![Питання надання психологічної допомоги, зокрема, розглядалися на засіданні колегії управління охорони здоров’я](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/849.jpg)
Про це йшлося на сьогоднішньому засіданні колегії Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації під головуванням його начальника Володимира Брожика.
На засіданні було детально проаналізовано роботу центрів психотерапії та медико-соціальної реабілітації, медичної реабілітації постраждалих від насильства та торгівлі людьми на базі КЗ «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер» та медичної і практичної психології на базі КЗ «Черкаська обласна психіатрична лікарня»; про стан виконання обласної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2009-2013 роки за 9 місяців 2011 року; про результати проведення аналізу випадків лептоспірозу, зареєстрованих протягом 2010 року та за 9 місяців 2011 року
Як повідомляє прес-служба Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації, на колегії, зокрема, наголошувалося на тому, що показники захворюваності на психічні розлади по Україні та області зростають. Основним методом лікування таких захворювань, як афективні й невротичні стани, пов’язані зі стресом та соматоформними розладами, є психотерапія. На базі КЗ «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер» діє Обласний центр психотерапії та медико-соціальної реабілітації.
– Із 2010 року на обласний центр психотерапії та медико-соціальної реабілітації покладено ще й функції Центру медичної реабілітації постраждалих від насильства і торгівлі людьми, – доповіла на колегії Марія Ушкова, головний позаштатний психотерапевт ГУОЗ та МК. – Більше 50% звернень до нас за медичною допомогою займають соматичні розлади психогенного та психологічного характеру, при яких медикаментозне лікування малоефективне, а то, навіть, й шкідливе.
Попри такі показники, гострим залишається питання щодо оптимізації практичної та організаційної діяльності психотерапевтичної служби, а саме – розширення психотерапевтичної мережі. За словами Марії Ушкової, насьогодні в області є гостра потреба укомплектувати штати кабінетів психотерапії в кожній ЦРЛ.
Основними завданнями обласного центру психотерапії та медико-соціальної реабілітації є виявлення у населення на ранніх стадіях психічних, психосоматичних, у тому числі, сомато-психічних розладів та активне залучення таких пацієнтів до лікувально-реабілітаційних процесів та соціального життя, вирішення їх медичних, психологічних, побутових та соціальних проблем, підвищення працездатності, рівня самообслуговування та досягнення здорового, гармонійного способу життя. Відновленню соціальної адаптації й покликані сприяти висококваліфікована психотерапевтична й комплексна медико-психологічна та соціальна допомоги населенню області (як дітям, так і дорослим). Це стосується й проведення організаційно-методичної роботи в лікувально-профілактичних закладах області з питань психотерапії, медико-соціальної реабілітації, профілактики психічних розладів та збереження психічного здоров’я.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Питання надання психологічної допомоги, зокрема, розглядалися на засіданні колегії управління охорони здоров’я"