Сьогодні голова Донецької облдержадміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ провів традиційну прес-конференцію для представників засобів масової інформації. Серед основних тем прес-конференції були висвітлені стан ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах регіону, підготовка до ІІ міжнародного російсько-українського інвестиційного форуму, майбутнього міжнародного інвестиційного саміту, які відбудуться в Донецьку протягом 18-20 жовтня 2011 року, боротьба з корупцією, питання охорони праці тощо.
Під час спілкування з журналістами Андрій ШИШАЦЬКИЙ озвучив наступні питання.
Про підготовку до IV Міжнародного інвестиційного саміту Donbass Investment Destination
Звичайно, головна подія - це підготовка до майбутнього російсько-українського форуму, саміту та виставки, які пройдуть протягом 18-19 і завершаться 20 жовтня. Ми очікуємо прибуття двох Президентів, багатьох голів регіонів з України, Росії і, можливо, Молдови, Білорусі. Крім усього іншого будуть проведені круглі столи з питань транскордонного співробітництва та розвитку малого та середнього бізнесу. За моїми припущеннями, буде близько тисячі учасників.
Про заборгованість із виплатою заробітної плати
Серед основних завдань, які я ставлю на найближчий час - боротьба з заборгованістю по заробітній платі. Донецька область, на жаль, весь час балансує на позначці 230 млн. грн. У тому числі, більша частина цієї суми припадає на економічно неактивні підприємства, що знаходяться в стадії банкрутства. Тому я вже сьогодні на апаратній нараді дав доручення і на колегії ми будемо розглядати це питання. Спільно з прокуратурою ми цю роботу розпочали. Виходили, як ви знаєте, працівники метробуду, їх почули губернатор, прокуратура. Була порушена кримінальна справа, і тепер людям виплачують швидкими темпами заробітну плату. У найближчі дні, я думаю, вона буде повністю погашена.
Наступний етап - це заборгованість по зарплаті комунальних підприємств. Є питання по ТТУ, є питання щодо пільгового перевезення громадян, але є і можливості у містах по перевиконанню бюджету, є механізм «фінансова підтримка комунальних підприємств».Це не порушення бюджетного кодексу. І я ставлю завдання, щоб такої заборгованості не було не до пенсійного фонду, не по заробітній платі на комунальних підприємствах Донецької області.
Дуже складне питання - це державні підприємства. Зокрема, завод «Топаз». Одна з найбільших заборгованостей по зарплаті, ведуться переговори. І я зустрічався, в тому числі, і з Міністром фінансів і з керівником агентства. Але, враховуючи адміністративну реформу, зараз там повинні визначитися, хто ж все-таки у них керівник. І як тільки це буде ясно, думаю, будуть і гарантії комерційним банкам для того, щоб певним чином профінансувати випущені вироби, підписати контракти для того, щоб виплатити людям зарплату. Тобто на сьогодні це серйозний боржник. Разом з конструкторським бюро колектив підприємства налічує 1400 осіб.
Про хід операції «Мажор»
Триває операція «Мажор». Дякую, що і ви, журналісти, берете в ній участь. Давайте і надалі сигналізуйте, показуйте, беріть участь, підказуйте. Донецьк повинен асоціюватись з розумом, силою, красою. Хамства тут бути не повинно. Тому я прошу: звертайтесь, давайте сигнали, в тому числі, як реагують працівники міліції. Тому що я нещодавно сам був свідком того, як порушують правила саме водії спеціалізованих машин.
Про охорону праці
Хочу сказати, що я спілкувався з медиками і ми зверталися в Кабінет Міністрів з тим, що необхідно, все-таки, враховуючи зусилля Держгірпромнагляду, і при облдержадміністрації створити відділ з охорони праці, який би в цілому ці питання контролював. Виявляється, останніми роками особливо і не переживають з цього приводу, особливо у вугільній промисловості, хоча раніше була відповідальність директора шахти и начальника дільниці. Найближчим часом ми вже домовилися приблизно 20-го числа провести спільну нараду з Міненерговугіллям саме з охорони праці. За підсумками я хочу підготувати звернення з метою посилення ролі держави щодо охорони праці. Бо за здоров'я і життя людей повинен хтось відповідати.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Андрій ШИШАЦЬКИЙ: "За здоров'я та життя людей повинен хтось відповідати"."