![Сергій Тулуб зустрівся із керівниками обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану](http://www.oda.ck.ua/images/news/2011/161.jpg)
28 березня 2011 року в облдержадміністрації за участі керівника області Сергія Тулуба відбулосязасідання „круглого столу” з представниками Черкаської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану. У ній також взяли участь голова обласної ради Валерій Черняк, міський голова Черкас Сергій Одарич, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України в Черкаській області, голова постійної комісії обласної ради з питань праці та соціального захисту населення, начальник Наталія Горбенко,голова обласної організації товариства Червоного Хреста Іван Гретченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.
Голова облдержадміністрації підкреслив, що мета зустрічі - спільне вивчення та обговорення проблемних питань, які найбільш турбують представників афганської організації.
- Відверто кажучи, мені прикро, що на сьогодні не вирішено ряд актуальних проблем, особливо тих, що стосуються соціальних гарантій, – зауважив Сергій Тулуб та додав, що обласна спілка, яка відповідно до Закону України “Про об’єднання громадян” в Черкаській області в 1986 році була першою зареєстрована на території колишнього СРСР, як організація ветеранів війни в Афганістані, завдяки активній діяльності має заслужений авторитет серед наших земляків
Нині Черкаська обласна організація ветеранів Афганістану об’єднує 20 міськрайонних та дві міські організації ветеранів Афганістану (воїнів інтернаціоналістів). Вихідцям з Черкащини довелося виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані,Кубі, Ефіопії,Югославії та інших державах (всього 26 країн). Нині на Черкащині проживає 5172 учасника бойових дій.
Черкаські афганці продовжують славні традиції своїх попередників – ветеранів Великої Вітчизняної війни, з якими днями також відбулася зустріч керівника області.
Сергій Тулуб відзначив, що головне завдання влади поліпшити життя усіх мешканців області, і у першу чергу тих, котрі потребують соціального захисту та закликав до спільного вирішення проблем, наголосивши, що вперше для цього склалася сприятлива ситуація щодо можливості ефективної співпраці облдержадміністрації, обласної ради, виконавчих органів та органів місцевого самоврядування за широкої участі громадськості краю.
Під час зустрічі виступив голова обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Олександр Рибченко, який розповів про діяльність спілки та зупинився на окремих питаннях, вирішення яких потребує допомоги влади та громадськості. Зокрема він поінформував про історію організації, наголосивши, що досвід її діяльності вивчався на всеукраїнському рівні а також звернувся до Сергія Борисовича з проханням допомогти у виділенні 800 тис.грн. для завершення будівництва каплиці біля пам’ятного знака воїнам-афганцям у м.Черкаси. Голова облдержадміністрації пообіцяв посприяти у наданні як матеріальної так і організаційної підтримки. Наступним кроком у вирішенні даного питання стане його обговорення у вузькому відповідних фахівців.
Перед керівництвом області афганці порушили, ще ряд інших проблем, серед яких найбільш складною для вирішення залишається житлова проблема. Сьогодні на черзі за місцем проживання перебуває 558 осіб, а з врахуваннях квартирних черг на підприємствах області – понад 700 осіб. Та за три останні роки виділено лише 26 квартир. Недостатнім є медикаментозне забезпечення воїнів-інтернаціоналістів.
Ветерани Афганістану звернулися до голови облдержадміністрації з проханням розглянути можливість проходження їхнього лікування та оздоровлення в обласному госпіталі ветеранів Великої Вітчизняної війни, у першу чергу надавши таку можливість батькам 87-ми родинам загиблих побратимів. Очільник області доручив досконало вивчити це питання та внести конкретні пропозиції щодо поліпшення якості медичних послуг воїнам-афганцям, як на обласному, так і на місцевому рівнях.
Підбиваючи підсумки засідання „круглого столу” голова облдержадміністрації Сергій Тулуб зазначив, що ваш непростий бойовий шлях воїнів-інтернаціоналістів є прикладом для підростаючого покоління, і вони повинні мати належну підтримку з боку держави та шану і повагу від суспільства.
Насамкінець, Сергій Тулуб запропонував ветеранам Афганістану вже у червні цього року провести наступну зустріч, аби проаналізувати, що вдалося вирішити і внести корективи щодо питань, вирішення яких вимагає тривалішого часу. Він побажав учасникам зібрання миру та добра, міцного здоров’я їм та їхнім родинам, успіху у всіх їхніх починаннях та задумах та запропонував активно долучатися до подальшої розбудови Черкаського краю.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб зустрівся із керівниками обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану"