![Міжмуніципальне співробітництво](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/26403/yspp_big.jpg)
22-23 серпня 2011 року у м. Артемівськ відбувся міжнародний семінар з питань міжмуніципального співробітництва у межах засідання регіональної інноваційної ради Агломерації «Північний Донбас».
Перед початком семінару відбулася урочиста передача повноважень Голови регіональної інноваційної ради Промислової Агломерації «Північний Донбас». Попередній Голова ради - Краматорський міський Голова Геннадій Костюков проінформував присутніх про результати роботи ради під його керівництвом та висловив надію на успішне продовження започаткованого процесу під керівництвом нового Голови – мера Артемівська Олексія Реви.
В роботі семінару взяли участь:
• КОСТЮКОВ Геннадій Андрійович, Краматорський міський голова,
• РЕВА Олексій Олександрович, Артемівський міський голова
• ЗАГОРУЙКО Микола Миколайович – голова постійної комісії Донецької обласної ради з питань адміністративно-територіального устрою та регіонального розвитку, виконавчий директор Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування в Донецькій області;
• РОГОЗА Олег Петрович – Голова Правління Донецького регіонального відділення УСПП
• ДЖЕКСОН Джон – експерт Програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні» (Великобританія)
• ЛИТВИНЕНКО Олена Вікторівна, менеджер Програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні
• ГУК Андрій Костянтинович, начальник відділу Державного Фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, голова Європейського Комітету з питань місцевої та регіональної демократії (CDLR) Ради Європи
• РАХІМКУЛОВ Едуард Рустамович, експерт Програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні», заступник директора Програми сприяння Парламенту ІІ
• ПАРАСЮК Ігор Львович, головний радник Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність»,
• КОВАЛЕНКО Роман Олексійович, депутат Донецької обласної ради, голова Центру законодавчих ініціатив
• представники керівництва міських рад Костянтинівки, Дружківки, Красного Лиману, Слов’янської районної адміністрації, члени регіональної інноваційної ради Агломерації «Північний Донбас», представники науки, бізнесу і громадськості Донбасу, а також гості з інших регіонів України.
Голова Регіональної інноваційної ради Агломерації «Північний Донбас», мер Краматорська Геннадій Костюков у своєму виступі на початку семінару повідомив про завершення організаційного етапу діяльності, який завершився створенням регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Північний Донбас».
Цей факт дає змогу перейти до практичних дій під керівництвом нового Голови регіональної інноваційної ради – мера Артемівська Олексія Реви, який висловив впевненість у необхідності поглиблення міжрегіональної співпраці органів місцевого самоврядування (ОМС) з використанням європейського досвіду, механізмів і можливостей міжмуніципального співробітництва.
У своєму привітанні учасникам семінару голова постійної комісії Донецької обласної ради з питань адміністративно-територіального устрою та регіонального розвитку, виконавчий директор Місцевої асоціації органів місцевого самоврядування в Донецькій області Микола Загоруйко проінформував про досягнуті на Донеччині успіхи у процесі інтеграційної діяльності ОМС для досягнення спільних результатів щодо покращення якості життя населення регіону.
Голова Правління Донецького регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців, заступник голови Регіональної інноваційної ради Агломерації «Північний Донбас» Олег Рогоза звернув увагу на позитивні наслідки продуктивного діалогу влади і бізнесу, завдяки якому регіональний проект інноваційного розвитку Агломерації «Північний Донбас» набув міжнародного рівня і вже являє собою приклад для інших регіонів України.
У наступних виступах представників Програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні», Державного Фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, Європейського Комітету з питань місцевої та регіональної демократії (CDLR) Ради Європи, проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність», представників регіональної науки, бізнес-громадськості та гостей семінару були обговорені конкретні пропозиції та етапи міжмуніципального співробітництва у напрямку підвищення добробуту місцевих громад та якості життя населення Донбасу.
Принципово важливою з точки зору міжнародної підтримки ініціатив Агломерації «Північний Донбас» була участь у семінарі «батька» міжмуніципального співробітництва (ММС) на теренах Євросоюзу - експерта Програми Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні» Джона Джексона з Великобританії.
На його думку проект співробітництва ОМС в рамках Агломерації «Північний Донбас» стане слушною нагодою для нашої держави поліпшити свій імідж у Європі в контексті запланованого на 2012 рік чергового моніторингу виконання принципів Хартії місцевого самоврядування в Україні.
Крім того, ММС, як форма регіонального управління, повністю відповідає параметрам Програми Президента України Віктора Федоровича Януковича щодо прискорення та реформування регіонального розвитку, затвердженої на засіданні Ради регіонів 24 січня 2011 року.
На другий день роботи семінару експерти Ради Європи та представники Регіональної інноваційної ради Агломерації «Північний Донбас» напрацювали план дій щодо розробки стратегії розвитку ММС та фінансування проектів в рамках регіональної асоціації ОМС «Агломерація «Північний Донбас».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Міжмуніципальне співробітництво "