![440-річний ювілей Артемівська](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/27049/1.jpg)
Найстаріше місто Донбасу - Артемівськ, зустріло свій 440-річний ювілей. Свято відвідав голова Донецької облдержадміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ.
Також в урочистих заходах взяли участь Артемівський міський голова Олексій РЕВА, голова райдержадміністрації Віктор ДАНИЛОВ, народні депутати України Сергій КЛЮЄВ і Дмитро РЕВА, мери міст області, жителі міста і почесні гості.
Під час свята Андрій ШИШАЦЬКИЙ привітав жителів Артемівська, побажав місту подальшого процвітання: «Завдяки своїй промисловій потужності і творчій ініціативі Артемівськ з кожним роком залучає все більше інвесторів, ділових партнерів з ближнього і далекого зарубіжжя. Ваше рідне місто відіграє важливу роль у промисловому потенціалі Донбасу. В Артемівську працює ціла низка підприємств із багаторічною історією. Дорогі земляки! Я вірю у подальший розвиток Артемівська і нове покоління міста, яке безсумнівно буде краще і успішніше. Упевнений, що Артемівськ буде розвиватися і надалі, жителі його будуть налаштовані на позитивний результат.
За всі досягнення вам, артемівці, спасибі. У цей святковий день дозвольте побажати вам миру, добра і добробуту. Нехай ваше місто буде таким же затишним, а життя його мешканців сповнене достатком, радістю, успіхом».
Під час спілкування з представниками ЗМІ керівник Донецької області підкреслив, що Артемівськ - одне з найстаріших міст регіону, в якому серед інших в області ініційовано проведення Днів міста та Днів сім'ї.
В рамках святкових заходів однією з центральних вулиць Артемівська пройшла святкова театралізована хода, в якій взяли участь працівники підприємств міста: «Артемсіль», «Артемівський завод шампанських вин», «Вістек», «Артзолото» тощо.
Однією з цікавинок свята стала презентація святкового пирога довжиною 60 метрів, який складався з 16 320 спеціально спечених булочок, для приготування якого було використано 545 кг борошна, понад 800 яєць і 126 л молока.
У нижньому парку культури та відпочинку Артемівська на керівників області та міст регіону, гостей та мешканців міста чекала виставка робіт народних умільців, на якій були присутні 80 майстрів з Донецької, Харківської, Луганської областей. Були представлені вироби з глини, скла, паперу, дерева, бісеру, а також вишиванка, картини, писанки, ляльки-мотанки, обереги тощо. У цей день у міському парку гості 440-річного ювілею міста змогли побачити виставку ретро-машин, виступ джамперів, концертно-розважальну програму.
Також Андрій ШИШАЦЬКИЙ та інші почесні гості свята взяли участь в церемонії спецгасіння ювілейної марки до 440-річчя
міста. Під цією маркою вийде вся кореспонденція з міського відділення Укрпошти, яка в цей день потрапить у поштові скриньки Артемівська.
Для довідки:
Напередодні святкування Дня міста в Артемівську відбувся конкурс соляної скульптури "СолеДАР". Засновниками конкурсу стали Артемівська міська рада, Артемівський благодійний фонд «ДАР» і ДВО «Артемсіль». Серед учасників були присутні як скульптори-професіонали, так і аматори мистецтва, і це зробило конкурс ще цікавішим. Протягом чотирьох днів скульптори з Донецької, Луганської та Харківської областей на центральній площі міста радували мешканців своєю майстерністю.
Важко знайти в природі речовину, яка одночасно була б корисною копалиною, хімічною сировиною, харчовим продуктом і лікарським препаратом. Саме такою є кам'яна сіль. А для артемівців сіль - це ще й символ міста, який з 17 століття символізує Бахмутський край і з 1811 року прикрашає Артемівський герб.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "440-річний ювілей Артемівська "