Питання легалізації заробітних плат є першочерговим у роботі облдержадміністрації. Тому саме воно стало предметом обговорення та детального аналізу на останньому засіданні колегії облдержадміністрації.
– Розрахунки суб’єктів господарювання з Пенсійним фондом та стан справ по легалізації заробітної плати в регіонах знаходяться під особистим контролем Президента України Віктора Януковича та Уряду. Це питання, яке безпосередньо впливає на життя черкащан. Від нього залежить доля як нинішніх, так і майбутніх пенсіонерів. Крім того, це формування місцевих бюджетів, утримання закладів охорони здоров’я, освіти, культури та розвитку економіки, створення належного морально-психологічного клімату в області. Тому проблема, яку ми сьогодні розглядаємо, є актуальною і важливою для розвитку нашого регіону, – підкреслив голова облдержадміністрації.
Про взаємодію органів Пенсійного фонду з органами влади, правоохоронними та контролюючими органами щодо легалізації заробітної плати, погашення заборгованості платників проінформував присутніх начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Володимир Багрійчук.
Він наголосив, що дотримання роботодавцями пенсійного законодавства та законодавства про оплату праці сьогодні є одним із основних завдань органів влади, контролюючих та правоохоронних органів, прокуратури.
За його словами, для виплати пенсій 429 тисячам пенсіонерів області, необхідно щомісяця понад 500 млн. грн. У середньому платники сплачують 213 млн. грн. Потреба на виплату пенсій власними коштами забезпечена лише на 42 відсотки.
Основним джерелом надходжень до Пенсійного фонду є страхові внески, які безпосередньо залежать від обсягів заробітної плати. Тому органи влади в області спільними зусиллями домагаються того, щоб заробітна плата жителів області зростала.
Завдяки їх зусиллям питома вага застрахованих осіб, які отримували заробітну плату на рівні або менше мінімальної, у порівнянні до минулого року зменшилась з 19,4 до 5,8 відсотка, наполовину зменшилась кількість страхувальників, які нараховували зарплатню, меншу від мінімальної.
І все ж, 24 відсотки страхувальників декларують заробітну плату працівників нижчу від законодавчо встановленого рівня.
Щоб відрегулювати це питання, щомісяця аналізуються звіти страхувальників та інформуються управління праці на місцях, територіальний інспектор праці, органи ДПА.
Матеріали з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення розглядають робочі групи райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Проводяться спільні перевірки Пенсійного фонду з контролюючими органами, звірка даних органів ДПА щодо фонду оплати праці, індивідуальні співбесіди з керівниками підприємств, установ, організацій та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, спрямовані на детінізацію доходів та відносин у сфері зайнятості населення.
Найбільше порушень виявлено у сфері малого та середнього бізнесу. Із 710 неоформлених найманих працівників 701 працював саме у фізичних осіб.
На переконання Володимира Багрійчука, за порушення вимог чинного трудового законодавства роботодавців слід притягувати до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Підбиваючи підсумки, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб наголосив на необхідності посилення роботи щодо легалізації заробітних плат.
– Це питання не знімається з контролю. Ми повернемося до нього за підсумками першого півріччя. Ця робота потребує злагоджених і системних дій влади на місцях, активізації контролюючих та правоохоронних структур, втручання прокуратури. Свою заробітну плату люди повинні отримувати легальним шляхом. Я готовий цілодобово допомагати у цьому, – звернувся Сергій Борисович до всіх присутніх на колегії.
Управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: Люди повинні отримувати заробітну плату легальним шляхом"