![Сьогодні колегія облдержадміністрації вирішувала питання щодопрацевлаштування, виплат заборгованості заробітної плати та соціального захисту дітей](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/737.jpg)
26 жовтня відбулося засідання колегії обласної державної адміністрації під керівництвом голови обласної державної адміністрації, Героя України Сергія Тулуба. На засіданні були члени колегії, а також голови районних державних адміністрацій, районних рад, міські голови міст обласного значення; міські, селищні голови міст районного значення; керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в області; начальники управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів; директори районних, міських і міськрайонних центрів зайнятості; голови постійних комісій обласної, районних, міських рад з питань праці та соціального захисту населення; голови рад районних спілок сільгоспвиробників; члени координаційної ради сільських голів; керівники окремих підприємств і представники засобів масової інформації.
На порядок денний було винесено п’ять питань, а саме:
Про стан погашення заборгованості з заробітної плати на підприємствах області.
Про хід виконання завдань Президента України з питань захисту прав дітей області, які потрапили у складні життєві обставини.
Про ситуацію на ринку праці області.
Про заходи щодо забезпечення стабілізації цінової ситуації на ринку хліба масового вжитку.
Про підсумки організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2011 році.
Розпочалося засідання оголошенням кадрових змін в області. Зокрема, указом Президента України з посади голови Звенигородської райдержадміністрації звільнено Олександра Лисюка.
Євгена Влізла звільнено з посади заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації у зв’язку з переходом на іншу роботу.
Голова Тальнівської райдержадміністрації Леонід Єгоров і голова Городищенської РДА Віталій Горідько подали заяви про звільнення за власним бажанням.
Як зазначив у своєму вступному слові очільник області, на підприємствах області не припиняється позитивна динаміка у погашенні заборгованості із заробітної плати, але завершити виконання завдання повністю не вдалося тим, кому це питання доручалося.
За оперативними даними моніторингу, з початку року борг із зарплати зменшено з 19,2 млн. грн. до 14 млн. грн., або майже на 29%. Зокрема, заборгованість на економічно активних підприємствах за цей період зменшено на 41%.
Однак є ще багато проблем і невирішених питань. Як унаочнення учасникам зібрання було запропоновано переглянути сюжет, у якому висвітлювалось це питання. Сергій Тулуб акцентував увагу присутніх на висвітлених журналістами проблемах і наголосив на невідкладності їх розв’язання.
Потому Сергій Борисович перейшов до розгляду другого питання: «У вересні 2011 року на засіданні Ради регіонів Президент України звернув увагу органів виконавчої влади на проблеми вразливих верств населення, а саме: дітей, які потрапляють у складні життєві обставини і захист їхніх прав і законних інтересів. Зокрема, завтра Віктор Янукович проведе Всеукраїнську нараду з питань захисту прав дітей. І сьогодні ми маємо обговорити хід виконання завдань Президента України з цього питання».
За даними Служби у справах дітей облдержадміністрації, в області склалася певна система роботи з питання захисту прав дітей області, які потрапили у складні життєві обставини. Надання медичних послуг дітям з кожним роком удосконалюється. Створена в області система освітніх послуг сприяє розвитку індивідуальних здібностей кожного учня. Значною підтримкою з боку держави є виплата допомоги сім’ям з дітьми. Скоординовані дії всіх структур, які працюють з дітьми, дали змогу мінімізувати соціальне сирітство. Так, кількість дітей, батьки яких 2010 року були позбавлені батьківських прав, зменшилась удвічі порівняно з 2006 роком (298 і 581 відповідно).
Сім’я завжди була й буде визначальним інститутом виховання й розвитку дітей. Захищаючи права дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на розвиток і виховання в сім’ї, в області простежується позитивна динаміка охоплення дітей зазначеної категорії сімейною формою виховання. Сьогодні 79% посиротілих дітей утримується в родинах опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу. Такий показник на 5% більший від середнього в державі, – поінформувала учасників засідання начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Тетяна Прітченко.
