Сьогодні заступник голови облдержадміністрації Марина ЧЕРЕНКОВА провела урочистий захід, присвячений нагородженню переможців і учасників проекту «Рівні можливості», що реалізується Асоціацією «Соціально-Економічні Стратегії та Партнерства» у рамках програми «Молодіжний бізнес України» за підтримки Донецької облдержадміністрації.
Також у заході взяли участь начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Лілія ЗОЛКІНА, начальник управління освіти та науки облдержадміністрації Юрій СОЛОВЙОВ, учасниці проекту та ін.
Проект «Рівні можливості» здійснюється в трьох пілотных регіонах, моноіндустріальних містах - Торез і Шахтарськ Донецької області, м.Перевальськ Луганської області.
Мета проекту – розвиток жіночого підприємництва.
Учасники проекту – молоді жінки у віці від 18 до 35 років, у яких є своя бізнес-ідея, але немає фінансових засобів на її реалізацію. У конкурсі взяли участь 14 жінок.
Відкриваючи урочистий захід, Марина ЧЕРЕНКОВА відзначила: «Ми сподіваємося, що жінки - учасниці проекту зможуть пояснити нашим школярам і молодим людям як вести бізнес, тому що теорія дуже відрізняється від практики, вони не будуть кинуті в «океан» бізнесу, їм буде допомагати місцева влада, надаватимуться консультації щодо ведення бізнесу. На території України на даний момент ви не знайдете подібного проекту, який би пропонував реальні суми грошей. Хай це дріб'язок, на перший погляд, але мені здається, що із дріб'язків складаються всі складні механізми та глобальні проекти».
Переможницями конкурсу стали:
У номінації «Краща бізнес-ідея, спрямована на надання соціальних послуг, актуальних для населення пілотного регіону» (кожна із трьох переможниць одержить грошову премію в розмірі 1000 євро на реалізацію своєї бізнес-ідеї):
Тараканова Ірина (м.Торез)
Ірина запропонувала бізнес-ідею надання послуг з організації дитячого дозвілля в селищі Розсипне для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Селище Розсипне віддалине (близько 20 км, автобус їздить 1 раз у годину) від центра міста Торез, де знаходиться Палац дитячої і юнацької творчості, у школах кружків немає. До того ж селище поділене на дві половини залізницею, і в одній його частині зосереджена вся інфраструктура, а в іншій частині немає нічого, і дітям доводиться добиратися пішки до дитячого садка більше 2 км. Ірина запропонувала організувати кімнату дозвілля, куди батьки зможуть приводити своїх дітей у будь-який час із 900 до 2100, і де їхні діти будуть не тільки гратися та веселитися в компанії однолітків, але й одержувати нові знання, уміння та навички, і розвивати свої творчі здібності.
Азарова Світлана та Жаркова Олеся (м.Торез)
Дівчата запропонували схожі бізнес-ідеї щодо організації святкових заходів. Вони вирішили стати партнерами по бізнесу та об'єднати свої бізнес-ідеї в єдину систему для спільної підприємницької діяльності. Світлана буде спеціалізуватися на організації заходів, а Олеся - на супроводі та оформленні заходів. Дана бізнес-ідея справила враження на членів експертної комісії своїм баченням майбутнього бізнесу і якістю представлених виробів, зроблених власними руками.
У номінації «Краща бізнес-ідея, спрямована на надання послуг у сфері ЖКГ» (кожна переможниця одержить грошову премію в розмірі 2500 євро на реалізацію своєї бізнес-ідеї):
Яхимович Ірина (м.Шахтарськ).
Бізнес-ідея - надання кваліфікованої допомоги населенню щодо вибору найбільш підходящих технологій, що підвищують рівень енергозбереження (підготовка проекту впроваджень енергозберігаючих технологій; зовнішнє утеплення стін квартир і будинків; установка теплових насосів, сонячних колекторів, систем опалення; підбор і установка економічних електроприладів (для скорочення витрат на електроенергію).
Ірина у своєму бізнес-плані передбачила й прорахувала максимально всі можливості й ризики. Уже зараз досягнуті домовленості з фахівцями, які будуть залучатися для виконання ряду робіт, з постачальником теплотехніки, передбачається використовувати тільки ті технології, які довели свою ефективність на практиці. Зараз цією бізнес-ідеєю серйозно зацікавилися органи державної влади та місцевого самоврядування.
Бєлова Ольга (м.Перевальськ).
Бізнес-ідея - надання клінінгових послуг (послуги професійного прибирання), а також додаткових послуг по прибирання прибудинкових і інших територій (у тому числі прибирання снігу, під'їздів та ін.) та повна хімчистка автомобілів. У Перевальську цей вид бізнесу практично не розвинений. Тут немає ні однієї клінінгової компанії. Окремі види послуг надаються підприємствами вузької спрямованості, такими як хімчистка (чищення килимів, покриттів, догляд за підлогами).
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "М.А.ЧЕРЕНКОВА: «Хай це дріб'язок, але із дріб'язків складаються всі складні механізми та глобальні проекти»"