На засіданні колегії облдержадміністрації, яку очолив керівник Донецької облдержадміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ, представлений проект Регіональної програми оздоровлення басейну р. Сіверський Донець.
Начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області Сергій ТРЕТЬЯКОВ проінформував учасників колегії про стан проведення заходів щодо поліпшення екологічного стану басейну р. Сіверський Донець, спільної роботи із представниками Білгородської, Харківської, Луганської й Ростовської областей. Також була представлена інформація про Регіональну програму оздоровлення басейну р. Сіверський Донець до 2015 року, розроблену Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області разом із Сіверсько-Донецьким басейновим управління водних ресурсів, Донецьким обласним управлінням меліорації та водного господарства і інших установ і організацій з урахуванням пропозицій міських рад і районних державних адміністрацій.
Для довідки:
«До рішення колегії облдержадміністрації «Про проект Регіональної програми оздоровлення басейну р.Сіверський Донець до 2015 року»
Усвідомлюючи необхідність поліпшення екологічного стану басейну р. Сіверський Донець, а також керуючись тим, що охорона і раціональне використання транскордонних водних об'єктів є важливими і невідкладними завданнями, ефективне розв’язання яких може бути забезпечене лише шляхом тісного співробітництва зацікавлених регіонів Російської Федерації та України, керівники Білгородської, Харківської, Донецької, Луганської та Ростовської областей прийняли 16 лютого 2001 року в м. Харкові Меморандум про спільні дії з охорони та використання вод басейну ріки Сіверський Донець.
На зустрічі Президента України В.Ф. Януковича з Президентом Російської Федерації Д.А. Медведєвим у м. Харків 21 квітня 2010 р., серед іншого, пролунала занепокоєність екологічним станом басейну р. Сіверський Донець як на території Російської Федерації, так і України.
На виконання домовленостей, досягнутих у ході робочого візиту Президента України до Російської Федерації 26 листопада 2010 року для участі у четвертому засіданні Українсько-Російської міждержавної комісії та відповідно до рішення 12 засідання Координаційної ради Міжрегіональної екологічної програми по охороні і використанню вод басейну ріки Сіверський Донець, Донецькою, Луганською та Харківською облдержадміністраціями були розроблені Плани заходів із оздоровлення річки Сіверський Донець на період до 2015 року та направлено до Мінприроди України для включення до проекту Програми заходів із оздоровлення річки Сіверський Донець на період до 2015 року.
Розглянувши звернення Міністерства екології та природних ресурсів України від 20.04.2011 № 7727/16/10-11, облдержадміністрація листом від 27.04.2011 № вх.01-02635-12/02 погодила проект Програми заходів із оздоровлення річки Сіверський Донець (в частині Донецької області) на період до 2015 року.
Кабінет Міністрів України дорученням від 30.06.2011 № 32629/0/1-11 зобов`язав Донецьку, Луганську та Харківську облдержадміністрації прискорити прийняття регіональних програм оздоровлення басейну р.Сіверський Донець.
Регіональна програма оздоровлення басейну ріки Сіверський Донець до 2015 року (далі – Програма) розроблена Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області спільно з Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів, Донецьким обласним управлінням меліорації і водного господарства та іншими установами і організаціями з урахуванням пропозицій міських рад та районних державних адміністрацій.
Ріка Сіверський Донець є транскордонним водотоком, що протікає по території двох держав – Росії й України. Ріка Сіверський Донець бере початок на південних схилах Курського плато, до півночі від м.Бєлгорода, на висоті 213 м над рівнем моря. Далі ріка тече на південь і десь через 110 км попадає на Україну, де перетинає території трьох областей (Харківської, Донецької й Луганської), знову вертаючись у Росію, впадає в р. Дон в 185 км від гирла.
В межах Донецької області протяжність річки Сіверський Донець та площа водозбору найменші, але при цьому область є найбільшим споживачем води з ріки Сіверський Донець. Значними є обсяги скидання забруднених зворотних вод, що потребує вжиття відповідних заходів щодо їх суттєвого скорочення.
У розробленій програмі визначені першочергові заходи з вирішення питань, пов’язаних з забрудненням та замуленням водних об’єктів басейну річки Сіверський Донець, покращенням якісних та кількісних характеристик стічних, шахтних, кар’єрних вод, що скидаються, розчисткою річок та водойм, станом водоохоронних зон та прибережних захисних смуг тощо.
В результаті виконання Програми повинні бути досягнуті наступні кінцеві результати:
- суттєво зменшено антропогенний вплив на водні об’єкти річок Донецької області та їх екосистеми шляхом припинення надходження у водні об’єкти неочищених стічних вод і істотного зменшення надходження недостатньо очищених, обмеження негативного впливу екологічно небезпечних об'єктів;
- створено та впорядковано прибережні захисні смуги водних об’єктів з метою зменшення рівня забруднення та оздоровлення довкілля та зменшено обсяги надходження забруднення з господарських об’єктів та забудованих територій;
- поліпшена якість води водних об’єктів шляхом екологічно прийнятного, невиснажливого використання водних ресурсів, впровадження нормативів екологічної безпеки.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Оздоровлення басейну р. Сіверський Донець"