Учора начальник управління житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації Валерій ЛУКШЕНКО очолив засідання колегії управління ЖКГ.
У засіданні взяли участь заступники міських голів і голів райдержадміністрацій регіону, керівники обласних підприємств, керівники підприємств теплового, водопровідно-каналізаційного господарства, міського електротранспорту, управлінь (відділів) житлово-комунального господарства та служб єдиного замовника міст і районів області, представники засобів масової інформації.
Основною темою порядку денного колегії стали підсумки роботи житлово-комунального господарства області в зимових умовах 2010-2011 рр. і завдання на період підготовки до роботи взимку 2011-2012 років.
Під час наради Валерій ЛУКАШЕНКО звернувся до учасників колегії: «У цілому в зимових умовах у містах і районах області була забезпечена стабільна робота житлово-комунальних служб. У підготовчий період на об'єктах житлово-комунального господарства ремонтні роботи виконувалися за рахунок різних джерел. Усього в підготовку вкладено 592,2 млн. грн.»
Для довідки:
Підсумки роботи підприємств ЖКГ області в зимових умовах 2010-2011 років та завдання на період підготовки до роботи взимку 2011-2012 років
За підсумками минулого опалювального сезону можна зробити висновок, що у містах та районах в цілому була забезпечена стала робота житлово-комунальних служб.
Заходи з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2010-2011 років планувались, виходячи з реальних матеріальних та фізичних можливостей підприємств. Передбачались, у першу чергу, невідкладні заходи, виконання яких забезпечить стабільну роботу житлово-комунальних об’єктів в опалювальний період.
Всі ремонтні роботи виконувались переважно за рахунок коштів підприємств та частково за кошти місцевих бюджетів, яких було недостатньо. Незважаючи на незадовільний фінансовий стан, до початку опалювального сезону всі об’єкти житлово-комунального господарства були підготовлені повністю, споживачі одержували комунальні послуги з тепло-, водопостачання на задовільному рівні. На підготовку до роботи взимку використано всього 592,2 млн. грн., у тому числі: кошти місцевих бюджетів – 244,8 млн. грн., кошти підприємств 235,3 млн. грн. та з інших джерел – 112,1 млн. грн.
У зв’язку зі зниженням температури зовнішнього повітря було прийнято розпорядження голови облдержадміністрації про початок опалювального сезону 2010-2011 років з 07.10.2010.
Для того, щоб розпочати опалювальний сезон раніше запланованого терміну, у містах та районах були мобілізовані всі необхідні ресурси, на підприємствах житлово-комунального господарства були створені аварійно-ремонтні бригади, укомплектовані кваліфікованими спеціалістами, транспортом, зв’язком, необхідним обладнанням і матеріалами.
В ході запуску мали місце окремі випадки короткочасного відключення котелень через пошкодження на зовнішніх та внутрішньобудинкових мережах теплозабезпечення, які своєчасно ліквідовувались. В цілому опалювальний сезон пройшов без серйозних зривів, на належному технічному рівні.
Для оперативного управління та контролю за станом теплопостачання споживачів області щотижнево проводились обласні селекторні наради за участю міських голів, голів райдержадміністрацій та їх заступників, підприємств житлово-комунального господарства. В головному управлінні житлово-комунального господарства облдержадміністрації працювала цілодобова телефонна „гаряча лінія” з питань роботи підприємств комунальної теплоенергетики та була організована цілодобова робота відповідальних чергових, при міськвиконкомах та райдержадміністраціях - диспетчерських служб.
У поточному опалювальному сезоні з різних причин зафіксовано 464 тимчасові зупинки котелень загальною тривалістю 1292 години, внаслідок чого тимчасово не опалювались 5811 житлових будинків, у тому числі:
через відключення електроенергії – 444 зупинки або 95,7 % від загальної кількості (1134 години) – у містах Артемівськ, Дебальцеве, Дзержинськ, Димитров, Докучаєвськ, Дружківка, Єнакієве, Жданівка, Кіровське, Костянтинівка, Селидове, Сніжне, Слов’янськ, Торез, Харцизьк, Шахтарськ, Ясинувата та в Амвросіївському, Волноваському та Першотравневому районах;
через відсутність холодної води – 20 зупинок або 4,3 % від загальної кількості (158 годин) у містах Артемівськ, Єнакієве, Торез, Харцизьк.
Кількість зупинок котелень у поточному опалювальному сезоні у порівнянні з минулим зменшилась на 11,6 %. Кількість зупинок через пориви ліній електропередач - на рівні минулого року, але їх частка у загальній кількості зупинок збільшилась – 95,3 % проти 88,7 % в опалювальний період 2010-2011 рр.
Невирішеним на сьогоднішній день для теплопостачальних підприємств області залишається питання влаштування незалежних джерел електропостачання котелень. Потреба в коштах для виконання цих робіт складає понад 60,0 млн. грн. на 400 об’єктах.
