Цими вихідними у с. Красенівці Чорнобаївського району відбулося Всеукраїнське свято богатирської сили на призи пам’яті Івана Піддубного. Цьогорічне святкування співпало зі 20-ю річницею Незалежності України та 140-річчям з дня народження уславленого борця.
Відкрили свято богатирської сили голова обласної ради Валерій Черняк, голова Чорнобаївської районної державної адміністрації Олексій Головко та заслужений майстер спорту, чемпіон Олімпійських ігор з веслування Андрій Хіміч, які привітали учасників турніру, гостей та жителів району з великим державним святом – 20 річчям Незалежності України та з початком змагань.
Під час свята проведений байкер-пробіг за маршрутом "Чорнобай-Красенівка". Також відбулося освячення води в Піддубнівській криниці, пройшов турнір із греко-римської боротьби за участю близько 80 борців з України, Росії, Польщі та Прибалтики. Працювали фольклорні майданчики, відбулася акція "Вишивкою заквітчаємо Піддубнівський край", виставки робіт та майстер-клас 58 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, виставка хліба та квітів.
З нагоди 20-ї річниці Незалежності України проведено фольклорно-етнографічне свято «З джерел Піддубнівського краю», в ході якого відбулися спасівські гуляння, аукціон «Все згодиться у господі», де виставлялись на продаж різноманітні лоти – аж до поросят за невеликі кошти, фестиваль національних напоїв та страв.
Родзинкою свята стало богатирське шоу "Найсильніша людина свята – 2011", під час якого проведені види змагань з піднімання колоди, перетягування автомобіля, перенесення чемоданів та богатирська карусель. Переможцем шоу вдев’яте став Валентин Качур з с. Богодухівка, на другому місці – Віталій Козик з смт. Чорнобай та на третьому місці – Сергій Юхно з с. Іркліїв Чорнобаївського району.
Під час шоу виступив дворазовий рекордсмен Книги рекордів Гіннеса, володар титулу "Найсильніша людина світу - 2004", учасник телевізійної програми "Україна має талант" Дмитро Халаджі. Він жонглював гирями, забивав руками цвяхи та зав'язував їх у вузол, переривав ланцюг. Також силача переїхав 2,5-тонний автомобіль.
Велику насолоду гостям свята принесли ретро вечір за участю народного духового оркестру с. Старий Коврай, вогняне-шоу, святковий концерт та феєрверк.
21 серпня пройшов спортивний турнір за звання "Найспортивнішого село Чорнобаївщини" за участю команд-переможниць з шести сіл – Хрестителеве, Веселий Хутір, Старий Коврай, Москаленки, Крутьки, Богодухівка та фінал турніру з греко-римської боротьби. Переможцями стали вдесяте – с. Хрестителеве, які є володарями титулу «Найспортивніше село області».
Завершився і турнір з греко-римської боротьби, в якому абсолютним чемпіоном став майстер спорту Валерій Довгань з м. Одеса.
Під час урочистого закриття голова районної державної адміністрації Олексій Головко, голова районної ради Олексій Боровик та чемпіон Олімпійських ігор з веслування Андрій Хіміч нагородили медалями та дипломами переможців свята. У своєму виступі Олексій Головко зазначив:
– Хоч свято і закінчилось, але віримо, що спорт і надалі буде невід’ємною частиною нашого з вами життя. Нехай хороші спортивні традиції, започатковані на святі богатирської сили, процвітають на нашій козацькій землі.
На наступний рік невтомні господарі свята знову запрошують всіх бажаючих до свого гостинного краю, на батьківщину великого богатиря Івана Піддубного, який прославив Україну на увесь світ.
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації
Фотоновини
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Всеукраїнське свято богатирської сили на призи пам’яті Івана Піддубного"