![Як вберегтися від грипу та застуд радять фахівці медицини](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/798.jpg)
– Наразі ми очікуємо похолодання, оскільки переохолодження організму сприяє більшій поширеності ГРВІ, можливе підвищення рівня захворюваності, – зазначила в. о. головного лікаря, завідуюча епідвідділом ДЗ «Черкаська міська санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України Ольга Савенко під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі. – Поки що захворюваність на ГРВІ у м. Черкаси тримається на рівні 60,5% на 100 тисяч населення, що нижче від значення епідпорогу на 24,6%.
Зростання захворюваності, що спостерігається в ці дні, поки що не виходить за межі традиційного для сезону. Торік епідемія у Черкасах розпочалася наприкінці листопада, у попередні роки – наприкінці січня. Але поки що ситуація і в Черкасах, і у 10 «контрольних» містах України, залишається спокійною.
За словами керівника Департаменту охорони здоров’я та соціальної політики Черкаського міськвиконкому Олега Стадника, у перший тиждень листопада у місті захворіло 1737 черкащан, 1260 із них – діти. Медичні заклади міста працюють у звичному режимі, але вже видано наказ Департаменту стосовно їх готовності до роботи в умовах епідемії. Відпрацьовано алгоритм дій на випадок карантину, перевірено запаси ліків.
– Найголовніше – аби люди не впадали у паніку, що обертається як ажіотажем у аптеках, так і тотальним носінням масок, навіть коли це непотрібно, – констатував Олег Стадник. – Найдієвіший спосіб насправді вберегтися від хвороби – це щеплення проти грипу, яке зараз саме на часі. Сьогодні у місті щеплено вже до 800 черкащан, переважно – медичних працівників.
За словами обласного дитячого імунолога Інни Кімлик, щеплення проти грипу передовсім потрібно людям із хронічними хворобами, особливо – легеневими, серцево-судинними, цукровим діабетом, печінковою та нирковою недостатністю.
– Імунізація у такий спосіб можлива і необхідна для вагітних жінок, щоб уникнути ризиків як для себе, так і для майбутньої дитини. Щеплення потрібні й дітям від 6 місяців до 5 років, – констатувала Інна Кімлик. – А загалом – це потрібно всім тим, хто хоче захистити від грипу себе і свою родину.
За словами Інни Кімлик, в Україні зареєстровано шість вакцин (виробництва Нідерландів, Бельгії, Швеції, Франції, Росії). Усі їх можна знайти у аптеках, але допомогти у виборі конкретної вакцини найкраще допоможе лікар (терапевт або педіатр), до якого і необхідно звернутися, аби зробити щеплення проти грипу.
Для тих, хто з якихось причин не може дозволити собі таку імунізацію, Інна Кімлик порадила щоденне використання простих й ефективних засобів профілактики – оксолінової мазі та препарату АКК (амінокапронової кислоти). За її словами, незаслужено забутий з часом АКК знову випускається в Україні (і відродили його саме в Черкасах – «Юрія-Фарм»). Цей препарат вирішує проблему ефективної профілактики для вагітних жінок, немовлят та їх мам.
– Крім цих засобів, до «протизастудної аптечки» мають входити: аскорбінова кислота, противірусні препарати (анаферон, арбідол чи амізон), антисептики (ефізол, стрепсілс), жарознижувальні (парацетамол, ібупрофен), антигістамінні (алерон, лоратадін) препарати, – поділилась порадами для черкащан завідуюча аптекою, провідний провізор мережі аптек «2000» Олена Черниш. – Комплектація такої аптечки (залежно від вибору препаратів) обійдеться у 50-200 гривень. І подбати про це краще ще на початку осені, оскільки першу хвилю застуд ми, фармацевти, спостерігаємо ще у жовтні, коли починається перше похолодання. На початку осені завбачливі черкащани уже починають купувати вітаміни та імуномодулятори (переважно – рослинні). А от із жовтня – уже починають купувати протикашлеві, противірусні та антисептики.
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Як вберегтися від грипу та застуд радять фахівці медицини"