Кількість звернень, які надійшли від громадян протягом опалювального періоду 2010-2011 років, у порівнянні з аналогічним періодом 2009-2010 років, зросла на 31 або 5% (720 та 689).
Найбільша кількість скарг в поточний опалювальний період надійшла з міст Горлівка, Добропілля, Харцизьк та районів Волноваського, Мар’їнського, Ясинуватського.
Складною залишається ситуація в житловому господарстві області. Фізичний знос половини житлового фонду області складає в середньому 40%.
Щорічно на капітальний ремонт житлових будинків з місцевих бюджетів спрямовується лише 20-30% від нормативної потреби. Фактично протягом 2010 року з урахуванням всіх джерел фінансування було спрямовано 167,32 млн. грн., у т.ч. з бюджетів міст і районів – 129,7 млн. грн.
У результаті недофінансування необхідно все більше коштів для капітальних ремонтів та підтримки конструктивів будівель у задовільному технічному стані.
Вкрай недостатньо виділяються кошти на капітальний ремонт житла у місті Димитров та у районах Костянтинівському та Першотравневому. А у містах Кіровськ, Селидове та у районах Артемівському, Красноармійському, Новоазовському та Олександрівському кошти на ці цілі протягом 2010 року зовсім не виділялися.
У 2010 році поточний ремонт житлових будинків виконаний на суму 219,92 млн. грн. (94%) при плані 234,55 млн. грн., що на 30,08 млн. грн. менше, ніж у 2009 році. Відремонтовано 672,401 тис.кв.м покрівель, 531 тис.пог.м. внутрішньобудинкових інженерних комунікацій.
Фінансове положення підприємств житлово-комунального господарства прямо залежить від розрахунків споживачів за надані послуги. Станом на 01.04.2011 населенню області надано послуг на суму 1069,6 млн. грн., сплачено 928,6 млн. грн., рівень розрахунків склав 86,8 %, що на 9,2 % більше, ніж за такий же період 2010 року.
Неповні розрахунки споживачів за отримані житлово-комунальні послуги не дозволяють підприємствам розрахуватися за енергоносії і по інших своїх зобов'язаннях. Станом на 01.04.2011 кредиторська заборгованість комунальних підприємств області за спожиті енергоносії складала 2517,1 млн. грн.
Заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ станом на 01.04.2011 склала 1712,7 млн. грн., при рівні розрахунків у поточному році 45,1 %, що на 12,5 % менше, ніж за аналогічний період 2010 року.
Приріст заборгованості за опалювальний сезон 2010-2011 років – 1071,5 млн. грн., рівень розрахунків за поточний опалювальний період – 44,4 %.
Станом на 01.04.2011 борг комунальних підприємств за спожиту електроенергію – 804,3 млн. грн. при рівні розрахунків 66,7 %, що на 7,6 % менше, ніж за 3 місяці 2010 року.
За підсумками роботи у 2010 році підприємствами житлово-комунального господарства від реалізації послуг отримано збитків на суму 845,6 млн. грн., з яких збитки підприємств водопостачання та водовідведення – 276,2 млн. грн., теплопостачання – 553,7 млн. грн., міського електротранспорту – 15,7 млн. грн.
Виняток становлять підприємства з обслуговування житла, які за підсумками року досягли 4,2 млн. грн. прибутку.
Обмеженість у грошових коштах не дозволила погасити заборгованість із заробітної плати на підприємствах житлово–комунального господарства у повному обсязі і станом на 01.04.2011 вона складала 6,9 млн. грн.
Для стабілізації фінансового стану підприємств житлово-комунального господарства, підвищення розрахункової дисципліни за енергоносії, а також у зв'язку з підвищенням ціни на газ і електроенергію в області постійно проводиться певна робота з перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги з доведенням їх до рівня економічно обґрунтованих витрат підприємств на надання послуг.
До початку наступного осінньо-зимового періоду підприємствами житлово-комунального господарства області передбачається виконати комплексну підготовку 22718 житлових будинків, відремонтувати 18592 опалювальних системи, 2174 системи гарячого водопостачання, виконати ремонт покрівель на 6499 будинках, підготувати 2013 опалювальних котелень, у тому числі відремонтувати капітальним ремонтом 83 котельні, 322 центральних теплових пункти, підготувати 256 водопровідних та 252 каналізаційних насосних станції, замінити 103,9 км теплових, 179,7 км водопровідних та 18,9 км каналізаційних мереж, відремонтувати капітальним та середнім ремонтом 82 трамвайних вагони та 116 тролейбусних машин, 37,5 км контактної мережі, 12,7 км трамвайної колії, виконати капітальний ремонт 675,7 тис. кв. метрів міських вулиць та доріг.
Міськвиконкомам, райдержадміністраціям та підприємствам житлово-комунального господарства області необхідно забезпечити своєчасне фінансування обсягів ремонтних робіт за рахунок усіх джерел, а також забезпечити своєчасне та якісне виконання заходів.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Колегія управління ЖКГ"