У кінці листопада 2011 року в Швейцарії відбувся Семінар в межах проекту CERN, в заходах взяли участь учителі фізики, керівники наукових проектів учнів-членів Малої академії наук України та вчителі Донеччини.
Фінансову підтримку забезпечила Всеукраїнська організація «Благодійний фонд підтримки обдарованих дітей України» за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Від Донецької області в роботі семінару взяли участь Антоненко Ольга Іванівна, учитель фізики Донецької загальноосвітньої школи №88 та Акопян Савел Акопович, учитель фізики і математики Артемівської загальноосвітньої школи №10.
До програми Школи входило відвідування основних наукових об’єктів CERN, Великого адронного коллайдера (LHC) – ATLAS (A Toroidal LHC ApparatuS), CMS (Compact Muon Solenoid), LHCb (The Large Hadron Collider beauty experiment) і ALICE (A Large Ion Collider Experiment).
Змістовною була екскурсія на SM-18, де тестують надпровідні магніти, встановлені на LHC.
З досягненнями науки в галузі фізики елементарних частинок високих енергій учасників Школи ознайомили видатні вчені-фізики CERN Мік Сторр, Геннадій Зінов’єв, Тадеуш Куртіка, Павло Білошицький, Тетяна Гриньова, Дмитро Зімін, Владислав Балагура, Дмитро Наумов, Євгеній Мартинов.
Курс лекцій «Освітня програма CERN», «Вступ до фізики частинок», «Вступ у прискорювальну фізику», «Вступ до детекторів», «Фізика важких йонів», «Антиречовинний і антипротонний сповільнювач», «Фізика нейтрино», «LHC обчислення та мережа GRID», «Огляд LHC Фізики», «Космологія», «Участь України в CERN» дозволив сформувати учасникам програми цілісну картину про сучасні наукові погляди на будову речовини та Всесвіту.
Відвідавши музей «Microcosm», педагоги ознайомилися з будовою найпростіших детекторів заряджених частинок, дротяними детекторами, першим сервером, іскровою камерою, яка реєструє в режимі реального часу космічні частинки, що пронизують простір.
У планетарії «GLOBE CERN» учасники Школи стали свідками Великого вибуху в Сонячній системі.
Про важливість програми для майбутнього покоління вчених у своєму виступі під час зустрічі з українською делегацією наголосив директор CERN Рольф Хойер: «Ми пропонуємо учням продовжити освіту в науці, і ваша розповідь учням — це розповсюдження знань та інформації про діючі програми ЦЕРНу». Він також висловив сподівання на подальшу співпрацю з українськими педагогами.
Для довідки: Починаючи з 2009 року, CERN - найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій і фізики елементарних частинок – проводить потужну освітню діяльність, організовує національні програми для вчителів фізики, викладачів вищих навчальних закладів, школярів. Щороку в науково-освітніх заходах CERN задіяно понад 900 викладачів з різних країн світу.
За інформацією управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Візит вчителів Донеччини до CERN"