![Засідання регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при обласній державній адміністрації](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/654.jpg)
Сьогодні, 23 вересня, у великій сесійній залі відбулася регіональна рада з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, яку провів голова облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуба з участю голови обласної ради Валерія Черняка, членів регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, голів районних державних адміністрацій, районних рад, міських голів, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади в області, членів президії обласної ради, координаційної ради сільських та селищних голів.
Перше питання порядку денного стосувалося виконання програм соціально-економічного розвитку районів і реалізації реформ Президента України районними державними адміністраціями.
Соціально-економічна ситуація як в країні, так і в області, починаючи з квітня минулого року, порівняно стабільна й прогнозована. Важливо, що зростання економіки відбувається завдяки реформам у всіх сферах. Поточного року ці питання неодноразово розглядалися на засіданнях колегії й сесіях обласної ради. Пріоритетного значення набуває увага керівників органів місцевої влади до питань соціально-економічного розвитку. Спільна мета влади всіх рівнів: кожній людині – робоче місце й заробітна плата; людям шанованого віку й соціально вразливим категоріям населення – гідне життя. Для досягнення цієї мети слід суттєво підвищити ефективність регіональної політики, вдосконалювати співпрацю з головами сільських і селищних рад, з міськими головами, всіляко стимулювати економічну активність і підприємницьку ініціативу, вишукувати резерви економічного розвитку області, яких чимало. Про це свідчить, зокрема, аналіз стану виконання в області програмних завдань Президента.
Промисловість: Сьогодні темп промислового виробництва в області становить 102,4%. За обсягом реалізованої промислової продукції, у розрахунку на душу населення, область посідає шосте місце. Однак, на жаль, цього показника вдалось досягнути завдяки роботі лише половини районів. А резерви саме в другій половині.
Сільськогосподарське виробництво: Область посідає перше місце в країні з виробництва валової сільськогосподарської продукції на душу населення – 5460 грн., що в 2,5 раза більше ніж в Україні. Наразі завершено збирання ранніх зернових і зернобобових культур. Очікуємо кращий показник валового збору зернових, ніж торік – близько 3 млн. т. За 8 місяців поточного року реалізація худоби і птиці на забій у живій вазі в усіх категоріях господарств зросло на 9,9 тис. т. (3,4%), виробництво яєць – на 62,3 млн. штук (12,1%), зокрема в сільгосппідприємствах приріст виробництва м’яса складає 3,9%, яєць – 20,7%.
Фінанси: В цілому область має 123млн. грн. прибутків. Однак здобутки районів різні. Найслабшим місцем окремих районів є недостатньо налагоджена робота дозвільних центрів. Тому порядок надання, якість і доступність адміністративних послуг мають бути оптимальними.
Стан надходжень до місцевих бюджетів: Перші результати податкової та бюджетної реформ зміцнили фінансову незалежність місцевої влади, насамперед місцевого самоврядування. Про це свідчать звітні показники: за січень-серпень 2011року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 1млрд. 11млн. грн., що (у порівняльних умовах) на 17,5% (151млн.грн) більше, ніж за відповідний період минулого року. Затверджені на січень-серпень 2011року завдання з доходів до загального фонду місцевих бюджетів виконано на 106,5% (+ 62,1 млн.грн.). На колегіях облдержадміністрації, виробничих нарадах неодноразово розглядалися питання про резерви бюджетних надходжень.
Наступним розглядалося питання про готовність об’єктів житлово-комунального господарства та бюджетних установ до роботи в осінньо-зимовий період.
За 3 тижні розпочнеться опалювальний сезон. За даними спеціалістів галузевого управління до роботи готові 94% об’єктів. 5 районів звітують про стовідсоткову готовність. Планується запровадження у всіх районах і містах гарячої телефонної лінії з питань готовності до опалювального сезону, щоб люди могли повідомити про проблеми й отримати допомогу. 15 вересня на засіданні Ради регіонів Президент України Віктор Янукович поклав особисту відповідальність за підготовку до зими на голів обласних державних адміністрацій. У свою чергу Прем’єр-міністр Азаров М.Я. наголосив на тому, що 1 жовтня у зв’язку із початком опалювального сезону стовідсотково повинні бути готові підприємства паливно-енергетичного комплексу. При цьому особлива увага зосереджується на забезпеченні теплом шкіл та медичних закладів. На Черкащині до опалювального сезону підготовлено 100% шкіл, 100% дошкільних та 88% лікарняних установ. Звіт про роботу з підготовки до зими буде заслухано на засіданні колегії облдержадміністрації.
За результатами засідання було дано ряд доручень.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Засідання регіональної ради з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при обласній державній адміністрації"