![Робоча поїздка Міністра охорони здоров'я України](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/18620/big.jpg)
Сьогодні в межах робочої поїздки Донецьку область відвідав Міністр охорони здоров'я України Ілля ЄМЕЦЬ.
Під час робочої поїздки Міністр охорони здоров'я України відвідав наступні медичні установи:
• Станція швидкої допомоги в м. Донецьк;
• Ясинуватська центральна районна лікарня;
• Донецький обласний противопухлинний центр;
• Обласна клінічна туберкульозна лікарня;
• Міський шкірно-венерологічний диспансер № 1 м. Донецьк.
За підсумками робочої поїздки Іллі ЄМЦЯ відбулася прес-конференція з провідними представниками засобів масової інформації Донецької області, протягом якої кореспонденти мали можливість поставити питання, які їх цікавлять.
Відкриваючи прес-конференцію Ілля ЄМЕЦЬ відзначив: «Сьогодні дуже інформативно були представлені окремі елементи охорони здоров'я області. Я сьогодні одержав відповіді на ряд сумнівних моментів щодо майбутніх реформ, поліпшення медицини. Саме головне, що я побачив і відчув: є можливість так званого зворотнього зв'язку. Щоб не директивно функціонувати, а продумано отримувати зворотній зв'язок від регіону».
У свою чергу голова Донецької облдержадміністрації Анатолій БЛИЗНЮК підкреслив: «Ми на шляху реформування, але принцип «Не завдати шкоди» ми сповідаємо в реалізації тих реформ, які ініціював Президент України. Ми повинні їх реалізувати разом з вами. Хочу подякувати за розуміння, за вироблення єдиних підходів. Ми готові плідно працювати і показати всій країні, як необхідно правильно, забезпечуючи зворотний зв'язок, реалізовувати задумане. Ми хочемо, щоб люди розуміли, що це все робиться для забезпечення їхнього благополуччя, щоб лікарі та медичний персонал були також зацікавлені в реалізації цих реформ. Їм легше буде в результаті нашої спільної роботи».
Про етапи проведення реформи в Донецькій області.
Я прийшов на пост Міністра, коли реформа вже почалася. Деякі аспекти реформ я зараз закінчую аналізувати. Для мене Президент чітко поставив акценти. Моє завдання, як виконавця, не дати поламати гарне, що вже зроблено в медицині. Я згодний з першочерговим - поліпшення первинної медичної допомоги. Я за це відповідаю.
Реформи повинні бути гнучкими. Я сьогодні здивувався в Ясинуватській центральній районній лікарні, у якій на 43 тис. жителів здійснюється на 70% первинна медична допомога в порівнянні з госпітальною. По всій нашій країні майже скрізь навпаки. Ми дійсно ставимо на перше місце при цих реформах поліпшення первинної ланки, а головлікар даної лікарні вже це зробив без реформ.
Другий момент - дуже важливий. Це швидка допомога. Я побачив безсистемність. Немає єдиної системи на догоспитальному і госпітальному етапах надання допомоги людям.
Будь-яка реформа, тим більше медична - складна. Якщо ви думаєте, що не буде незадоволених - це неправда.
Медична допомога: чи залишиться вона безкоштовною.
Звичайно. Ті надбання, які були в радянській медицині, я особисто буду підтримувати. Соціально незахищені верстви мають право на соціальні пакети, яких зараз в аптеках немає. Вони мають право на безкоштовну госпітальну допомогу, допомога на пологи навіть ще збільшиться. Держава дає на це гроші.
Я тільки-но приїхав з туберкульозного диспансеру. Я навіть не очікував, що все так організовано. Найшлися інші джерела фінансування. Тут я буду абсолютно категоричний. Я був у Вінницькому диспансері. Це незрівнянно з вашим Донецьким, але це теж українці. Дуже багато різних факторів у медицині. Головне - потрібно бути соціально справедливими.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " Робоча поїздка Міністра охорони здоров'я України"