![Анатолій БЛИЗНЮК: «Ми розуміємо один одного з півслова»](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/19876/2220303030.jpg)
Сьогодні голова Донецької облдержадміністрації Анатолій БЛИЗНЮК зустрівся із представниками делегації Республіки Чехія. Керівники Донецької області та іноземні гості підписали Меморандум про співробітництво між Донецькою облдержадміністрацією та Моравсько-Силезьким краєм.
Також на урочистій зустрічі були присутні голова Донецької обласної ради Андрій ШИШАЦЬКИЙ, Донецький міський голова Олександр ЛУК’ЯНЧЕНКО, заступник голови облдержадміністрації Марина ЧЕРЕНКОВА, віце-президент Торгово-промислової палати Олена ПОЛІТИК, керівники підрозділів облдержадміністрації.
Республіку Чехія представляли: гетьман Моравсько-Силезького краю Ярослав ПАЛАС, Генеральний консул Чеської Республіки в м. Донецьк Антонін МУРГАШ, член керівництва ради Моравсько-Силезького краю Йосеф БАБКА, директор Обласного управління Моравсько-Силезького краю Ярослав СОУРАЛ, член крайової ради, голова комітету міжнародних відносин ради Моравсько-Силезького краю Іван СТРАХОНЬ тощо.
Під час урочистої зустрічі Анатолій БЛИЗНЮК підкреслив: «Ми розуміємо один одного з півслова. Поки наші фахівці змогли вам показати лише малу частину того, що ви могли б побачити. Але, я думаю, у вас з'явиться бажання повернутися та більш предметно працювати далі. У Донбасі є кваліфіковані кадри, бізнесмени, у тому числі й світового рівня. Ви сміливо можете приходити зі своїм бізнесом і працювати.
Нам треба співробітничати в побудові адміністративної реформи, розвитку місцевого самоврядування, культурних зв'язків. Ми будемо працювати в усіх напрямках».
Гетьман Моравсько-Силезького краю Ярослав ПАЛАС також відзначив повну готовність до економічного та культурного співробітництва: «Завдання нас, політиків - створити для наших бізнесменів можливості, щоб ми могли спільними зусиллями розвивати бізнес і створювати умови для життя людей». Після представники Донецької області та Моравско-Силезького краю закріпили свої наміри на папері, підписавши Меморандум про співробітництво.
На завершення високої зустрічі сторони обмінялися пам'ятними подарунками.
Для довідки:
Моравско-Силезский край - административная единица Чешской республики, расположен на северо-востоке исторической области Моравия и юге Силезии. Столица края - город Острава.
До 2001 года назывался Остравский край.
Уже во времена Австро-Венргии в XIX веке край являлся одним из наиболее промышленно развитых регионов Средней Европы. В начале XXI века край занимает второе место в Чехии (после Праги) по уровню производства - на долю региона приходится 10,4 % валового национального продукта. Все предприятия по выплавке чугуна и 92 % производства стали в Чехии сосредоточены в Моравскосилезском крае. Добыча каменного угля также осуществляется в этом регионе. Другие важные отрасли экономики края кроме тяжёлой промышленности - это энергетика, добыча газа, производство грузовых автомобилей, а также пищевая промышленность.
С целью развития туризма и экономического сотрудничества в крае образовано 4 еврорегиона Бескиды (Beskydy), Прадед (Praded), Силезия (Silesia) и Тешинская Силезия (Těšínské Slezsko).
В регионе отсутствуют крупные автомагистрали. До окончания строительства трассы D 47 движение автотранспорта осуществляется по магистралям Опава — Острава — Чески-Тешин — Мосты-у-Яблункова и Нови-Йичин — Фридек-Мистек — Чески-Тешин. В регионе имеется современная железнодорожная сеть. Вблизи от города Мошнов расположен международный аэропорт Острава-Мошнов (Ostrava-Mošnov).
Республика Чехия по итогам 2010 года
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Анатолій БЛИЗНЮК: «Ми розуміємо один одного з півслова»"