![Олександр Любович: «Наше завдання – забезпечити жителів Дніпропетровщини якісними овочами й фруктами власного виробництва за доступними цінами»](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/2EC38A98AB938FDEC2257850004BEEDA/$FILE/image010.jpg)
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович за дорученням губернатора області Олександра Вілкула провів науково-практичну конференцію «Напрямки збільшення виробництва та забезпечення плодово-овочевою продукцією в Дніпропетровській області». Захід пройшов на базі сільськогосподарських підприємств Магдалинівського та Петриківського районів. У ньому взяли участь керівники агропромислових підприємств області, провідні науковці, голови райдержадміністрацій, начальники районних управлінь агропромислового розвитку та керівники господарств.
«Головне завдання, яке поставив перед нами губернатор області Олександр Вілкул, полягає в тому, щоб забезпечити жителів Дніпропетровщини якісними овочами та фруктами власного виробництва за доступними цінами», - наголосив Олександр Любович, відкриваючи конференцію. На його переконання, в області для цього в області є всі необхідні можливості.
Він відзначив, що з цією метою учасників конференції ознайомили з кращим досвідом сільськогосподарських виробників Магдалинівського та Петриківського районів, в яких на європейському рівні налагоджено виробництво, зберігання та реалізація плодово-овочевої продукції. Зокрема, це такі господарства як ТОВ «ВПК Агро» та ТОВ «Агро-Овен» Магдалинівського району, ТОВ «Екофілд» та фермерське господарство “Відродження” Петриківського району.
«Для виконання поставленого губернатором завдання сьогодні ми налагоджуємо ланку «товаровиробник – торгівельні мережі», аби виключити посередників, максимально контролювати ціни на продукцію й утримувати їх стабільність», - зазначив заступник губернатора. Також, додав він, на Дніпропетровщині з цього року заплановано поступово збільшувати обсяги виробництва плодово-овочевих культур за рахунок збільшення площ їх посадки та впровадження сучасних технологій зрощення.
На конференції були розглянуті питання про наукові рекомендації вирощування овочів на Дніпропетровщині, наукове забезпечення розвитку садівництва в степовій зоні України. Зокрема, йшлося про проектування закладки садів інтенсивного типу в умовах області та особливості їх зрошення, а також систему інтенсивного захисту плодових насаджень від шкідників та хвороб. Також присутні ознайомилися з оцінкою вітчизняного ринку овочів і фруктів на фоні світових тенденцій.
Начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Василь Приходько підкреслив, що подібні конференції проводяться для того, щоб керівники господарств могли обмінюватися досвідом і знаннями. «Адже без необхідних знань і кваліфікованого персоналу неможливо розвивати галузь в умовах глобалізації економіки», - зазначив він.
ДОВІДКА
В 2010 році господарства області з площі
30,5 тис. га
вироблено овочів
560,3 тис. тонн
овочів при середній урожайності
183,9 цнт/га
.
в тому числі:
капусти з площі
4,7 тис. га
вироблено
90,4 тис. тонн
при середній урожайності
193,2 цнт/га
,
помідорів з площі
6,9 тис. га
вироблено
106,0 тис. тонн
при середній урожайності
154,2 цнт/га
,
огірків з площі
3,5 тис. га
вироблено
39,5 тис. тонн
при середній урожайності
113,6 цнт/га
,
моркви з площі
2,1 тис. га
вироблено
32,6 тис. тонн
при середній урожайності
157,5 цнт/га
,
цибулі з площі
3,7 тис. га
вироблено
59,5 тис. тонн
при середній урожайності
160,0 цнт/га
.
Картоплі з площі
49,1 тис. га
зібрано
434,0 тис.
тонн середня урожайність склала
88,5 цнт/га
.
Плодів та ягід з площі
13,8 тис. га
зібрано
131,1 тис. тонн
середня урожайність склала
95,1 цнт/га
.
Споживання на душу населення в області становить:
картоплі –
100,8 кг
на рік (в 1990 році –
91,3 кг
);
овочів -
148,9 кг
на рік (в 1990 році –
110, 3 кг
).
фруктів і ягід -
50,8 кг
на рік (в 1990 році –
44,9 кг
).
Управління преси та інформації облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр Любович: «Наше завдання – забезпечити жителів Дніпропетровщини якісними овочами й фруктами власного виробництва за доступними цінами»"