18 серпня в Черкасах відбулася обласна серпнева конференція працівників освіти, в роботі якої взяли участь заступник голови облдержадміністрації Юрій Тимошенко, голова обласної ради Валерій Черняк, начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Шарапа, заступники голів райдержадміністрацій з гуманітарних питань, голови районних рад і міські голови. У роботі конференції також взяв участь академік-секретар відділення загальної середньої освіти, дійсний член Академії педагогічних наук України, професор Олександр Ляшенко.
За дорученням голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба перед учасниками зібрання виступив заступник голови облдержадміністрації Юрій Тимошенко, який привітав освітян з Днем Незалежності України та початком нового навчального року. Юрій Васильович, зокрема, підкреслив, що нинішня конференція відбувається напередодні 20-річчя Незалежності України, яке ознаменувало нові здобутки нашої держави на шляху до економічної та політичної стабільності.
Юрій Тимошенко, наголосив, що освітня галузь залишається пріоритетною не лише за значущістю завдань, які вирішує, а й за чисельністю зайнятих у ній черкащан. Він високо оцінив діяльність педагогічних колективів області та відзначив позитивну динаміку, що спостерігається в галузі освіти. Головним із завдань нового навчального року він назвав забезпечення рівного доступу жителів області до якісної освіти та проведення її модернізації. Він детально зупинився й на проблемних питаннях та шляхах їх вирішення.
Перед освітянами області виступив з вітальним словом і голова обласної ради Валерій Черняк, який від імені депутатського корпусу Черкащини адресував учасникам конференції привітання з 20-річчям незалежності України та новим навчальним роком і побажав їм успішної роботи на педагогічній ниві. Він, зокрема, підкреслив, що нинішнього року на розвиток галузі освіти спрямовано на 200 мільйонів гривень більше, ніж торік.
Скориставшись нагодою, керівники області вручили кращим педагогам Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної ради, якими освітян відзначено за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, впровадження сучасних методів навчання у вихованні молоді.
З ґрунтовною доповіддю «Про підсумки розвитку освітньої галузі області у 2010/2011 навчальному році та завдання на 2011/2012 навчальний рік» на конференції виступив начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Шарапа. Головний освітянин області зупинився на позитивних зрушеннях, що відбулися за останній рік, назвавши поміж них відновлення роботи ряду дошкільних навчальних закладів, комп’ютеризацію освітнього процесу в школах і забезпечення стовідсоткового доступу до мережі Інтернет, організацію забезпечення 100-відсоткового підвезення учнів з віддалених сіл, відповідно до виконання обласної програми «Шкільний автобус», придбання житла для освітянських родин тощо.
В обговоренні доповіді взяли активну участь ректор Черкаського державного технологічного університету, професор, голова ради ректорів вищих навчальних закладів Юрій Лега, начальник відділу освіти Маньківської райдержадміністрації Юрій Безверхий, директор Стеблівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Корсунь-Шевченківської районної ради Галина Миронюк; директор дошкільного навчального закладу санаторного типу № 74 «Лісова пісня» Валентина Прокопенко; директор Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру Світлана Ільченко; директор професійно-технічного училища №31 смт Буки Галина Гісько; ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, доцента Наталія Чепурна; голова обкому Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Жалдак; академік-секретар відділення загальної середньої освіти, дійсний член Академії педагогічних наук України, професор Олександр Ляшенко.
Виступаючі ділилися досвідом педагогічної діяльності, проведення реорганізації та оптимізації мережі шкіл в області, висловлювали стурбованість щодо складнощів з працевлаштуванням випускників професійно-технічних та вищих навчальних закладів, порушували питання підвищення рівня матеріального зацікавлення освітян та інші.
Як і годиться, цього дня на адресу освітян області звучало багато добрих слів, було вручено багато нагород та подаровано багато квітів.
Насамкінець, учасники конференції обрали 29 делегатів ІІІ Всеукраїнського з’їзду педагогічних працівників
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Відбулася обласна серпнева конференція працівників освіти"