Донецька обласна санітарно-епідеміологічна станція інформує про стан захворюваності та проведення заходів з локалізації осередку та недопущення поширення холери в м. Маріуполь.
З 29 травня по 5 червня поточного року в м. Маріуполь зареєстровано 14 випадків захворювання холерою.
Захворіли 24 травня-1 червня, звернулися по медичну допомогу і були госпіталізовані в інфекційні стаціонари 26 травня-2 червня.
В даний час хворі продовжують одержувати необхідне лікування та обстеження в інфекційному відділенні госпітальної бази (міська лікарня № 4) м. Маріуполь, відзначається позитивна динаміка у стані їх здоров'я, загрози для життя немає.
За даними розслідування, хворі заразилися під час обробки свіжої риби (карасі, бички), виловленої в місцях несанкціонованого скидання стічних вод в неканалізованій частині м. Маріуполь (у річці Кальміус біля заводу «Азовсталь» та прилеглій до гирла річки ділянці моря) або при вживанні приготовлених з неї вдома страв в умовах порушень санітарно-гігієнічних вимог і технології приготування. Дитина заразилася від матері, яка вживала рибу і у якої при обстеженні встановлено носійство холерного вібріона без ознак захворювання.
Заходи щодо локалізації та ліквідації осередку почали проводити відразу ж після виникнення підозри на холеру - 29.05.2011:
- прийнято розпорядження міського голови № 237р «Про оголошення міста Маріуполь осередком холери з 29.05.2011 року».
- 29.05.2011 створено обласний оперативний штаб з локалізації осередку при Донецькій обласній санепідстанції.
- 29.05.2011 в осередку розпочала роботу комісія Міністерства охорони здоров'я України за участю фахівців Української протичумної станції, спеціалістів головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації та обласної СЕС, яка продовжує працювати і в даний час. 30 травня в осередок для оцінки ситуації виїжджав Міністр охорони здоров'я України.
У протиепідемічних заходах на даний момент задіяні понад 300 співробітників санепідслужби, працюють колеги з м. Київ, АР Крим та Миколаївської області.
- 30.05.2011 проведено засідання обласної Надзвичайної протиепідемічної комісії (НПК), щодня, починаючи з 29.05.2011, проводяться засідання міської ЧПК м. Маріуполь, міського та обласного оперативних штабів.
- 04.06.11 проведено спільне засідання обласної комісії з ТЕБ та НС та надзвичайної протиепідемічної комісії
- організовано розслідування всіх випадків захворювання, антибіотикопрофілактика. Проводяться подвірні і поквар-квартирних обходи, оглянуто більше 170 тис. чоловік, особи з підозрою на холеру не виявлені.
- З 31.05.11 тимчасово заборонено купання і любительський вилов риби на всьому узбережжі Азовського моря в межах Донецької області
- З 04.06.11 тимчасово заборонена реалізації риби сирої, в'яленої і копчено-ної, виловленої в акваторії Азовського моря поблизу м. Маріуполя, а також в р. Кальміус у м. Маріуполі на ринках та підприємствах оптової і роздрібної торгівлі.
Для реалізації зазначених постанов задіяні підрозділи МНС, аварійно-рятувальна служба, органи МВС, рибінспекція, ветеринарна служба, комунальні служби.
Збільшено обсяги дослідження на холеру з об'єктів зовнішнього середовища. З це-ллю встановлення фактору передачі інфекції відібрано більше 2 тисяч проб з об'єк-об'ектов навколишнього середовища (морський, річковий, питної води, харчових продуктів, риби і морепродуктів, донного мулу). У 37 пробах морської, 6 пробах річкової води, 4 пробах стічної води та у 8 пробах риби виділено вібріон НЕ О1 1 групи, не викликають вающий захворювання холерою. Дослідження проб тривають.
Посилено державний санітарно-епідеміологічний нагляд і лаборатор-ний моніторинг об'єктів питного водопостачання, харчової промисловості, продовольчої торгівлі, громадського харчування, закладів оздоровлення і відпочинку, в першу чергу дитячих.
При обстеженні зливової каналізації, розташованої в прибережній зоні Азовського моря (в районі залізничного вокзалу м. Маріуполя - селища Слобода-ка і Гавань) виявлено несанкціоновані підключення випусків госппобутової ка-водовідведення від приватного житлового сектору в зливову каналізацію, скидання якої здійс-ствляется в Азовське морі. Комунальним підприємством зеленого будівництва м. Маріуполя (балансоутримувач зливової каналізації) проведено тампонаж зазначених підключень. Роботи з виявлення та усунення несанкціонованих підключення-ний тривають. Дані селища не мають централізованих мереж каналізації. Проводяться роботи з ревізії вигрібних ям, розташованих в сел. Гавань та Сло-бодка м. Маріуполя, на предмет герметичності, а також їх очищення та дезінфекція. Організовано та проводяться роботи по ревізії русел річок Кальміус і Кальчик на предмет наявності несанкціонованих скидів госппобутової каналізації.
Вкрай важливим для міста Маріуполь є форсування закінчення ра-бот по завершенню будівництва станції очистки зливових стоків у Приморському районі м. Маріуполя. Введення в експлуатацію цього об'єкту дозволить запобігти забруднення Азовського моря зливовими стоками, яке є причиною посто-янного невідповідності якості морської води в районі пляжу біля готелю «Ту-рист» (дільниці № № 1 та 2 міського пляжу) вимогам діючих норм. За даними Маріупольської міської СЕС, якість води в зазначеному місці протягом останніх 5-7 років не відповідає санітарним нормам.
Враховуючи ситуацію, епідобстановки, а також настала спеку, вкрай важливо виконання таких заходів, як реалізація постанов про заборону ку-панія у водоймах області, встановлення відповідних заборонних знаків, лик-відації місць несанкціонованої торгівлі продовольчими товарами, в тому числі в місцях масового відпочинку населення, своєчасне усунення аварійних ситуацій на водопровідних та каналізаційних мережах, відповідна інфор-ційно-роз'яснювальна робота серед населення. Мешканцям та гостям області слід утриматися від покупки швидкопсувних товарів на стихійних ринках, а також у разі їх продажу без холодильного обладнання.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Проведення заходів з локалізації осередку холери в м. Маріуполь"