У державі склалася надзвичайна ситуація, пов’язана з травмуванням громадян під час використання газу в побуті. У 2010 році внаслідок нещасних випадків постраждало 308 осіб, з яких 131 особа загинула.
Протягом опалювального періоду службами МНС реєструються повідомлення про загибель громадян, які постраждали внаслідок отруєння чадним газом або вибуху газоповітряної суміші у квартирах або житлових будинках. Тільки за ІV квартал 2010 року зафіксовано 68 нещасних випадків, у результаті яких:
- постраждала 131 особа, у тому числі 24 дитини;
- загинуло 45 осіб, у тому числі 6 дітей;
- решта отримали тяжкі травми різної ступені тяжкості.
Основною причиною нещасних випадків є:
- самостійне встановлення та підключення газового обладнання громадянами;
- незадовільний стан димових та вентиляційних каналів;
- обмеження в доступі працівників газопостачальних та газифікуючих підприємств у приміщення для проведення перевірок на загазованість;
- відсутність контролю за діяльністю приватних структур, яким видані дозволи територіальним управлінням Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки на виконання робіт з прочищення димових і вентиляційних каналів;
- до теперішнього часу не вирішено питання щодо інвентаризації, заміни застарілого і непридатного для подальшої експлуатації газового обладнання та приладів, які є загрозою для безпечної життєдіяльності населення.
В Донецькій області житловий фонд територіальних громад міст та районів станом на 01.01.2010 налічує 38300 житлових будинків загальною площею 50787,2 тис.кв.м. Із загальної кількості будинків газифіковано-18589.
Згідно з розробленими графіками, узгодженими з газопостачальними організаціями, періодична перевірка та експлуатація димових і вентиляційних каналів здійснюється житлово-експлуатаційними підприємствами. Щорічні перевірки проводяться зі складанням актів, копії яких надаються газопостачальним підприємствам. У 2010 році було заплановано провести перевірку 363937 димових та 1560524 вентиляційних каналів. Згідно з інформацією міськвиконкомів та райдержадміністрацій, яка була надана головному управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації, у 2010 році перевірено 333956 димових каналів (92% від запланованого) та 1490439 вентиляційних (96% від запланованого).
Також виконуються роботи з поточного і капітального ремонтам оголовків. За вказаний період відремонтовано 1459 одиниць оголовків у житлових будинках.
Ситуація, що склалася, потребує термінового вжиття заходів з виконання місцевими органами виконавчої влади функцій, визначених законодавством, для забезпечення безпеки використання газу у побуті та недопущення нещасних випадків.
З даного питання головне управління житлово-комунального господарства тісно співпрацює з територіальним управлінням Держгірпромнагляду, головним управлінням промисловості та розвитку інфраструктури, головним управлінням МНС в Донецькій області, головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької облдержадміністрації.
Інформація щодо надзвичайних ситуацій, які виникли на об’єктах житлово-комунального господарства Донецької області у лютому 2011 року
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Будьте обережні при використанні побутового газу"