![Олександр Вілкул привітав працівників Криворізького залізорудного комбінату з Днем шахтаря](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/C804EADFC2F394CAC22578FA006CE934/$FILE/115.jpg)
Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул узяв участь в урочистостях з нагоди Дня шахтаря, які відбулись у м. Кривому Розі на стадіоні «Криворізького залізорудного комбінату». У заході також взяли участь перший заступник Криворізького міського голови Костянтин Павлов, голова правління публічного акціонерного товариства „Кривбасзалізрудком» Федір Караманиць, голова Жовтневої районної у м. Кривому Розі ради Володимир Коритнік, керівники гірничорудних асоціацій та підприємств. Привітати шахтарів Кривбасу приїхали також голова центрального комітету профспілки металургів та гірників України Володимир Казаченко і голова конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.
«Криворізький залізорудний комбінат» (КЗРК) - провідне підприємство з видобутку залізної руди підземним способом не тільки в області, але й в Україні. На підприємстві, яке є одним з містоутворюючих у Кривому Розі, працює близько 9 тисяч працівників.
Вітаючи працівників КЗРК з Днем шахтаря, губернатор Олександр Вілкул зазначив, що для Дніпропетровщини це свято – особливе: «У нашій області металурги, гірники, шахтарі – це велика професійна родина. Майже половина корисних копалин країни знаходиться саме тут, на Дніпропетровщині. Близько 120 тисяч чоловік у Дніпропетровській області зайнято в вугільній та гірничорудній галузях промисловості. Наш регіон – це лідер гірничо-металургійної галузі України. Гірничодобувний комплекс Кривбасу та Дніпропетровщини в цілому – це основа національної економіки».
Олександр Вілкул підкреслив, що своє професійне свято шахтарі КЗРК зустрічають, у першу чергу, трудовими досягненнями: «Чотири мільйони добутих тонн вже цього року – це гідний результат! Це на третину більше, якщо порівнювати з показником минулого року».
Однією з найважливіших подій цього року для підприємства стало введення в експлуатацію (наприкінці травня) на шахті імені Леніна новітньої скипової підйомної установки. «Це третя така машина в світі. Одна – у Фінляндії, друга – в Австралії, а тепер і в Кривому Розі», – зазначив Олександр Вілкул.
Комбінатом також придбано 5 гірничопрохідницьких комплексів „Atlas Copco” для ведення робіт шахтобудівним управлінням, шахтами „Родіна” та „Октябрська”. Новітня імпортна техніка дозволить підвищити продуктивність праці в 2,5 – 3 рази. Загалом у 2011 році в розвиток комбінату планується інвестувати майже 268,5 млн грн.
При цьому губернатор наголосив, що питання безпеки праці ставляться на перше місце, і відзначив успіхи КЗРК щодо введення міжнародних стандартів якості, безпеки та гігієни праці.
«Трудові успіхи і зростання обсягів виробництва – це міцна база для підвищення зарплат та посилення соціальних програм. Середня зарплата працівників на рівні 4 тисяч гривень – це завдання, яке я поставив на цей рік для керівників промислових підприємств. І цей показник на Криворізькому залізорудному комбінаті практично досягнутий. Криворізький залізорудний комбінат – це одне з містоутворюючих підприємств. А це означає, що, у тому числі і завдяки вашим успіхам, розвивається, будується і стає кращим Кривий Ріг», – наголосив Олександр Вілкул.
Він також підкреслив, що Криворізький залізорудний комбінат є учасником масштабної програми з поліпшення екологічної ситуації в Кривбасі. «Регіональна програма з поліпшення екології Кривбасу до 2022 року – це наймасштабніша екологічна програма в історії України! Обсяг її фінансування складає до 11 мільярдів гривень. У результаті реалізації цієї програми шкідливі викиди в атмосферу будуть зменшуватися до 140 тис тонн на рік. Основну частину заходів для цього планується провести в Кривбасі вже в найближчі 4 роки», – підкреслив губернатор і наголосив, що ця Програма – спільний проект влади і підприємств і найважливіший приклад співпраці влади і підприємств у розвитку регіону.
«Професія шахтаря уособлює мужність, стійкість і гідність. Дніпропетровщина пишається вами! Міцного здоров'я, щастя, довгих років життя, миру і добра! Зі святом!», – сказав у своєму привітанні губернатор Олександр Вілкул.
Управління преси та інформації облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр Вілкул привітав працівників Криворізького залізорудного комбінату з Днем шахтаря"