![Сергій Забудський поінформував про діяльність банківської системи області](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/884.jpg)
5 грудня під час координаційної наради облдержадміністрації, яка відбулася під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Рябцева, начальник управління Національного банку України в Черкаській області Сергій Забудський виступив із доповіддю про діяльність банківської системи області у січні-жовтні цього року.
– Після фінансової кризи 2008 року практично всі банки проводили і проводять оптимізацію власної мережі, – зазначив Сергій Забудський. – Оптимізація проходить через:
закриття філій шляхом їх реорганізації у безбалансові відділення (за 2010 реорганізовано 9 філій, за 10 місяців 2011року – 10);
через ліквідацію безбалансових відділень. За 2009 рік мережа установ банків області зменшилася на 93 відділення, 2010 – на 38, за 10 місяців цього року – на 5 безбалансових відділень.
Найбільше розгалужену мережу в області мають установи Ощадбанку (10 філій та 394 відділення), ПриватБанку (1 філія, 97 відділень), Райффайзенбанку Аваль (1 філія, 26 відділень) та Укргазбанку (23 відділення).
Серед банків, які перебувають в стадії ліквідації і установи яких були представлені на Черкащині – Укрпромбанк, банк Синтез та Європейський. Крім цих банків є також установа, в якій на сьогоднішній день працює тимчасова адміністрація – це банк Столиця.
Станом на 1 листопада 2011 року заощадження громадян в банківських установах становлять 4,9 млрд. грн., і вони зросли з початку року на 320 млн. грн. Характерною особливістю є те, що в 1 півріччі зростання вкладів у національній валюті були вищими за вклади в іноземній, а в другому – навпаки.
За словами начальника Управління протягом останніх 3-х місяців спостерігається зростання кредитного портфеля в банківських установ області – на 325 млн. грн., зокрема, на 1 листопада цього року він становив майже 6 млрд. грн. Однак, за 10 місяців 2011 року, кредитний портфель зменшився на 1,1 млрд. грн. у порівнянні з початком року. Причиною цього є, по-перше, переведення на обслуговування до Головних банків кредитних проектів по окремих установах банків області, а, по-друге, закриття ряду відділень банків.
Дещо більш об’єктивним показником, хоча і він також не бездоганний в силу вищезазначених причин, є обсяг виданих кредитів. За січень-жовтень 2011 року він зменшився у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 14,7 млн.грн. ( 0,2%) і склав 6,1 млрд. грн.
Необхідно відзначити позитивну динаміку щодо зростання виданих кредитів юридичним особам, які виросли на 612 млн. грн., або 11%, і становить майже 5 млрд. грн. та зростання кредитів в національній валюті на 891 млн. грн., або 19% , сума яких становить 5,6 млрд. грн.
У розрізі видів економічної діяльності приріст обсягів виданих кредитів спостерігався у сільському господарстві, транспорті та будівництві.
Щодо проблемної заборгованості за кредитами, то з початку року вона зросла на 44 млн. грн., 5,8% і на 1 листопада 2011 року становила 806 млн. грн.
Начальник управління Національного банку України в Черкаській області Сергій Забудський детально зупинився на інших питаннях діяльності банківської системи області.
За підсумками розгляду цього питання першим заступником голови облдержадміністрації Сергієм Рябцевим дано ряд відповідних доручень.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Забудський поінформував про діяльність банківської системи області"