За ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Вілкула з метою запобігання розвитку небезпечних геологічних процесів територія житлового масиву Тополя-2 буде ретельно досліджена.
Нагадаємо, що в 1997 році на Тополі сталася трагедія, пов’язана з активізацією зсувних процесів. «Немає нічого дорожчого за людське життя. Запобігти повторенню подібного здатна лише системна робота влади у взаємодії з науковцями та фахівцями. За дорученням губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула відновлено серйозну роботу щодо запобігання зсувних процесів у місті Дніпропетровську, зокрема, на ж/м Тополя-2», - зазначив заступник голови облдержадміністрації, голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вячеслав Задорожний.
На даний момент загрози зсувів на території ж/мТополя-2 Бабушкінського району Дніпропетровська немає. Проте, необхідно вжити низку заходів, щоб не допустити подібної трагедії. Зокрема, необхідно відновити роботу, розпочату ще у 1997 році. Про це йшлося на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Для запобігання розвитку небезпечних геологічних процесів у місті Дніпропетровську було вирішено терміново створити міжвідомчу комісію для здійснення інвентаризації та оцінки стану потенційно небезпечних територій, їх картографування, визначити перелік об’єктів та споруд, які потребують першочергової уваги щодо інженерного захисту тощо. Також за рішенням обласної комісії повинні відновитися розпочаті 13 років тому дослідження, також має бути зроблена експертиза сучасного стану зсувонебезпечних територій. Проведені заходи дозволять ініціювати питання цільового фінансування протизсувних заходів у Дніпропетровську за рахунок державного бюджету.
Наразі відповідні служби проводять першочергові роботи задля запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних із зсувами. Зокрема, проводиться буріння свердловин, інженерний захист споруд та прочистка зливної каналізації, у тому числі й на території житлового масиву Тополя-2. Минулого року на виконання протизсувних заходів спільно з обласного та міського бюджетів біло виділено понад 7,3 мільйонів гривень.
«Необхідно вирішити питання фінансування робіт, пов’язаних з проведенням комплексу геофізичних досліджень та ведення моніторингу зсувних процесів. Існує необхідність створення цілісної системи заходів правового, організаційного, фінансового, науково-технічного та інформаційного характеру для запобігання поширенню небезпечних геологічних процесів», - зазначив радник голови облдержадміністрації, заступник голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Віктор Сергєєв.
За результатами засідання комісії було дано низку доручень меру Дніпропетровська Іванові Куліченку, голові Бабушкінського району Сергію Калашникову та керівникам відповідних організацій, служб та установ. Зокрема, за рішенням комісії до лютого 2011 року мають бути проаналізовані попередньо проведені роботи та заходи щодо ліквідації зсуву 1997 року, а до березня 2011 року має бути розроблена Програма інженерного захисту територій та споруд Дніпропетровська від небезпечних геологічних процесів.
Управління преси та інформації облдержадміністрації
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "За дорученням губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула відновлено серйозну роботу щодо запобігання зсувних процесів у місті Дніпропетровську, зокрема, на ж/м Тополя-2"