![А.В. ШИШАЦЬКИЙ: «Немає нічого важливішого для нашого майбутнього, ніж наші діти»](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/31404/big1.gif)
Сьогодні голова Донецької облдержадміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ відкрив дошкільний заклад на базі школи Першотравневого району та відвідав Мелекінську загальноосвітню школу, в якій вже з 2008 року працює дошкільний навчальний заклад.
Свідками відкриття ще одного дитячого садка на базі загальноосвітнього закладу стали: заступник голови облдержадміністрації Олександр ФОМЕНКО, начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Юрій СОЛОВЙОВ, голова Першотравневої райдержадміністрації Борис ТРИМА, представники педагогічного колективу та діти.
Андрій ШИШАЦЬКИЙ урочисто перерізав стрічку нового дошкільного закладу с. Портове Першотравневого району і зазначив: «Шановна наша дітвора, заради якої ми стараємося разом з керівниками району. Хочу привітати всіх присутніх з цією чудовою подією, тому що немає нічого важливішого для нашого майбутнього, ніж наші діти, і дуже важливо, що Першотравневий район має найвищі показники по приросту населення. Вважаю, що таку прекрасну ініціативу не можна не підтримати». Разом з вихованцями дитсадку губернатор також оглянув приміщення, де будуть навчатись діти та кімнату відпочинку. Наприкінці зустрічі голова облдержадміністрації подарував малятам солодкі подарунки та телевізор.
Мелекінська школа привітала Андрія ШИШАЦЬКОГО радісними вітаннями та оригінальними подарунками від її вихованців у вигляді орігамі. Губернатор відвідав дитсадочок, оглянув класи та музей з творчими роботами малят. Також глава області подарував столи та ракетки для гри у настільний теніс.
Крім цього, Андрій ШИШАЦЬКИЙ доручив голові Першотравневої райдержадміністрації провести в 2012 році реконструкцію Мангушського дитячого садка на 220 місць, що надасть можливість збільшити показник охоплення дошкільною освітою дітей району.
Для довідки:
У 2011-2012 навчальному році в області функціонують 1149 дошкільних навчальних закладів, у тому числі 842 – у містах і 307 – у сільській місцевості. Здобувають дошкільну освіту 129,5 тис. дітей (у порівнянні з минулим роком кількість збільшилася на 4,5 тис. дітей).
У середньому по області наповнюваність дошкільних навчальних закладів становить 112 дітей на 100 місць (по містах – 116, по сільській місцевості – 72 дитини).
Щороку відбуваються зміни в мережі дошкільних закладів. Так за останні 5 років (2007-2011 роки):
• відновлено роботу 25 дошкільних навчальних закладів;
• створено 21 НВК «Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад»;
• реорганізовано 4 НВК у дошкільні навчальні заклади;
• додатково відкрито 375 дошкільних груп;
• до приміщень шкіл переведено 261 перший клас;
• переведено на постійний (з сезонного) режим роботи 4 дошкільні заклади;
• відкрито 9 груп з короткотривалим перебуванням дітей;
• до комунальної власності міст і районів прийнято 51 відомчий дошкільний навчальний заклад;
• створено 1 приватний центр розвитку дитини.
Це надало можливість охопити додатково майже 17 тисяч дітей.
Завдяки запровадженню різних форм залучення малюків до здобуття дошкільної освіти: відвідування груп короткотривалого перебування на базі дитячих садків, шкіл, позашкільних закладів; центрів розвитку, шкіл майбутніх першокласників, консультаційних пунктів на базі дошкільних закладів, шкіл 100% дітей 5-річного віку охоплено дошкільною освітою.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "А.В. ШИШАЦЬКИЙ: «Немає нічого важливішого для нашого майбутнього, ніж наші діти»"