![Олена ПЕТРЯЄВА: «Родина дає путівку в життя та дозволяє стати людиною»](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/20612/big2.jpg)
Заступник голови-начальник управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олена ПЕТРЯЄВА взяла участь у відкритті дитячого будинку сімейного типу родини Колосових у Красноармійську.
Також в урочистому заході брали участь: начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Віра САГАЙДАК, Красноармійський міський голова Андрій ЛЯШЕНКО, представники Королівства Нідерланди на чолі з паном Ніко де БОРСТОМ, директор Міжнародного благодійного фонду «Подих України» Олександр ДРЕВАЛЬ, а також співробітники виконавчого комітету, депутати Красноармійської міської ради, представники громадськості та ЗМІ.
У привітальному слові Олена ПЕТРЯЄВА зазначила: «У розвитку форм сімейного виховання область працює з 2005 року. Перший дитячий будинок сімейного типу з'явився в регіоні давно, у 1994 році. Це історія, але проте ми були першими.
Хотілося, щоб таких будинків було якнайменше, щоб менше було дітей-сиріт, позбавлених батьківської опікування. Життя складається так, що це явище є і існує потреба допомагати дітям-сиротам, приділяти їм увагу. І не тільки надавати їм дах, але й робити все можливе, щоб вони знайшли свій шлях у житті.
Я хочу побажати батькам, щоб у цьому будинку звучав дитячий сміх, щоб дітлахи добре вчилися, любили, поважали та цінували родину. Родина - це та база, яка дає путівку в життя та дозволяє стати людиною».
Під час спілкування з представниками ЗМІ Олена ПЕТРЯЄВА докладніше зупинилася на стані розвитку сімейних форм виховання в області: «Уже 23-й дитячий будинок сімейного типу відкритий у Донецькій області, 1-й у Красноармійську.
Програма підтримки сімейних форм виховання в регіоні триває. Разом у нас сімейною формою виховання охоплено близько 500 дітей.
У роботі служб у справах дітей ми ставимо на перше місце пріоритетом усиновлення, розвиток сімейних форм виховання та опікування.
Поле для діяльності в нас велике. Надання будинку, усиновлення в родину - це перша частина. Ще також необхідно забезпечувати їхнє навчання, працевлаштування та адаптацію до складностей життя».
Крім того під час короткої прес-конференції заступник голови-начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації прокоментувала стан підготовки медичної сфери регіону до ЄВРО-2012: «Ми зробили цього року заявку на забезпечення санітарним транспортом для швидкої допомоги . Крім того, незабаром станція швидкої медичної допомоги Донецька повинна бути обладнана зв'язком - диспетчеризацією виклику, яка дозволить скоротити час прийому виклику, передачі його бригаді та виїзд бригади безпосередньо до хворого. Уже змонтований диспетчерський пункт, але поки наповнення його немає. Хоча за інформацією Нацагенства планується закупівля такого зв'язку. Цей рік у нас поки без фінансування галузі для підготовки до ЄВРО-2012. Але сподіваємося, що в нас ще буде час, і процес піде».
Для довідки:
Реалізацію цього соціально-гуманітарного проекту почав у 2009 році нідерландський благодійний фонд «Подих», який очолює пан Ніко де Борст і з яким у міської влади налагоджене плідне співробітництво.
Ще в листопаді 2008 р. за сприяння спонсорів проекту був куплений будинок у Красноармійську в селищі динасового заводу. У березні 2009 р. у виконкомі Красноармійської міської ради в присутності громадськості та ЗМІ була підписана угода про співробітництво та розвиток двосторонніх відносин між Фондом «Подих» і виконавчим комітетом.
На сьогодні у будинку виконано капітальний ремонт відповідно до сучасних європейських стандартів, установлене автономне опалення, завезені меблі, необхідна побутова техніка, упорядковано ділянку поруч із будинком .
Паралельно з будівництвом будинку служба у справах дітей Красноармійської міської ради займалася підбором родини, яка взяла би на виховання від 5 до 10 дітей, позбавлених батьківської опіки. Цією родиною стали подружжя Колосових та троє їх рідних дітей. Сьогодні тут виховуються 5 прийомних дітей.
За станом на 01.04.2011 у Донецькій області функціонує 23 (враховуючи новостворений) дитячих будинки сімейного типу, у які влаштовано 142 дітини-сироти і дітей, позбавлених батьківської опіки, і 267 родин, у яких виховується 400 дітей зазначеної категорії.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олена ПЕТРЯЄВА: «Родина дає путівку в життя та дозволяє стати людиною»"