Сьогодні під головуванням начальника управління у справах сім’ї та молоді Донецької облдержадміністрації Лілії ЗОЛКІНОЇ відбулася обласна відеоконференція, присвячена підсумкам реалізації в області пілотного компоненту проекту «Розбудова Національного механізму перенаправлення для постраждалих від торгівлі людьми в Україні».
Участь у роботі конференції також взяли представники служб у справах дітей виконкомів міських рад та райдержадміністрацій Донеччини, Головного управління МВС України в Донецькій області, обласного Управління Служби безпеки України, Міністерства соціальної політики України, місії ОБСЄ в Україні та громадських організацій.
За результатами конференції її учасниками обговорені хід і результати проекту, обмін і розповсюдження набутого досвіду на території області, а також розглянуті подальші плани і завдання.
Для довідки:
Два роки тому за дорученням Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, за фінансової підтримки ОБСЄ та за підтримкою Донецької облдержадміністрації була розпочата реалізація пілотного компоненту проекту «Розбудова Національного механізму перенаправлення (НМП) для постраждалих від торгівлі людьми в Україні» у Донецькій області.
Даний проект також впроваджується у Чернівецькій області.
Основними виконавцями проекту є громадські організації, які мають багаторічний досвід роботи з попередження та протидії торгівлі людьми, надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.
У Донецькій області такою громадською організацією є Донецька обласна Ліга ділових і професійних жінок, яка, як і Чернівецька громадська організація «Сучасник», виграла право виконувати проект на всеукраїнському тендері.
Основними завданнями проекту є:
- розробка національного механізму надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми через взаємодію і співпрацю державних соціальних, правоохоронних структур і громадських організацій;
- розробка програми навчання і підвищення кваліфікації держслужбовців і спеціалістів, причетних до вирішення даної проблеми;
- проведення апробації механізму допомоги постраждалим і програми навчання.
Для виконання проекту за рішенням Обласної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку і протидії торгівлі людьми були обрані п’ять населених пунктів області: м.м. Горлівка, Красноармійськ, Маріуполь, Мар’їнський і Старобешівський райони.
Для виконання завдань проекту були проведені 146 заходів (круглі столи, фокус-групи, тренінги, робочі зустрічі), в них взяли участь 2 192 особи (без урахування інформаційних кампаній).
Для інформування населення проводились інформаційні кампанії «Кожна людина має право на допомогу», для яких були розроблені відповідні плакати і відеоролик.
У стадії видання знаходяться «Довідник для держслужбовців з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми» і «Пам’ятка для постраждалих від торгівлі людьми».
Завдання проекту були виконані, а саме:
- були розроблені механізм перенаправлення взаємодії і співпраці держструктур і програми навчання і підвищення їх кваліфікації, які пройшли апробацію у п’яти вибраних населених пунктах області.
- на національній підсумковій конференції, яка відбулась 18-19 жовтня 2011 р. у м. Києві, було визначено, що донецька модель (механізм перенаправлення і програми навчання) буде покладена у основу Національної моделі допомоги постраждалим від торгівлі людьми.
За інформацією управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відеоконференція із протидії торгівлі людьми "