![Дев’ять районів Черкащини беруть участь у проекті „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”– ІІ](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/517.jpg)
За „круглим столом” у прес-центрі облдержадміністрації зібралися сьогодні учасники проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” – ІІ. Заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Михайло Пузяк привітав представників районів-переможців з участю у проекті.
Він поінформував присутніх про те, що успішна реалізація першої фази цього проекту на теренах області стала запорукою участі Черкащини у нинішній його фазі. Більше того, для нашої області на конкурсній основі виділено одну з найчисельніших квот – 9 із 20 районів визначено учасниками проекту. 4 серпня 2011 року було затверджено список районів Черкаської області, що протягом наступних 4 років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду -ІІ».
Михайло Іванович відзначив активність усіх 20 районів Черкаської області, які надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту. Їх відбір проводився за двома основними групами критеріїв: соціально-економічними показниками та мотивацією до використання методології розвитку з залученням громад.
Отже, до дев’яти районів області для участі у Проекті потрапили: Катеринопільський, Звенигородський, Лисянський, Маньківський, Шполянський, Христинівський, Уманський, Корсунь-Шевченківський, Смілянський. Черкаський, Тальнівський та Драбівський райони включені до резерву.
– У відібраних районах перспективи та умови участі у Проекті буде представлено у сільських радах на сходках сіл, селищ, чи невеликих міст (з населенням до 10.000 осіб), мешканці яких зможуть організуватись у громаду, визначити пріоритети та запропонувати для фінансування проект з покращення умов проживання. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 4-5 проектів для фінансування, – пояснив заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації.
Найголовнішим, на його переконання, для місцевих громад є те, що завдяки такій співпраці їх мешканці мають можливість вирішувати найбільш нагальні проблеми тих територій, на яких вони проживають.
Як і попередні, ці мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до $10.000), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).
Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив визначені:
охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів);
енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);
навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);
комунальне водопостачання;
підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).
Максимальна сума гранту на проекти із відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000. (Ці проекти виконуватимуться на умовах зазначеного вище спів-фінансування: Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети – 45%, громади – 5%).
А от максимальну суму гранту на енергоощадні проекти передбачено збільшити до $20000. До того ж, вигідно змінено на користь місцевих бюджетів формулу спів-фінансування: до 70% вартості бере на себе Проект; 25% становитиме внесок місцевого бюджету, а 5% – внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.
Запрошений до слова заступник голови обласної ради Василь Касян повідомив, що на найближчій сесії обласної ради буде прийнято рішення про реалізацію в області проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”– ІІ та що з обласного бюджету планується спрямувати на фінансування 10% його вартості.
Оскільки для більшості визначених районів другої фази проекту (окрім Шполянського та Звенигородського) участь у ньому є новою справою, то і Михайло Пузяк, і Василь Касян закликали всіх дуже уважно і відповідально поставитися до виконання всіх умов, передбачених у проекті.
– Пам’ятайте, що співпрацюючи з цим проектом ООН та Програмою Євросоюзу „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” – ІІ, ви, фактично, представляєте Черкащину на міжнародному рівні, – наголосив заступник голови обласної ради.
Заступник начальника Головного управління, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародного співробітництва облдержадміністрації, координатор проекту від ОДА Маїна Кулик також зауважила на необхідності чіткого виконання проекту. Адже проект відкриває для Черкащини нові перспективи не тільки в плані розширення його реалізації, а й сприяє зростанню авторитету області при налагодженні зовнішніх зносин та її участі в інших міжнародних градових програмах.
Цікаво, що для районів визначено трьохмісячний випробовуваний термін, протягом якого вони повинні справитися з рядом поставлених завдань. Якщо ж з якихось причин хтось із районів не включиться в процес реалізації проекту, то буде виключений з його учасників та замінений на резервний район.
– Таке рішення прийняли члени комісії, яка визначала райони-учасники проекту, – повідомила координатор проекту та Черкаського обласного ресурсного центру громад Наталія Белюкіна. Наталя Василівна також поінформувала присутніх про відновлення діяльності координаційної ради з реалізації проекту та наголосила на тому, що Черкаський обласний ресурсний центр пропонує ряд інших цікавих починань, зокрема, для місцевих громад з тих районів, котрі не потрапили в число учасників проекту.
По завершенню офіційно-представницької частини зустрічі відбувся практичний семінар щодо підготовки необхідних документів та інших роз’яснень і консультацій учасникам проекту.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Дев’ять районів Черкащини беруть участь у проекті „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”– ІІ"