Стосовно ситуації на ринку праці області, то у 2010 році вона перебуває під впливом стабілізаційних процесів, які тривають в економіці області. Порівняно з 2010 роком, спостерігаються тенденції щодо: поступового зростання рівня зайнятості населення за визначенням МОП з 58,1% (в середньому за І півріччя 2010 року) до 58,7% (в середньому за І півріччя 2011 року); зменшення як кількості безробітних за визначенням МОП, так і рівня безробіття. Про це поінформував директор обласного центру зайнятості Володимир Вовченко.
А голова федерації профспілок Петро Шевченко наголосив на потребі посилення роботи легалізації робочих місць вирішення питання щодо підвищення «ціни робочої сили».
На засіданні також ішлося про те, що велика частина безробітних – це жителі сільської місцевості. Над цим влада успішно працює. Як поінформував начальник головного управління агропромислового розвитку Вадим Рудишин, в області спостерігається позитивна тенденція працевлаштування сільського населення – цьому сприяє відновлення цукрової галузі області, відкриття нових переробних підприємств, тощо.
Підсумовуючи це питання, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Рябцев наголосив на гострій потребі створення нових робочих місць, адже: «Безробіття – це не тільки соціальна, а й економічна категорія.» До того ж, за словами Сергія Віталійовича, особливу увагу слід приділити приведенню у відповідність до потреб ринку праці освітньої галузі.
Стосовно ж заходів щодо забезпечення стабілізації цінової ситуації на ринку хліба масового вжитку, то, як зазначив заступник голови облдержадміністрації Василь Корнієнко, наявні в області ресурси повністю забезпечують її потреби.
Цього року зібрано 977 тисяч тонн зерна пшениці, зокрема продовольчої – 680 тисяч тонн. Області потрібно 218 тисяс тонн такого зерна для виробництва хліба, з них 72 тисячі тонн для промислового хлібопечення. Сьогодні завдання полягає в тому, щоб зберегти вартість хліба сортів масового вжитку. І для цього є всі можливості. З початку року вартість хліба сортів масового вжитку залишалася незмінною становила щодо хліба з борошна першого сорту – 3,59 гривень за 1 кілограм, хліба житньо-пшеничного – 3,61гривень, хліба з борошна вищого сорту – 4,44 гривень за 1 кілограм. До кожного району доведені завдання з поставках зерна на Черкаський і Тальнівський комбінати хлібопродуктів та закладок його в основних виробників хлібобулочних виробів. Ці завдання повинні бути виконані до 15 листопада 2011 року – поінформував присутніх Василь Іванович.
За словами є голови правління ВАТ «Черкасихліб», ціни на хліб у області завжди нижчі ніж середні по Україні. І немала заслуга в цьому співпраці виробників з обласною державною адміністрацією.
Також готується меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Черкаською обласною державною адміністрацією і виробниками хліба, який, на думку останніх, уже цілком дієздатний, і вони готові до його підписання.
Стосовно ж останнього питання порядку денного, то за підсумками оздоровчої кампанії 2011 року Черкаська область на загальнодержавному рівні перебуває на 6 місці.
Влітку 2011 року вдалося оздоровити 77 602 тисяч дітей, що становить 65% від загальної кількості дітей шкільного віку. Вище середньообласного показника оздоровлено дітей: у Тальнівському р-ні – 82%, Шполянському – 76%, Золотоніському, Уманському й Чорнобаївському районах понад 73%, містах Золотоноші – 83%, Смілі – 78%, Умані – 68%, – поінформував присутніх Сергій Рябцев.
Як зазначив начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Вадим Береза, взяті Урядом зобов’язання щодо оздоровлення та відпочинку не менше 50% дітей шкільного віку в області виконано. Таких показників досягнуто в результаті комплексу вжитих заходів і консолідації зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості.
За підсумками засідання колегії обласної державної адміністрації було ухвалено ряд рішень. Окремі рішення з урахуванням пропозицій членів колегії та інших учасників засідання відправлено на доопрацювання.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сьогодні колегія облдержадміністрації вирішувала питання щодопрацевлаштування, виплат заборгованості заробітної плати та соціального захисту дітей"