Подробно
Василь Ядуха привітав зі 100-річним ювілеєм хмельничанина Василя КлименчукаУкраина, Хмельницкий и область | Местные новости | 22-03-2011 | Хмельницька обласна державна адміністрація > Вести от этого источника
![]() Голова облдержадміністрації привітав ювіляра від Президента Віктора Януковича, себе особисто та обласної державної адміністрації. «Коли я ознайомився з Вашою біографією, подивився на надзвичайно важкий і дуже насичений життєвий шлях, то, звичайно, кожному з нас залишається лише позаздрити. Те, що Ви перенесли, те, що Ви сьогодні залишаєтеся в строю, звичайно є дуже великим Вашим досягненням», - сказав Василь Степанович. Також він зачитав вітання від Віктора Януковича. « Вклоняюся Вашій життєвій мудрості, багатому досвіду, незламності перед воєнними лихоліттями та труднощами післявоєнної відбудови. Сердечно вдячний за багаторічну самовіддану працю, за те, що Ви захистили людство від фашистської навали, проявили на фронтах Великої Вітчизняної війни доблесть, мужність та героїзм. Радію, що, переживши багато бурхливих подій, Ви стали свідком народження незалежної Української держави і сьогодні зустрічаєте свій ювілей у колі рідних та близьких Вам людей. Бажаю міцного здоров`я, щастя, радості й благополуччя», - йдеться у вітанні. Василь Ядуха вручив ювіляру подарунок та квіти. Клименчук Василь Харитонович народився 22 березня 1911 року в с. Слобода Тетіївського району Київської області в сім’ї простих селян-трудівників.Після короткого навчання в сільській школі працював помічником майстра-швеця. У віці 16 років поїхав до Маріуполя, де працював в залізничній ремонтній бригаді на металургійному заводі ім. В. Ілліча. Згодом переїжджає до м. Ленінград, де працює пожежником. Там же призваний до лав Радянської армії, де залишився на зверх строкову службу. Після цього пройшов 2 роки навчання в школі Комсомолу, 2 роки – партійної школи, 3 місяці – школи політруків, 3 місяці служби політруком санітарної частини, політруком ІІІ кавалерійського ескадрону. З осені 1940 року – командир батальйону.Під час бойових дій у фінсько-радянському конфлікті службу в кавалерії замінив на службу політрука ІІІ роти «лижної» дивізії. Коли радянські війська наступали на станцію Піткорант, під час передачі боєприпасів, отримав кульове поранення в голову. Куля влучила в задню частину голови і пройшла до лівого серцевидного відростка. Через декілька місяців після перенесення операції трепанації черепа без наркозу повернувся до лав армії.Велику Вітчизняну війну розпочав на ІІ Ленінградському фронті. Дружина Ганна Іванівна з дочкою Єльвірою були евакуйовані до Казахстану.Під час ВВВ транспортна дивізія, де Клименчук В.Х. був командиром полка по політчастині, завжди знаходилася на передових рубежах. Після отримання ще одного кульового поранення в голову службу продовжив заступником командира автомобільного батальйону по політчастині.Виконуючи завдання командування під Старою Руссою, на відстані 30 км від лінії фашистської оборони, очолив командування батальйоном та врятував машини дивізії з снарядами та продовольством для фронту.Воював на ІІ Прибалтійському, Північно-Західному та Українському фронтах. Перемогу зустрів на ІІ Ленінградському фронті. Після війни підполковник Клименчук В.Х. служив в Білорусії (Гродно), Арменії (Кіровокан). У 1956 році демобілізований з лав армії за станом здоров’я у званні полковника. Переїхавши з сім’єю до м. Хмельницький, продовжив трудову діяльність в обласному музично-драматичному театрі ім. Г.Петровського. Обіймав посади відповідального за розповсюдження білетів під час гастролей, начальника автотранспортної дільниці та адміністратора театру. Має загальний стаж роботи у театрі 35 років.За бойові заслуги Клименчука В.Х. нагороджено 25 медалями та наступними державними нагородами:–орденом Бойового Червоного Прапору;–двома орденами Червоної Зірки;–двома орденами Великої Вітчизняної війни;–орденом Б. Хмельницького.Виховав двох дітей (доньку та сина), має двох онучок, двох правнучок, одного праправнука.Донька – Смертенюк Ельвіра Василівна – перший віце-президент Хмельницької торгово-промислової палати, екс-президент ХТПП.Старша онука – Бєлякова Наталія Миколаївна – президент Хмельницької торгово-промислової палати. Источник: Хмельницька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаХмельницкий![]() |
Добавить комментарий к новости "Василь Ядуха привітав зі 100-річним ювілеєм хмельничанина Василя Клименчука"