![У Каневі відбулася виїзна колегія Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/629.jpg)
На її засіданні, яке провів начальник цього управління Вадим Рудишин, розглядалися важливі галузеві питання: хід осінньо-польових робіт; заготівля продовольчого зерна до регіонального фонду; стан розрахунків за оренду земельних і майнових паїв; підсумки роботи тваринницької галузі та підготовка галузі до роботи в осінньо-зимовий період; інші. В роботі колегії взяв участь заступник голови облдержадміністрації Василь Корнієнко.
Звертаючись до учасників засідання, Василь Корнієнко, зокрема, поінформував про низку прийнятих протягом останнього року обласних програм, спрямованих на розвиток молочного скотарства, свинарства, овочівництва, представлену на останній колегії облдержадміністрації програму „Село Черкащини – 2020” та інших. Він наголосив, що ці важливі документи розроблялися Головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації за пропозиціями та при безпосередній участі сільгоспуправлінь райдержадміністрацій області. І, звісно ж, приймалися вони не заради красного слівця, а щоб реально поліпшити життя сільських жителів, створити нові робочі місця, розвивати сільські території тощо. Тож і виконання запланованих в них заходів є відповідальною справою.
Начальник Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Вадим Рудишин охарактеризував загальний стан справ сільськогосподарської галузі, зауваживши, що вже зібрано ранні зернові культури та завершується збір круп’яних, заготівля кормів, господарства області приступили до збирання кукурудзи на зерно та копання цукристих.
Зважаючи та метеорологічні прогнози на третю декаду вересня, під час якої передбачається похолодання та опади, він попередив про необхідність прискорення збирання вирощеного врожаю.
Особливе місце він відвів забезпеченню підготовки площ під посів цукристих 2012 року. Оскільки в майбутньому році передбачається запустити в дію ще 1-2 цукрових заводи, то й площі під посів цієї технічної культури необхідно збільшити, принаймні, до 55 тисяч гектарів. І це питання постійно перебуватиме на контролі облдержадміністрації.
Детальніше поточний стан справ в галузі рослинництва було проаналізовано в інших виступах, так, про ситуацію на місцях у відстаючих районах довелося прозвітувати начальникам аграрних управлінь ряду райдержадміністрацій.
Начальник відділу аграрного ринку, переробки, інвестицій та соціального розвитку Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Мараховський доповів на засіданні про стан розрахунків за земельні та майнові паї. Він повідомив, що на 12 вересня переукладено договори оренди чи укладено додаткові угоди на оплату за оренду земельних паїв у розмірі 4,5 відсотка у 95,2 % від їх загальної кількості, що становить до оплати 536,5 млн.грн. 62% з цих коштів виплачено орендодавцям. 12 районів області стовідсотково переглянули умови розрахунків за оренду земельних паїв на користь 4,5 відсотка.
Заступник голови облдержадміністрації Василь Корнієнко зауважив, що зниження темпів оплати, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, є неприпустимим явищем. До того ж, продукція, яка пропонується орендарями, має бути якісною та за доступними цінами. Він дав доручення начальнику Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації до 1 грудня ц.р. забезпечити розрахунки за оренду земельних та майнових паїв.
На засіданні йшлося також про проведення ярмарок, котрі мають відбуватися протягом вересня-жовтня у м.Черкаси, на відведеній Черкаською міською радою площі в обласному центрі – неподалік магазину „Гранд”, що знаходиться в мікрорайоні „Митниця”. Василь Корнієнко підкреслив, що щосуботи по 10 районів області представлятимуть городянам сільгосппродукцію, вирощену їхніми господарствами та наголосив на необхідності забезпечення її асортименту. Окремо йшлося про участь районів області у відкритті Ярмаркової площі у м. Каневі. Також заступник голови облдержадміністрації дав завдання учасникам колегії забезпечити овочевою продукцією заклади т. з. закритого типу, тобто лікарні, інтернати тощо.
Василь Іванович повідомив також, що виконання двох обласних програм: розвитку овочівництва та молочного скотарства незабаром слухатимуться на колегії облдержадміністрації.
Непростим видався розгляд третього питання – про підсумки роботи тваринницької галузі за 8 місяців нинішнього року та підготовка цієї галузі до роботи в осінньо-зимовий період. Зі звітом щодо цих питань виступив на колегії начальник відділу організації виробництва та переробки продукції тваринництва Анатолій Чернецький. В цілому, 8 місяців галузь завершила із приростом тваринницької продукції, втім, темпи проросту знизилися. Це має й об’єктивні причини, викликані, зокрема, тим, що Миронівська птахофабрика уже вийшла на свою проектну потужність, тож виробництво м’яса птиці визначається більш стабільними показниками. Вироблено й більше свинини, яєць. Досить складним залишається стан справ у молочному скотарстві та виробництві яловичини. Є прорахунки в селекційно-племінній роботі. Власне, така ситуація напряму пов’язана і з кадровою проблемою, адже не секрет, що чимало власників недооцінили важливість наявності в сільгосппідприємствах спеціалістів ветеринарного та зоотехнічного профілю, а багатьом з тих, хто ще залишився вірним обраній професії, виплачується мінімальна заробітна плата. Нерідко в минулому залишилася й соціальна підтримка таких фахівців, які свого часу, скажімо, першочергово забезпечувалися і місцем роботи, і житлом тощо. Тож на засіданні й на ці питання виступаючі звертали увагу.
Перед учасниками колегії зі своїми зауваженнями та порадами виступив досвідчений аграрник, радник голови облдержадміністрації Віталій Терез, який зауважив, що тваринницькою галуззю мають займатися усі сільгосппідприємства області. Нині ж, із понад 1800 підприємств різної форми власності, лише 212 утримують велику рогату худобу. З ним важко не погодитися, адже саме галузь тваринництва є постійною, а не сезонною, як рослинництво, отже люди мали б постійну роботу, а самі господарства – обігові кошти.
Втім, схоже, що стан справ у галузі тваринництва ще неодноразово аналізуватиметься задля прийняття дієвих рішень та поліпшення ситуації.
Щодо кожного із заслуханих питань прийнято відповідні рішення Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.
Управління інформаційної політики та засобів масової інформації облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "У Каневі відбулася виїзна колегія Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації"