Сьогодні голова Донецької облдержадміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ знаходиться на шахті ім. Бажанова (м. Макіївка), де тривають роботи з порятунку гірників, постраждалих після обвалу копра.
Голова облдержадміністрації зустрівся з журналістами і розповів про ситуацію на даний момент: «Позаштатна ситуація склалася. Про причини буде повідомлено пізніше. У першу чергу - люди. Потім буде розслідування, постанова за підсумками тощо.
Напевно, 14-15 гірників були застигнуті обвалом. Три жінки, які перебували поруч, одразу ж потрапили до лікарні з травмами середньої тяжкості. На даний момент є двоє загиблих: одна жінка, її особу встановлено. Виявлений чоловік без ознак життя. Тобто можна говорити про двох загиблих. Доля 9 людей поки що не відома.
Знайдено двоє людей під завалами, з ними розмовляють. Постраждалі травмовані, їх розкопують. Вони кажуть, що під ними знаходяться ще двоє. Зараз основне завдання, якнайшвидше врятувати людей. Кранами підтримується стовбур, щоб він надалі не склався, підкріплюємо його, поки йдуть рятувальні роботи. У змінах працює 71 фахівець МНС, на допомогу для розбору завалів зовні залучено працівників шахти (62 особи). Через 4 години будуть мінятися зміни по 60 осіб МНСників мінімум».
Також Андрій ШИШАЦЬКИЙ відповів на наступні запитання представників ЗМІ:
О продлении срока работы ствола
Состояние ствола проверяла комиссия. Установлено, что шахта и ствол еще могут работать, их проверяли еще в прошлом году. По данному факту возбуждено уголовное дело.
О предварительных версиях причин аварии
Мне сложно говорить о предварительных версиях. Заключение еще будет. Я думаю, возможно, что вода подмыла в результате дождей. Потому что не было ни морозов, ни обледенения. Так сложилось. Я надеюсь, что мы спасем максимальное количество людей.
По поводу компенсации на лечение и семьям погибших
Четверо потерпевших находятся в больницах. Трое - в удовлетворительном состоянии в Макеевке. В части обеспечения лекарствами, докладывают службы, вопросов нет. Мы перестраховались, направили туда профсоюзы, чтобы получить на всякий случай альтернативное мнение. Дай Бог, чтобы оно совпадало. Если нет, значит, будем корректировать. Даны все гарантийные письма в больнице. Это что касается людей, которые живы.
Относительно фонда, выплаты рассчитываются. Я уверен, будут еще выделены дополнительные средства по итогам переговоров с каждой семьей, исходя из их нужд: обучение, улучшение квартирных условий. Это будет и в протокольном и в рабочем порядке решаться непосредственно с каждой семьей.
Из бюджета для компенсации выделено вчера оперативно 2 млн. гривен. Кабинет Министров оперативно сработал. Средства переведены вчера на счет объединения. Сейчас по казначейским счетам шахты решается вопрос, каким образом будут оказывать первую помощь.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Андрій ШИШАЦЬКИЙ: «У першу чергу - люди»"