Наразі Україна переживає справжній стадіонний бум. Не встигли вгамуватися пристрасті навколо перших футбольних баталій на щойно відкритих київському НСК «Олімпійський» та «Арена Львів», як настала черга Одеси. У суботу в поєдинку 17-го туру чемпіонату країни з «Карпатами» відчинить двері нова домівка місцевого «Чорноморця».
Однойменний стадіон, як і раніше, розташовується в одному з центральних парків Південної Пальміри майже на березі Чорного моря. Сучасна споруда зведена на базі колишнього комплексу, що виріс у цьому мальовничому місці ще 1935 року. Уже тоді він був найбільшою спортивною ареною українського півдня і вражав глядачів своїми масштабами.
Під час другої світової війни стадіон зазнав значних руйнувань. Однак після визволення Одеси у травні 1944-го був реконструйований і невдовзі знову прийняв прихильників футболу. Після тієї відбудови його трибуни офіційно вміщували 50 тисяч глядачів, проте принципові поєдинки улюбленців міста, а також міжнародні матчі збирали набагато більшу аудиторію.
До речі, завсідники парку Шевченка бачили тут і провідні команди світу − «Реал», «Інтернаціонале», «Лаціо», «Вердер», «Монако», «Ланс» та навіть бразильский «Фламенго». На цьому газоні «Чорноморець» здобував бронзу чемпіонату СРСР (1974), срібло української першості (1995, 1996), а також прокладав шлях до двох кубків країни (1992, 1994). Уболівальники вірять, що на новому стадіоні, розрахованому на 34 164 місць, «моряки» підтримуватимуть славетні традиції попередників.
Адже в цьому столітті вони, якщо чесно, дещо завинили перед одеситами. Три рази команда залишала елітний дивізіон, щоправда, майже одразу повертаючись до нього. Востаннє − минулого сезону. Під керівництвом Романа Григорчука. Зійшовши у 2010-му на тренерський місток «Чорноморця» колишній форвард вивів команду до Прем'єр-ліги, де наразі одесити розташовуються на 11-й сходинці таблиці.
Незважаючи на важкий старт сезону-2011/12 наставник не опустив рук, про що красномовно свідчать очки, відібрані в поєдинках із «Дніпром», «Волинню» та чинним чемпіоном «Шахтарем». Так, усе це відбувалося на іншій, більш затишній арені «Спартак». Але ж нова набагато краща! Й не лише через використання на «Чорноморці» сучасних технологій.
Проектувальники цієї арени доклали чималих зусиль, аби зберегти неповторний колорит зодчества Південної Пальміри. Тут використані унікальні архітектурні рішення екстер'єру, який повторює архітектуру основних історичних будівель міста: Одеського національного академічного театру опери та балету, будівлі міської Думи, елементи стіни «Карантинної фортеці», а також узагальнений образ красенів-готелів «Лондонська», «Червона», «Чорне море».
Скляні фасади чаші стадіону прикрашені типовими порталами з величними романськими арками. Центральних вхід зустрічає уболівальників восьмиколонним білим портиком, що відсилає нас до грецької архітектури. Решта входів прикрашені пілястрами та заскленими арками. Загалом поєднання новітніх матеріалів, грубого рустованого каменю у цоколі та скульптур атлетів біля фасадів арени роблять одеський стадіон чи не найвишуканішою спортивною спорудою України.
Напередодні поєдинку з «Карпатами», який стане дебютним на новому стадіоні, головний тренер «моряків» зазначив: «Не думаю, що гравці можуть перегоріти. Навпаки. А ще я бажаю, щоби цей матч став початком нової епохи для клубу. На цей газон мають виходити провідні європейські клуби, ігри з якими викликатимуть величезну цікавість та ажіотаж».
«Ми радіємо, що усі разом, і гравці, і тренерських штаб, і працівники стадіону, беремо участь у такому історичному моменті. Кожен футболіст має віддати усі сили, аби добитися бажаного результату. Тим паче, що мотивація у команди на найвищому рівні. Гадаю, що кожен із гравців прагнутиме першим вписати своє ім'я на табло нового стадіону. Ми вже зробили чимало, але потрібно продовжувати торувати шлях, тоді результат обов'язково прийде», − резюмував Григорчук.
Источник: Федерація футболу України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Нова перлина Південної Пальміри"