![Брифінг голови облдержадміністрації](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/474.jpg)
«Доступність влади для пересічних громадян» - з цього питання розпочався брифінг голови облдержадміністрації, Героя України, Сергія Тулуба з представниками засобів масової інформації. За словами очільника області, в облдержадміністрації існують механізми, завдяки яким до представників влади може звернутися кожен бажаючий. Це, насамперед, цілодобова «Гаряча лінія», громадські приймальні в районах та облдержадміністрації. З липня 2010-го по липень 2011 року на «гарячу лінію» надійшло 2 450 звернень, з них, що, безумовно, приємно, вирішено 2440, решта 10 питань ще розглядається.
У своїх зверненнях жителі області найчастіше ставили питання про поліпшення роботи житлово-комунального господарства (580 звернень), соціального захисту (227 звернень), земельних відносин (85 звернень). Також залишаються актуальними проблеми, пов’язані з ремонтом доріг, охороною здоров’я, виплатою заборгованостей з заробітної плати. Аналіз телефонних дзвінків свідчить, що найбільше звернень надходить з Черкас і Черкаського району.
В той самий час до громадських приймалень надійшло 1883 звернення громадян. З них письмових – 1698, поданих на особистих прийомах – 185. Варто зазначити, що в області спостерігається динаміка зменшення кількості звернень. «Цей факт, на мою думку, свідчить про покращення загальної ситуації на Черкащині» - підкреслив Сергій Тулуб.
В облдержадміністрації розглянуто 665 звернень від найменш соціально захищених категорій громадян. 125 звернень інвалідів війни, 49 – членів багатодітних сімей. Приємно констатувати, що 70 відсотків питань на сьогоднішній день вже вирішено, 30 – у завершальній стадії.
Журналісти не залишились осторонь бесіди, їх цікавили, насамперед, сьогоднішні кроки влади до розв’язання першочергових проблем черкащан. Йшлося про доцільність реформування галузей соціального захисту та житлово-комунального господарства, аграрний сектор економіки, цукрову галузь.
У своїх відповідях Сергій Тулуб дав можливість журналістам самим оцінити досягнення за І півріччя цього року. «Мені приємно констатувати, що в I півріччі поточного року номінальна заробітна плата збільшилася проти відповідного періоду 2010 року на 15,8 відсотка і становила 2 028 гривень. А до кінця року ми прогнозуємо середню заробітну плату 2 160 гривень., що в 2,2 раза перевищуватиме прожитковий мінімум. Зростає кількість створених робочих місць. За 7 місяців в області створено 16,7 тис. робочих місць, що становить 86,3 відсотка від річного завдання» – наголосив губернатор. Здобутками влади є також збільшення суми нарахувань різних соціальних виплат на 100,6 млн. грн., збільшення 2011 року в Держбюджеті субвенції на забезпечення пільг і компенсацій сприяло поліпшенню ситуації з наданням ветеранам війни пільг на оплату житлово-комунальних послуг, зв’язку, твердого палива. Виплачено одноразову допомогу ветеранам війни. Цього року її отримало понад 68 тис. осіб на суму 18 мільйонів гривень. За рахунок коштів благодійного фонду «За майбутнє Черкащини» для ветеранів війни придбано 8 автомобілів і 2 квартири.
Для зміни життя сільського населення на краще було розроблено обласну програму «Село- 2020»., яка передбачає зростання до 2020 року обсягу сільськогосподарського виробництва на 22,8 відсотка. Зокрема в рослинництві темпи перевищать 135 відсотків, валовий збір зернових планується наростити на 20,3 відсотка.
Важливим пунктом програми є створення робочих місць на селі. До 2020 року планується створити 21,5 тис. додаткових робочих місць, тобто в середньому понад 2 тис. на рік.
До програми ввійшли також проекти ремонту й реконструкції 1 228 шкіл та 512 дитячих садків, зміцнення матеріально-технічної бази сільських закладів культури, будівництва 325 та реконструкція 545 магазинів, газифікація 260 населених пунктів.
Що до цукрової галузі, то цього року господарства засіяли цукровим буряком 44,6 тис. га, що на 26 відсотків більше ніж торік. Посіяно в оптимальні строки , вживаються заходи для захисту посів від шкідників, проводиться підживлення. «Урожайність становитиме не менше 292 ц. га, що забезпечить валовий збір цукрової сировини на рівні 1,3 млн. т., дасть змогу виробити заплановані 150 тис. т. цукру, забезпечивши не тільки потреби населення та промисловості області, а й можливість реалізації продукту в інші регіони України» - підкреслив Сергій Тулуб.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Брифінг голови облдержадміністрації"