третє місце: водне поло (дівчата).-
Про підготовку до юнацького чемпіонату світу з легкої атлетики 2013 року в Донецьку
У рамках підготовки до чемпіонату світу з легкої атлетики серед юнаків, який буде проходити в 2013 році в м. Донецьк у вересні цього року було створено Агентство з підготовки до чемпіонату світу, основними функціями якого є контроль за підготовкою до проведення чемпіонату і організація чемпіонату.
На сьогоднішній день підписано договір між Міжнародною асоціацією легкоатлетичних федерацій, Федерацією легкої атлетики України та Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту, в якому визначені права та обов'язки сторін, що беруть участь у проведенні чемпіонату, порядок розробки символіки.
Агенством з підготовки до чемпіонату та Федерацією легкої атлетики України на підставі договору був затверджений план дій на 2011-2013 роки, в якому прописані всі основні заходи в розрізі напрямів чемпіонату, терміни, відповідальні особи та організації. Основним стадіоном, на якому буде проходити чемпіонат визначений регіональний спортивний комплекс «Олімпійський». Розминочною ареною визначено комунальне підприємство комплексу «Олімпійський» по вул.Байдукова, тренувальною базою - спортивний комплекс «Кіровець». Були розроблені та затверджені плани реконструкцій цих стадіонів, кошторисна документація на реконструкцію та подані відповідні пропозиції Міністерству фінансів України про включення цих сум до бюджету Україні на 2012 рік.
Проведено ретельний аналіз готелів та гуртожитків м. Донецька для вибору комплексів, що відповідають вимогам Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій для розміщення в них учасників чемпіонату та визначено основні заходи, спрямовані на підготовку цих комплексів до чемпіонату світу. На стадії розробки і затвердження логотип чемпіонату.
Виходячи з плану дій на 2011-2013 роки та вимог Міжнародної асоціації, українською стороною були розроблені технічні завдання в розрізі всіх напрямків проведення чемпіонату, в яких визначені вимоги до кількісного та якісного складу волонтерів, суддів, процедуру нагородження, символіці, транспорту для обслуговування учасників, медичного, готельного обслуговування, страхування, технічного забезпечення.
На сьогоднішній день підготовка до проведення чемпіонату згідно графіків і заходів, визначених на 2011 рік, успішно виконана.
Про підсумки роботи з реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту в Донецькій області
Завершено термін реалізації Програми розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2007-2011 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 23.11.2006 № 5/6-96.
Підсумки проведеної роботи будуть розглянуті на засіданні колегії облдержадміністрації в березні наступного року. На цьому ж засіданні буде представлений проект Регіональної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2012-2016 роки.
Проект нової Програми розробляється відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 828-р, а також затвердженої Концепції загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки. На сьогоднішній день він ще формується, але вже зараз визначено пріоритетні напрями розвитку.
Стратегією Програми визначено формування здорової нації як складової частини людського капіталу та досягнення міжнародних спортивних рекордів як частина іміджу регіону та держави.
Цілі Програми:
- Впровадження ефективної системи формування культури і традицій ведення здорового способу життя, престижу здоров'я, залучення людей до активних занять фізичною культурою і спортом, формування цінностей, спрямованих на збереження і зміцнення людського капіталу;
- Забезпечення розвитку олімпійських, паралімпійських, Дефлімпійських видів спорту шляхом підтримки дитячо-юнацького, резервного спорту, спорту вищих досягнень, спорту соціально незахищених категорій для затвердження міжнародного авторитету держави у світовому співтоваристві.
Розвиток фізичної культури і спорту в контексті формування здорового способу життя - надзвичайно актуальне питання і він повинен стати безумовним стратегічним пріоритетом державної політики. Основний акцент у програмі буде зроблений на заходи з популяризації здорового способу життя та підвищення престижу спорту.
Для більш ефективної реалізації державної політики визначено перелік соціальних проектів сфери фізичної культури і спорту в Донецькій області. До нього увійшли наступні проекти:
1. «Спорт в кожен двір»
2. «ВелоКраїна»
3. Будівництво трансформуючого СК «Велотрек»
4. Будівництво Донецького вищого училища ім. С. Бубки
5. Розвиток системи олімпійської підготовки
6. Організація підготовки до чемпіонату світу з легкої атлетики
7. Соціологічне опитування
8. Землевпорядкування спортивних споруд
9. «Школа плавання»
10. «Розвиток мережевого спортивного клубу»
11. «Рік спорту»
12. Рекламна кампанія - зовнішня реклама
13. Спорт без паління. «Скажи палінню« Ні! »
Ці проекти спрямовані на забезпечення створення умов для зміцнення здоров'я населення, підвищення інтересу жителів області до здорового способу життя, створення сучасної спортивної інфраструктури для підготовки талановитих спортсменів, формування іміджевої політики.
За інформацією управління з питань фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Спортивне життя Донеччини в 2011 році"