Опубликовано: EBA-PR
30 листопада відбулась прес-конференція ЄБА "Регулювання ринку радіообладнання в Україні очима міжнародного бізнесу".
Під час прес-конференції представники міжнародних компаній - виробників електроніки - обговорили проблеми, важливі для ринку телекомунікацій та радіообладнання.
Питання до обговорення включали в себе наступні:
* Які наслідки для бізнесу та споживачів матиме запровадження додаткового маркування радіообладнання обліковими марками?
* Що перешкоджає запровадженню нових радіотехнологій в Україні?
* Яким чином на ринок радіообладнання впливають відмінності технічного регулювання в Україні та ЄС?
Спікери, присутні на конференції:
* Світлана Папушина, Заступник Генерального Директора, Sony Ukraine;
* Кодзі Терадзіма, Директор,Panasonic Ukraine;
* Віктор Бернадський, Менеджер з технічного регулювання, Panasonic Ukraine;
* Костянтин Макуха, Директор департаменту управління ланками постачання, LG Electronics Ukraine;
* Андрій Бугай, Керівник відділу логістики, Samsung Electronics Ukraine;
* Олег Кісельов, Заступник менеджера з сертифікації, Sony Ukraine.
Нижче приведений прес-реліз по результатм конференції.
Прес-реліз
РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ РАДІООБЛАДНАННЯ УКРАЇНИ ОЧИМА МІЖНАРОДНОГО БІЗНЕСУ
Європейська Бізнес Асоціація від імені ключових гравців ринку високих технологій та телекомунікацій України, висловлює занепокоєність нещодавно прийнятим положенням про обов’язкове маркування радіоелектронних засобів обліковими марками та неможливістю використання сучасних передових радіотехнологій WirelessHD таTransferJet в Україні. Умови, які наразі склалися на ринку радіообладнання, таким чином, не сприяють розвитку та функціонуванню даного сектору та фактично ускладнюють доступ високотехнологічного обладнання в країну.
Зокрема, нещодавно прийнятий Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов доступу на ринок телекомунікаційних послуг" № 7031 встановлює, що з 1 січня 2012 року радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої, які ввозяться, реалізуються та експлуатуються в Україні, повинні бути промарковані обліковими марками. Компанії-члени ЄБА стурбовані тим, що даний Закон запроваджує додаткові та обтяжливі вимоги маркування продукції, тобто фактично ускладнює, а не спрощує роботу бізнесу в сфері телекомунікаційних послуг в Україні. Важливим є те, що такі вимоги відсутні в законодавстві Європейського Союзута Російської Федерації. До того ж, додаткові вимоги з маркування відповідної продукції обліковими марками ні в якому разі не можуть сприяти спрощенню умов доступу на ринок телекомунікаційних послуг України. Маркування продукції обліковими марками сприятиме збільшенню фінансових витрат та витрат часу, понесених компаніями. Отже, представники Комітету ЄБА побутової електротехніки наголошують на важливості скасування даного положення та відміні обов’язкового маркування радіоелектронних приладів.
Розвиток ринку радіообладнання неможливий без впровадження нових технологій. Станом на сьогодні, вимоги діючого законодавства України сповільнюють, а в деяких випадках унеможливлюють використання передових радіотехнологій в Україні, таких, наприклад, як WirelessHD та TransferJet. Саме тому, обладнання, в якому використовуються ці та інші сучасні технології, не потрапляє на ринок країни.
Впровадження радіотехнологій WirelessHD та TransferJet стане позитивним кроком для споживачів та для держави загалом. Зокрема, це надасть можливість споживачам України використовувати сучасне радіоелектронне обладнання, яке вже доступне в інших країнах світу. До того ж, імпортери зможуть офіційно постачати відповідну продукцію в Україну, сплачуючи при цьому митні збори, платежі та податки, тобто таким чином збільшуючи доходи до державного бюджету.
Слід зазначити, що Україна, будучи членом багатьох міжнародних організацій у галузі радіотелекомунікацій, взяла на себе зобов’язання щодо приведення національного законодавства у відповідність до міжнародних норм. Оскільки Україна входить до Європейської конференції адміністрацій пошт та електрозв'язку (СЕПТ), відповідно до рекомендацій Європейської Комісії з Радіозв’язку для країн-учасниць СЕПТ, важливо привести українське законодавство у відповідність до вимог європейського та запровадити радіотехнології TransferJet та WirelessHD в Україні.
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся до Марії Савченко, менеджера з PR та комунікацій Європейської Бізнес Асоціації за телефонами +38 (044) 496-06-01 або по e-mail: Maria.Savchenko@eba.com.ua.
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА:
Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА)- неприбуткова організація, що об'єднує понад 880 іноземних та вітчизняних компаній, які працюють в Україні. Сьогодні Асоціація є провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні. Європейська Бізнес Асоціація була створена в 1999 році. Ініціатором створення Європейської Бізнес Асоціації була Європейська Комісія, яка зацікавлена в підтримці європейського бізнесу на Україні та налагодженні двосторонніх зв'язків Україна-ЄС. Беручи до уваги пріоритети України щодо інтеграції в Європейський Союз, основною метою діяльності Асоціації є налагодження стосунків європейського бізнесу з представниками влади в Україні для співпраці щодо створення сприятливих умов ведення бізнесу та залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України.
Пріоритетними завданнями ЄБА на 2011 рік є: зменшення перешкод для інвестування, підтримка різних механізмів, які сприяють економічній інтеграції до ЄС та сприяння позиціонуванню України як країни привабливої для інвестицій та ділового партнерства.
Источник: Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Прес-конференція ЄБА "Регулювання ринку радіообладнання в Україні очима міжнародного бізнесу"."