У неділю юнацька збірна України тріумфувала на Міжнародному турнірі імені Віктора Баннікова, вперше з 2006-го залишивши вдома головний трофей цих престижних змагань. Наші 16-річні футболісти здобули перемоги в усіх чотирьох зустрічах, наостанок у фіналі розібравшись з російськими однолітками − 3:0. Утім, наставник синьо-жовтих Олександр Петраков не схильний надавати занадто великого значення цьому успіху. У інтерв’ю Інформ-службі ФФУ він підкреслив, що процес будівництва команди триває зовсім не так легко, як може здатися на перший погляд.
Швидкість та агресія
«Разом із моїм помічником Андрієм Анненковим я намагаюся привчити збірну до сучасного − швидкісного та агресивного − футболу. Справа просувається важко, і те, що глядачі побачили на Меморіалі Віктора Баннікова, − лише окремі проблиски гри, яку в перспективі мала б демонструвати команда, − пояснює 53-річний фахівець. − Поки у діях футболістів дуже багато помилок. Новачки, котрі приєднуються до старожилів, можливо, вже починають розуміти наші вимоги, але вони ще не в змозі втілити їх у життя на полі».
Виправданий ризик
«Атакувати, вступати у відбір відразу після втрати м’яча і, заволодівши ним, знову йти вперед − до такого ритму треба бути готовим і фізично, й психологічно. Ми все це розуміємо і не очікуємо миттєвих результатів. Хлопці, котрі зараз складають кістяк збірної, теж довго звикали. Тому, сподіваюся, інші також підтягнуться, − продовжує тренер. − Поки ж усе навантаження падає на 14-15 гравців. Не випадково три ключові зустрічі київського турніру ми починали одним й тим самим складом. У поєдинку проти Сербії вели в рахунку 4:1, однак суперник скоротив розрив до мінімуму, варто нам було зробити кілька замін. Випускаючи нових футболістів, я ризикував, але все одно був забов’язаний надавати їм шанс».
Головне − перевірка
Юнацька збірна України зазвичай дотримується тактичної схеми 4 − 3 − 3 з двома вінгерами та трьома центральними півзахисниками. Завдяки швидким фланговим атакам господарі вражали ворота чехів, сербів, росіян вже в перші хвилини гри, або відразу по перерві. Однак Петраков закликає не приділяти цьому факту занадто багато уваги, називаючи його звичайним збігом обставин. Каже, на Меморіалі головною метою для нього була не сходинка на п’єдесталі, а можливість перевірити підопічних у бойових умовах.
Успіх не повинен розслабляти
«Моя команда мене нічим не здивувала, адже, знаю: вона може грати ще потужніше. Через певну скутість, невпевненість у власних силах хлопці не можуть проявити свої найкращі якості. Наше завдання − розкріпачити їх, і в цьому сенсі київська перемога має стати нам у пригоді, − наголошує наставник. − Я вітаю футболістів, але повторюю: проміжний успіх не повинен розслабляти. Ми ще нічого не досягли, робота триває».
На черзі − Польща та французи
За словами Петракова, збірна, на яку в жовтні очікує старт відбору ЧЄ-2012 (U-17), укомплектована відсотків на 70-80. Незабаром тренер вирушає до Нікополя, де під час фінальних матчів першості ДЮФЛУ вкотре спостерігатиме за потенційними кандидатами. Наступного разу його підопічні зберуться наприкінці серпня, коли в Польщі візьмуть участь у міжнародних змаганнях Syrenka Cup. Останніми ж випробуваннями перед кваліфікацією стануть для синьо-жовтих два домашні спаринги з французами, що заплановані на 27 і 29 вересня. Петраков сподівається провести їх на столичному НТЦ імені Віктора Баннікова, де глядачі так гарно підтримували українців під час нещодавнього турніру.
Источник: Федерація футболу України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Збірна може грати ще краще»"