![З турботою про ветеранів Великої Вітчизняної війни](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/746.jpg)
28 жовтня 1944 року, ціною мільйонів полеглих воїнів, відбулося визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Указами Президента України «Про День визволення України від фашистських загарбників» та «Про присвоєння військових та спеціальних звань громадянам України – учасникам бойових дій та інвалідам Великої Вітчизняної війни та війни з Японією», було офіційно встановлено почесну дату – День визволення України від фашистських загарбників.
Щорічно, у цей день, нащадки хоробрих визволителів вшановують пам’ять та великий подвиг полеглих, уславлюючи воїнів-переможців усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території та в німецьких концтаборах.
У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57 до 77% загальної кількості німецьких дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України. У ході визволення України – протягом січня 1943 – жовтня 1944 років на території України радянськими військами проведено 15 наступальних операцій, із них 11 стратегічних і 4 фронтові, найважливішими з яких стали: Воронезько-Харківська (13 січня - 3 березня 1943 р.), Донбаська (13 серпня - 22 вересня 1943 р.), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня - 30 вересня 1943 р.), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 – 17 лютого 1944 р.), Львівсько-Сандомирська (13 липня — 29 серпня 1944 р.).
Свого апогею битва за Україну досягла в період з осені 1943 до осені 1944 років. Саме на її території у цей період було зосереджено приблизно половину діючої Червоної армії. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року наступом 1-ї Гвардійської армії. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.
Український народ заплатив велику ціну при обороні своєї Батьківщини та звільненні її від німецько –фашистських загарбників.
У пам’ять про полеглих та з метою покращення життєвого стану ветеранів війни, представниками органів влади, місцевого самоврядування, соціальними працівниками проводяться різноманітні соціальні заходи з постійного обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни та праці, інвалідів, надання їм, при необхідності, грошової допомоги, натуральної допомоги: продуктами харчування, промисловими товарами.
У 2010-2011 роках в районах і містах області забезпечено призначення стипендій особам, яким виповнилося 90 років та відзначено осіб, яким 100 та більше років.
На виконання доручень Президента України Віктора Януковича, Уряду держави, голови обласної державної адміністрації Сергія Тулуба, ведеться постійна робота щодо підвищення рівня турботи, поліпшення життєзабезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни, які на своїх плечах винесли всі тяготи війни та здобули перемогу.
Медична допомога їм надається безвідмовно та першочергово згідно з медичними показаннями та вимогами чинного законодавства усіма лікувально-профілактичними закладами області загально-лікарняної мережі. Забезпечується 100 відсоткове медичне обстеження інвалідів війни.
Згідно з нормами діючого законодавства, щорічно передбачаються кошти у відповідних місцевих бюджетах, виходячи з їх фінансових можливостей та обрахованої потреби. У 2011 році на проведення безкоштовного зубопротезування пільгової категорії населення області, у тому числі і ветеранів Великої Вітчизняної війни, затверджено видатки з бюджетів різних рівнів у розмірі 992,4 тис. грн.
На виконання окремого доручення голови облдержадміністрації за результатами зустрічі з представниками громадських організацій ветеранів у березні 2011 року, з метою забезпечення ветеранів війни зубопротезуванням виділено додаткові кошти з обласного бюджету обласній стоматологічній поліклініці у розмірі 509 тис. грн.
Також прийнято рішення щодо виділення додаткових коштів з обласного бюджету на забезпечення слухопротезуванням у розмірі 350 тис.грн., що дає змогу на 100 відсотків забезпечити усіх ветеранів слуховими апаратами.
Заходи щодо забезпечення ветеранів війни перебувають на постійному контролі голови облдержадміністрації та її структурних підрозділів.
За інформацією управління інформаційної
політики та зв’язків із ЗМІ
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "З турботою про ветеранів Великої Вітчизняної війни"