Після публікації статті в «Sunday Times» (газета «Sunday Times»/Обозреватель, 07.02.2011), в якій йдеться про важкі умови життя мешканців Торезького психоневрологічного дитячого інтернату з дитячим відділенням 4-го профілю, голова Донецької облдержадміністрації Анатолій БЛИЗНЮК надав термінове розпорядження щодо створення оперативної робочої групи, яка включає представників всіх структурних підрозділів, відповідальних за контроль щодо діяльності такого типу закладів.
Робоча група повинна об’єктивно и оперативно з'ясувати достовірність фактів, описаних у статті.
Першими звітувала про проведену перевірку прокуратура Донецької області. В тексті доповідної йдеться: «Згідно результатів перевірки з’ясовано: всі вихованці дитячого відділення Торезького психоневрологічного інтернату (81 дитина) знаходяться на повному державному утриманні.
За даними Торезької міської санітарно-епідеміологічної станції харчування дітей 5-ти разове, різноманітне. Вартість денного раціону дітей в дитячому відділені складає: 4-10 років - 28,86 грн., 11-18 років - 32,08 грн., якість забезпечується. Специфіка хвороби дітей зумовлює і особливості раціону: діти отримують харчування у вигляді протертої їжі, тому що самостійно її вживати вони не можуть. Допомагають хворим дітям їсти молодші медичні сестри, годуючи кожну дитиною ложкою.
Діти знаходяться під особливим наглядом медичних фахівців: огляд спеціалістами Торезької центральної міської лікарні здійснюється двічі на рік. У випадку виявлення захворювання встановлюється динамічне спостереження. Дітям, які не можуть ходити, надається спеціальний догляд. Вихованцям, за рекомендаціями лікарів, здійснюється масаж, лікувально-фізкультурний комплекс, який включає в себе вправи на спортивних тренажерах. Також вихователі регулярно займаються з дітьми розвиваючими іграми, здійснюються виховні заняття. Порушень з боку дій медичного персоналу не встановлено.
За свідченням перевірок в інтернаті створені необхідні санітарно-гігієнічні умови для виховання і перебування дітей. Обладнані необхідні приміщення: спальні кімнати, ігрові, кімната для занять, вмивальні, туалети, кімнати відпочинку. Всі маленькі вихованці забезпечені натільною білизною, верхнім одягом, взуттям.
Також прокуратурою регіону направлено доручення Головному КРУ в Донецькій області про проведення ревізії.
Ситуація навколо вихованця Торезького психоневрологічного дитячого інтернату, змальована у статті в «Sunday Times», виглядає наступним чином. Хлопчик з діагнозом «Глибока розумова відсталість, вроджена аномалія розвитку головного мозку (мікроцефалія)» потрапив до інтернату 31 травня 2010 року, після позбавлення його рідних батьківських прав. Згідно з висновками лікарів від 17 березня 2009 року зріст та вага 10-річного хлопчика відповідає розвитку 9-ти місячної дитини.
Незважаючи на складний діагноз и важкий стан хлопчика за сім місяців перебування в інтернатному закладі прибавка у масі склала 400 гр. (5,9% від всієї маси тіла), що на думку лікарів є позитивним фактором та свідчить про адекватність вигодування дитини. Хоча стан хворої дитини все одно залишається стабільно важким через порушену функцію центральної нервової системи, що зумовлює складнощі у догляді і здійсненні харчування хлопчика.
Отже, під час перевірки закладу інформація щодо недбалого догляду за всіма вихованцями Торезького дитячого інтернату, що викладена у вищезазначеній статті, не знайшла свого підтвердження».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Перші результати перевірки"