![Підписано меморандум про співпрацю обласної влади та чорнобильців](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/848.jpg)
23 листопада в прес-центрі облдержадміністрації відбулося підписання Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Черкаською облдержадміністрацією, обласною радою та обласною громадською організацією «Союз Чорнобиль».
У підписанні Меморандуму взяли участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Тимошенко, голова обласної ради Валерій Черняк та голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль» Володимир Болтенков.
Відповідно до угоди облдержадміністрація в межах наданих повноважень бере на себе зобов’язання сприяти діяльності громадської організації «Союз Чорнобиль»; вживати заходів щодо виплати пенсій, заробітної плати, інших соціальних виплат, надання пільг, гарантій та компенсацій; аналізувати стан розгляду позовів й виконання судових рішень щодо перерахунку розміру пенсій, щорічної допомоги на оздоровлення громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, вживати заходів щодо погашення кредиторської заборгованості з компенсацій сім’ям із дітьми та видатків на безоплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Також важливими пунктами забов’язань облдержадміністрації – продовження роботи щодо придбання обладнання та лікувальних засобів для обласного Центру радіаційного захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, Чорнобильського відділення Черкаської міської лікарні №1 й інших стаціонарів лікувально-профілактичних закладів області, які постійно надають медичну допомогу таким громадянам; надання «Союзу Чорнобилю» фінансову підтримку, сприяння забезпеченню приміщеннями та стаціонарними телефонами, необхідними для виконання статутних завдань із питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Не обійшли увагою і питання забезпечення належного стану утримання, будівництва та ремонту пам’ятників, пам’ятних знаків та інших пам’ятних місць, пов’язаних з аварією на Чорнобильській АЕС; розгляд клопотань і внесення пропозицій про нагородження учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС державними нагородами тощо.
У свою чергу, громадська організація «Союз Чорнобиль» забов’язана cприяти облдержадміністрації у вирішенні питань щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, постраждалих дітей, вносити відповідні пропозиції при формуванні обласного бюджету; згуртовувати інвалідів Чорнобиля, ліквідаторів, постраждалих, членів сімей загиблих; надавати, у межах своїх повноважень, всебічну моральну, матеріальну та іншу підтримку особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; сприяти органам виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо формування ефективної соціальної політики стосовно інвалідів Чорнобиля та сімей загиблих, удосконалення системи соціального захисту постраждалого від Чорнобильської катастрофи населення; сприяти цільовому та ефективному використанню коштів, виділених із Державного бюджету України для надання якісної соціальної і медичної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у порядку, визначеному чинним законодавством. А також сприяти зменшенню соціальної напруги у суспільстві.
Меморандум набирає чинності з моменту підписання та діє протягом п’яти років. Сторони підписання угоди повинні спільно розробляти та здійснювати щорічно обласні заходи з нагоди Дня Чорнобильської катастрофи 26 квітня та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Підписано меморандум про співпрацю обласної влади та чорнобильців"