![Олександр Вілкул: «На Дніпропетровщині впроваджується передовий науковий і технічний світовий досвід в сфері енергозбереження»](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/5BB984FFC9718C9AC225785A0041BD02/$FILE/pict1.jpg)
Дніпропетровська обласна рада, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, ДТЕК та Фонд Східна Європа (ФСЄ) оголосили про запуск спільного проекту „Чиста енергія: партнерство для майбутнього Дніпропетровщини”.
21 березня 2011 року, Дніпропетровськ
. Сьогодні відбулося урочисте підписання протоколів про наміри між Фондом Східна Європа та Дніпропетровською обласною радою, обласною державною адміністрацією та компанією ДТЕК про реалізацію трирічного проекту „Чиста енергія: партнерство для майбутнього Дніпропетровщини”.
Мета проекту, бюджет якого складає понад 5 млн. грн., стимулювати енергозбереження та зменшити викиди парникових газів у Дніпропетровській області. Проект допоможе посилити потенціал місцевих органів влади та бізнесу у сфері розробки, оцінки та впровадження стратегій та проектів в галузі енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії.
«
Упевнений: співробітництво Дніпропетровської області з міжнародними організаціями дозволить значно розширити в нашій області межі впровадження екологічних та енергозберігаючих знань і технологій. Дніпропетровщина зацікавлена у використанні передового наукового і технічного світового досвіду в сфері енергозбереження. Я переконаний, що наш спільний проект стане початком більш тривалої співпраці. Зі свого боку обласна влада забезпечить усе необхідне для успішної реалізації проекту
»,
- наголосив голова облдержадміністрації
Олександр Вілкул.
Губернатор підкреслив, що задля підвищення енергоефективності та покращення екологичного стану, в області реалізується цілеспрямована політика з модернізації об’єктів ЖКГ, впроваджуються ерегозберігаючі технології на промислових підприємствах.
Проте, наголосив Олександр Вілкул, без державно-приватного партнерства, без допомоги міжнародних організацій та фондів, вирішити питання енергозбереження було б вкрай складно.
Як зазначив голова Дніпропетровської обласної ради
Євген Удод
, депутатами обласної ради прийнято Програму підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергетичних ресурсів у Дніпропетровській області на 2010 – 2015 роки.
Крім неї, на покращення екологічної ситуації в регіоні працюють 7 обласних природоохоронних програм.
Разом з тим, - переконаний Євген Удод, - на сьогодні є необхідність застосування принципово нових підходів до розроблення і запровадження механізмів забезпечення реалізації регіональної політики у сфері енергоефективності. „У мене немає сумніву, - наголосив обласної ради, - що завдяки послідовним і консолідованим діям ми зможемо виконати ті амбітні і серйозні завдання, які ставить перед нами Президент України, народ, час. А наш спільний з ФСЄ проект буде потужним стартом для розвитку нових технологій”.
«У термін «сталий розвиток» ДТЕК вкладає як турботу про своїх співробітників, розвиток регіонів присутності бізнесу, так і охорону навколишнього середовища, впровадження енергозберігаючих технологій. Ми готові з нашими партнерами – Фоном Східна Європа та органами влади Дніпропетровської області – активно розвивати проекти у сфері енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії», - відзначив директор із зовнішніх зв’язків ДТЕК
Олександр Толкач
.
„Важливість питання енергоефективності для України важко переоцінити. ФСЄ вже кілька років поспіль працює в цій сфері, допомагаючи владі, громаді та бізнесу об‘єднати зусилля, щоб покращити життя місцевих громад. Для Дніпропетровщини цей проект є унікальним, оскільки його екологічний, економічний та соціальний ефект стануть запорукою сталого розвитку регіону”, - вважає виконавчий директор Фонду Східна Європа
Віктор Лях.
Проект „Чиста енергія: партнерство для майбутнього Дніпропетровщини” передбачає вивчення потенціалу області у сфері енергозбереження, використання альтернативних джерел енергії та скорочення викидів парникових газів. Результати цього дослідження стануть основою для розробки довгострокової стратегії області з використання альтернативних джерел енергії та скорочення викидів парникових газів. Також в рамках проекту проводитиметься навчання представників місцевих органів влади, комунальних підприємств, бізнесу, щоб ознайомити їх з перевагами застосування чистих технологій. На тренінгах учасники зможуть спільно з експертами знайти ефективні рішення, які можна впроваджувати у громадах та на підприємствах Дніпропетровщини, а також дізнаються про можливі джерела фінансування для таких ініціатив. Для того, щоб наочно продемонструвати населенню, підприємцям та місцевим органам влади позитивний ефект від використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження в області будуть реалізовані пілотні проекти на об‘єктах соціальної сфери.
Проект реалізується Фондом Східна Європа у партнерстві з Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та компанії ДТЕК.
Довідково
Фонд Східна Європа (ФСЄ)—
міжнародна благодійна організація, заснована Фондом Євразія у 2007 році. Місія Фонду—сприяти соціальному та економічному розвитку України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу. Підтримка Фонду здійснюється Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через Фонд Євразія та іншими донорами – урядами, фондами, корпораціями та приватними донорами. Більше інформації на
www.eef.org.ua
Управління преси та інформації облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр Вілкул: «На Дніпропетровщині впроваджується передовий науковий і технічний світовий досвід в сфері енергозбереження» "