![Відбувся брифінг начальника Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимира Брожика](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/523.jpg)
На сьогоднішньому брифінгу начальника Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимира Брожика з представниками місцевих ЗМІ йшлося про ряд важливих питань розвитку медицини області. Керівник управління, відповідаючи на запитання журналістів, зокрема, детально охарактеризував стан введення в дію Черкаської обласної лікарні, сільських фельдшерсько-акушерських пунктів та питання кадрового забезпечення лікарень як в місті, так і в області загалом.
Володимир Леонідович наголосив, що важливим етапом реформування галузі охорони здоров’я стала реалізація обласної програми «Будуємо нову Черкащину» на 2011-2015 роки, основною метою якої є докорінне покращення умов життя пересічного громадянина області, у т.ч. й шляхом підвищення рівня та можливостей медицини. В області триває робота щодо оптимізації мережі та системи медичної допомоги, яка може надаватися на різних організаційних рівнях.
Начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації повідомив і про те, що обласна дитяча лікарня буде повністю введена в дію у вересні цього року.
– За період з часу її відкриття донині вдалося наповнити матеріально-технічну базу цього закладу, фактично, в повному обсязі, зокрема, лікувальний заклад забезпечено найсучаснішим та унікальним обладнанням на 10 млн. грн. За рахунок коштів обласного бюджету для лікарні придбано реанімобіль, − повідомив Володимир Леонідович. − Однак ще не вирішено деякі законодавчо-юридичні питання, тому лікарня запрацює лише в вересні цього року. Поки ж, починаючи із першого червня 2011 року, в цьому лікувальному закладі функціонує консультативна поліклініка, котра вже укомплектована висококваліфікованими кадрами.
Володимир Леонідович детально зупинився ще на одному актуальному як для всієї України, так і для нашої області питанні розвитку і практики сімейної медицини.
– Головне управління разом з обласною владою та владою на місцях працює над тим, щоб у медичних закладах сімейні лікарі мали спеціалізовану багатопрофільну підготовку з надання первинної медико-санітарної допомоги усім членам родини, незважаючи на їхній вік, – підкреслив він.
Що ж стосується сільської медицини, то за словами начальника Головного управління, вже 554 фельдшерсько-акушерських пунктів перейшли на повне утримання до центральних районних лікарень, пройшли переакредитацію та забезпечені всією необхідною невідкладною медичною допомогою і протишоковою терапією. Важливим кроком стало відкриття пунктів швидкої медичної допомоги при дільничних лікарнях та амбулаторіях сімейної медицини. До речі, усі автомобілі швидкої медичної допомоги Черкаської області протягом квітня-липня забезпечені терміналами GPS-навігації та мобільним зв`язком оператора Київстар, з можливістю зв`язку бригад з територіальним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і відділеннями швидкої медичної допомоги. Окрім того, для наближення швидкої медичної допомоги до сільського населення за рахунок коштів місцевих бюджетів придбано 11 автомобілів на загальну суму 1 млн. 364,14 тис. грн.
Володимир Брожик дав відповідь і на ряд інших запитань представників ЗМІ, насамкінець, підкресливши, що питання розвитку галузі охорони здоров’я Черкащини постійно знаходяться на контролі в голови облдержадміністрації Сергія Тулуба. Зрештою, кожна владна структура області намагається роботи все можливе задля підтримки забезпечення на гідному рівні стану всієї медицини області, − відзначив Володимир Леонідович.
Управління інформаційної політики
та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відбувся брифінг начальника Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимира Брожика"