Сьогодні в приміщенні Будинку рад відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, на якому було обговорено екологічні проблеми Черкаської області.
Участь у засіданні взяли народні депутати України – члени Комітету, представники профільних міністерств – екології та природних ресурсів, фінансів, надзвичайних ситуацій, економічного розвитку і торгівлі, регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Рябцев, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Василь Корнієнко, голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк, перший заступник голови Черкаської обласної ради Анатолій Рибак, директор Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем, академік УААН Анатолій Яцик, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України Олександр Бондар, керівники структурних підрозділів Черкаської обласної державної адміністрації, районні, міські, сільські та селищні голови.
На порядку денному було два основні питання:
Екологічні проблеми Черкаської області та шляхи їх вирішення.
Екологічні проблеми водних ресурсів басейну Дніпра в межах Черкаської області.
Як поінформував присутніх перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Рябцев, на виконання обласної програми «Будуємо нову Черкащину» розроблено проект Державної екологічної програми “Чистий Дніпро”, реалізація якої дасть можливість розв’язати низку нагальних екологічних проблем Черкащини.
Для приведення в належний стан, відповідно до чинного законодавства, прибережних смуг Кременчуцького водосховища в березні поточного року з ініціативи голови облдержадміністрації в області створено комісію для перевірки дотримання вимог земельного та водного законодавства в межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища.
За період роботи комісії було виявлено 23 порушення вимог земельного законодавства, проведено перевірку дотримання вимог містобудівного законодавства на 243 об’єктах будівництва, на 70% з яких виявлено порушення. Проведено 147 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства й виявлено 65 порушень. До правоохоронних органів за порушення вимог земельного законодавства надіслано 8 матеріалів, містобудівного законодавства – 29, природоохоронного – 32.
За результатами роботи комісії прокурор Черкаської області внесені протест, який розглянула сесія обласної ради й скасувала попереднє рішення 2001 року про надання права сільським, селищним радам ухвалювати рішення про надання в користування земель під водним плесом, які є об’єктами загальнодержавного значення.
Щоб робота була системною, враховуючи її масштаби та важливість, область попросила державної підтримки за такими напрями:
1. Визначення установи, яка має відповідати за ефективне комплексне використання вод Кременчуцького водосховища й безпечне ведення господарської діяльності всіма водокористувачами.
2. Порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України про внесення змін до Водного кодексу України щодо встановлення навколо водойм і водосховищ прибережних захисних смуг уздовж урізу води при нормальному підпірному рівні.
3. Розробити Проект визначення розмірів і меж водоохоронних зон і режиму ведення господарської діяльності в них відповідно до вимог ст.ст. 88-91 Водного кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України від 8 травня 1996 р. № 486 "Про затвердження Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон і режиму ведення господарської діяльності в них", та вжити заходи для ліквідації незаконно збудованих об’єктів у межах прибережної захисної смуги й на островах.
4. Вирішити на державному рівні питання про посилення контролю за скидами стічних вод у річку Рось і реконструкцію очисних споруд у населених пунктах Київської області, які скидають стічні води в басейн річки Росі.
5. Передбачити в проекті Держбюджету України видатки для реалізації в повному обсязі заходів, передбачених загальнодержавною програмою „Питна вода України на 2006-2020 роки” на території Черкаської області.
Враховуючи, що Дніпро є головною водною артерією держави, потрібно розробити стратегію або своєрідний Національний план дій, який би поєднав з одного боку заходи, спрямовані на екологічне оздоровлення водойми, а з другого оживив би Дніпро. Я маю на увазі відновлення судноплавства, – наголосив перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Рябцев.
На засіданні Комітету було порушено ряд питань і запропоновано варіанти вирішення їх. А за результатами засідання Комітету будуть ухвалені рішення з відповідними рекомендаціями Уряду України, центральним та місцевим органам виконавчої влади й органам місцевого самоврядування.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Екологічні проблеми Черкащини розв’язуються на найвищому рівні"