Опубликовано: Оксана Савицкая
НЕЗАБАРОМ ІНОМАРКИ МОЖУТЬ СТАТИ НЕДОСТУПНИМИ ДЛЯ ЗВИЧАЙНИХ СПОЖИВАЧІВ
Причина – у ймовірному зростанні ввізного мита на імпортні авто – на 34%, як того вимагає від уряду Асоціація українських автовиробників «Укравтопром», аргументуючи це необхідністю «підняття з колін» вітчизняного автовиробника. Наразі триває розслідування щодо імпорту іномарок, звинувачених у нанесенні фатальної шкоди вітчизняному автовиробництву. І незабаром ціна на іномарки може суттєво зрости – на 40% для кінцевого споживача. Якщо ціни піднімуться аж настільки – найбільш доступні імпортні авто стануть недосяжними для звичайного споживача – і придбати їх буде не завжди можливо навіть у кредит. Банкам доведеться переглянути доступність автокредитування, автосалонам іномарок – доцільність подальшої роботи, а ринку авто доведеться знову вибиратись із такої ж прірви, до якої уже потрапляв під час фінансової кризи. Про стан черкаського ринку авто наразі та його перспективи йшлося під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
- Наразі черкаський авторинок розвивається дуже стабільно - і зростає, порівняно із минулими роками, - констатувала засновник ТОВ «Колос Авто» (офіційний дилер авто марок Mazda і Ford в Черкаській області) Любов Воронова. - Цьогоріч в Україні було продано 93811 авто, з них на Черкащині – 2379 (1459 – звичайних легкових та 138 – комерційних). За перше півріччя минулого року в Україні продалося 93811 авто, із них на Черкащині - 1719 авто. За весь 2009 рік в Україні продалося 162291 авто, на Черкащині – 4337. Отже, як бачимо, ринок поступово зростає і має високий потенціал для подальшого підвищення продажу. Сьогодні авто переважно купують молоді родини та молоді підприємці, значна частина авто купується у кредит (через партнерські програми банків та автосалонів). Найзатребуванішими залишаються авто з об’ємом двигуна 1,4-1,6 літри. На жаль, підняття ціни – через підвищення ввізного мита - передовсім торкнеться саме цього популярного сегменту авто (В- та С-класу). Наразі Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів підготувала план дій, спрямованих на недопущення підняття податків, зборів на імпортні авто. Імпортер наших авто - компанія «Віннер Імпортс Україна» - також підключився до спецрозслідування Мінекономіки, яке наразі проводиться стосовно імпорту авто. На мою думку, справедливим у цьому випадку було би звернення наших автовиробників до держави стосовно надання їм пільг, а не спроби «випливати» за рахунок намагань «потопити» продаж імпортних авто.
- Те, що ми спостерігаємо – це звичайні спроби перерозподілу автомобільного ринку, - переконаний директор ПП «Мажар-2» (офіційний дилер авто марки Mitsubishi в Черкаській області) Павло Острицький. – Я не вбачаю тут турботи про споживача – тільки про те, хто займе більшу частку автомобільного ринку. Із 1997 року найбільший український виробник – Запорізький автомобілебудівний завод - мав величезні пільги від держави, у результаті ж маємо зняту із виробництва «Таврію», замінену китайською моделлю, яку він сьогодні і збирає. Тобто, прогресу не відбулося. Якщо сьогодні буде збільшено ввізне мито – українські виробники отримають пільгові умови, але жодного стимулу покращувати якість авто у них не буде – через величезний відрив у цінах на вітчизняні та імпортні автомобілі. Крім того, що за умови підвищення цін на імпортні авто відразу на 40%, вітчизняні виробники навряд чи утримають ціни на існуючому рівні – дуже великою буде спокуса підняти їх на фон зростання цін на іномарки. У результаті, подорожчають і імпортні, і вітчизняні авто.
Сьогодні ніхто не заганяє покупців до автосалонів силою – вони самі обирають, купувати «Таврію» чи «Mitsubishi». Зростання мита поставить споживача у жорсткі рамки: переплачувати значні кошти - чи обирати не те, що хотілось би придбати, а те, що доступне. Якщо говорити про наші авто - під підвищення цін потрапить половина модельного ряду, ціни не піднімуться лише на авто з об’ємом понад 2,2 літра. Левова ж частка продажу припадає саме на авто з об’ємом до 2 літрів. Сьогодні у черкаських автодилерів розпродано склади, забиті автомобілями під час кризи, практично в усіх дилерів наразі продаються авто цьогорічного випуску. До 20% проданих цьогоріч авто купувалося у кредит (на початок минулого року ця частка складала всього 5%). Тобто, люди прагнуть купувати авто, і ринок оживає. Внаслідок збільшення мита він знову може «упасти», як під час настання фінансової кризи (у 2009 році продажі упали відразу на 78%) – і невідомо, коли зможе відновитися.
- Люди, що звертаються до нас за кредитами на авто, часто купують його не суто для себе - для багатьох це пов’язано із бізнесом. Тому підвищення цін і неможливість придбати авто рикошетом ударить по малому і середньому бізнесу, - констатував керуючий регіональним відділенням «OTP Bank» в м. Черкаси Костянтин Саленко. – Автокредитування є одним із головних драйверів кредитування загалом: кредити на авто є одним із найзатребуваніших видів кредитів, наразі вони складають третину загального кредитного портфелю черкаського відділення «OTP Bank». Передовсім за автокредитами звертаються люди, яким не вистачає певної суми – і кредит дає їм можливість придбати саме конкретне обране авто. Розвиток авторинку стимулює банки проводити активніше кредитування: сьогодні умови автокредитів за лояльністю не лише стали «дорівнювати» докризовим - з’явились і нові лояльні програми. Однак, у випадку зростання цін на авто на 40% автокредити не будуть такими доступними: банк завжди повинен дбати про можливість повернення клієнтом суми позики.
- Існує надія, що підняти ввізне мито Україні перешкодять її обов’язки перед ВТО, підписані під час вступу до Всесвітньої організації торгівлі, - зазначив директор ТОВ «Мажар-Авто» (офіційний дилер авто марки Volkswagen в Черкаській області) Микола Мейта. – Як відомо, уряд подав до ВРУ законопроект про зниження мита на ввезення автомобілів з 7% до 6%. Крім того, в країні спостерігається євроінтеграційний настрій…
Источник: Черкаський прес-клуб | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "НЕЗАБАРОМ ІНОМАРКИ МОЖУТЬ СТАТИ НЕДОСТУПНИМИ ДЛЯ ЗВИЧАЙНИХ СПОЖИВАЧІВ"