15 листопада 2011 року начальник управління з питань фізичної культури та спорту Віктор КІРБАБА провів прес-конференцію, присвячену проведенню соціального проекту «Скажи палінню «Ні», старт якої відбувся у вересні зі звернення глави Донецької облдержадміністрації Андрія ШИШАЦЬКОГО та голови обласної ради Андрія ФЕДОРУКА до жителів регіону.
Проект передбачає введення заборони на продаж тютюнових виробів і паління на всіх спортивних об'єктах Донецької області. А також розміщення знаків про заборону паління, контроль за виконанням законодавчих норм у місцях проведення змагань.
Звернення керівників області співзвучно з антитютюновою ініціативою керівництва футбольного клубу «Шахтар» і стадіону «Донбас-Арена», спрямованою проти пасивного паління.
Заборона паління на об'єктах спортивної інфраструктури дозволяє реалізовувати норми чинного законодавства: Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», «Про державне регулювання виробництва та обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», «Про місцеве самоврядування в Україні».
На звернення керівництва Донецької області відгукнулися органи місцевого самоврядування; провели бесіди з власниками спортивних споруджень. На сьогодні немає жодного спортивного спорудження або об'єкта, власник якого відповів би відмовою.
Заборона паління знаходить підтримку серед відвідувачів спортивних об'єктів, адже люди некомфортно себе почувають поруч із курцями. Якщо подивитися на європейські практики, то найбільш розвинені країни давно пішли шляхом заборони паління в громадських місцях, існує комплекс штрафних санкцій до курців-порушників на спортивних об'єктах.
Свої ініціативні пропозиції направили всі міста та райони Донецької області. На територіях спортивних об'єктів власниками уведена заборона на паління, розміщені відповідні таблички. У містах, з ініціативи органів управління фізичної культури та спорту виконкомів міських рад і райдержадміністрацій (спортивних комітетів), організовані бесіди з учнями шкіл і тематичні заняття, проведено низку спортивних заходів, присвячених відмові від шкідливих звичок. У деякий містах, таких як Красноармійськ, ця норма діє вже протягом декількох років - закон України дозволяє це зробити. У Великоновоселківському районі Донецької області проводяться акції «Життя без паління!» і «Рік спорту - 2012 - скажи STOP шкідливим звичкам!».
Заходи, які проводяться, знайшли живий відгук у засобів масової інформації та громадських організацій. Акцію підтримали більше 30-ти засобів масової інформації. Надійшли пропозиції про спільні проекти від телеканалів Миколаївської та Чернівецької областей.
Донецька область є на сьогодні, на жаль, лідером за обсягами продажу тютюнових виробів населенню. А тютюн, як ми знаємо, є у світі одним із головних убивць. Згідно даним Всесвітньої Організації Охорони здоров'я (ВООЗ), паління посідає друге місце в списку причин передчасної смерті людей - щорічно воно вбиває близько 5 млн. осіб. За статистикою, курять 27,5% підлітків у віці від 12 до 18 років.
Мета проекту - поліпшити безпеку середовища для відвідувачів спортивних об'єктів. А завдання власників, як і всіх жителів, зробити правильний вибір на користь здорового способу життя, занять фізичною культурою. Адже спорт і паління несумісні.
2012 оголошений Роком спорту та здорового способу життя. Це черговий привід для кожного задуматися та змінити свою свідомість на користь поліпшення якості життя, подбати про своє здоров'я й здоров'я навколишніх.
Дивіться також:
http://www.donoda.gov.ua/main/ua/news/detail/25851.htm?lightWords=%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%20%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Соціальний проект «Скажи палінню «Ні»"